Czy Tesla to dobry pierwszy samochód?

Czy Tesla to dobry pierwszy samochód?

Jednym z najwspanialszych uczuć na świecie jest otrzymanie prawa jazdy i posiadanie swojego pierwszego samochodu. Jednak wybór pierwszego samochodu nigdy nie jest łatwy, ponieważ istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Czy więc Tesla to doskonały pierwszy samochód?

Nie do końca. Kupno Tesli jako pierwszego samochodu to kosztowne przedsięwzięcie, którego nie chciałbyś być częścią. Na początek, początkowy koszt zakupu Tesli jest bardzo wysoki. Po drugie, Tesla jest marką luksusową, która przyciąga wysokie stawki ubezpieczeniowe. Wreszcie, koszt napraw jest bardzo wysoki.
Posiadanie Tesli jako pierwszego samochodu nie jest dobrą inwestycją. Oczywiście, to jest, chyba że jesteś z bogatej rodziny i nie przeszkadza koszt, który pochodzi z nim.

Kilka powodów, dla których samochody Tesla są dobre dla nowych kierowców jest to, że są one proste w obsłudze i łatwe do opieki. Jeśli więc możesz sobie na to pozwolić i zakochałeś się w Tesli, nie bój się kupić jej jako pierwszego samochodu.

Co sprawia, że Tesla jest dobrym pierwszym samochodem?

Łatwość utrzymania

Pierwszym powodem, dla którego powinieneś kupić Teslę jako swój pierwszy samochód, jest łatwość jej utrzymania. W przeciwieństwie do zwykłych samochodów na gaz, EV są łatwe w utrzymaniu, ponieważ nie mają wielu części, które mogą się zepsuć. Jeśli więc jesteś właścicielem samochodu po raz pierwszy, nie będziesz musiał się o nic martwić.

Prosta jazda

Tesla to idealny samochód dla pierwszych właścicieli samochodów, ponieważ jest łatwy w prowadzeniu. Posiada system autopilota, który może uratować Cię przed kraksą, jeśli zaśniesz za kierownicą, a Tesla jest wyposażona tylko w dwa pedały. Jedynym wyzwaniem, przed którym stanie kierowca, jest nauczenie się, jak prowadzić samochód.

  Czy to źle, że zawsze doładowujesz swoją Teslę?

Co sprawia, że Tesla jest złym pierwszym samochodem?

Wysoki koszt początkowy

Tesla to marka samochodów luksusowych. Z tego powodu te samochody są bardzo drogie i nie są realną opcją dla większości kupujących samochód po raz pierwszy. Jeśli się rozbijesz lub uderzysz w kogoś, możesz również skończyć z wysokimi kosztami naprawy, co może cię zranić na dłuższą metę.

Wysokie składki ubezpieczeniowe

Innym powodem, dla którego Tesla nie jest fantastyczna jako pierwszy samochód, są wysokie składki ubezpieczeniowe. Firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj naliczają wyższe stawki ubezpieczeniowe od samochodów luksusowych. Ponieważ Tesla jest samochodem luksusowym, a Ty jesteś nowym kierowcą, powinieneś liczyć się z jeszcze wyższymi stawkami ubezpieczeniowymi.

Zwiększone rachunki za prąd

Kiedy zdecydujesz się na zakup Tesli, powinieneś być również gotowy na ponoszenie dodatkowych opłat za energię elektryczną. Oznacza to, że Twój rachunek za prąd może wzrosnąć o ponad 30 dolarów miesięcznie. A jeśli nie masz ładowarki lub odpowiedniego gniazdka, możesz być zmuszony wydać jeszcze więcej, aby je zamontować.

Drogie naprawy

Ogólnie rzecz biorąc, utrzymanie Tesli jest tanie w porównaniu do standardowych pojazdów. Możesz jednak poddać się kilku kosztownym naprawom, takim jak regularna wymiana silnika szyby czy wymiana zacisku hamulca. Nowi kierowcy z brakiem doświadczenia na drodze są bardziej podatni na popełnianie błędów, które mogą prowadzić do kosztownych napraw.

Bardzo szybko

Jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach jest nadmierna prędkość. Jeśli chodzi o Teslę, jest to jeden z ich najlepiej sprzedających się punktów. Wszystkie pojazdy Tesli są szybkie, co nie jest dobre dla początkujących właścicieli samochodów. Dzieje się tak dlatego, że mogą oni próbować jeździć szybciej i siać spustoszenie na drogach.

  Czym jest tryb przywoławczy Tesli?

Dość trudne do zaparkowania

Większość modeli Tesli jest duża, co może stanowić problem w kwestii parkowania. Właściciele samochodów po raz pierwszy lepiej radzą sobie z mniejszymi samochodami, które mogą łatwo zaparkować. Ale w przypadku Tesli może się to skończyć porysowaniem kolejnego samochodu, gdy będą próbowali wjechać lub wyjechać z miejsca parkingowego.

FAQ

Jaki model Tesli powinienem kupić jako pierwszy samochód?

Jeśli musisz kupić Teslę jako swój pierwszy samochód, rozważ zakup Tesli Model 3. Pojazd ten jest nie tylko przystępny cenowo, ale także bezpieczny i charakteryzuje się wysokimi osiągami. Zużywa również mniej energii elektrycznej do ładowania niż wszystkie inne modele Tesli.

Czy kupno Tesli dla nastolatka jest w porządku?

Tak, jest to możliwe. Jeśli nastolatek jest odpowiedzialny z dobrymi umiejętnościami jazdy, wtedy możesz rozważyć kupienie im Tesli. Jeśli jednak Twój nastoletni syn lub córka nie jest doświadczony lub nie ma dobrych umiejętności jazdy, to prawdopodobnie powinieneś rozważyć zakup innego samochodu jako samochodu startowego.
W przeciwnym razie powinieneś być gotowy na wysokie koszty naprawy, jeśli Twój nastolatek rozbije samochód. Ponadto, powinieneś być gotowy na płacenie wysokich składek ubezpieczeniowych za nowego, niedoświadczonego kierowcę. Ogólnie rzecz biorąc, Tesla prawdopodobnie nie jest najlepszym wyborem dla nowego nastoletniego kierowcy.

Jakie są niektóre z wad posiadania Tesli?

Tesla może być pięknym i zaawansowanym pojazdem elektrycznym, ale ma kilka wad, o których powinieneś wiedzieć. Po pierwsze i najważniejsze, Tesla nie jest dobra do podróżowania na długich dystansach. Po drugie, utrzymanie Tesli jest kłopotliwe, i wreszcie, Twoja Tesla może nie działać dobrze w zimnym klimacie.

  Czy Tesla wytrzyma 10 lat?

Czy Tesla to niezawodny samochód?

Jeśli chodzi o niezawodność, Tesla jest jednym z najmniej niezawodnych pojazdów luksusowych na rynku. Dzieje się tak dlatego, że te samochody zwykle przychodzą z problemami jakościowymi. Jednak większość właścicieli Tesli kocha swoje samochody bez względu na problemy, z jakimi przychodzą.

Czy Tesla jest droga w utrzymaniu?

Nie, pojazdy Tesla nie są drogie w utrzymaniu. Średnio, powinieneś spodziewać się wydać co najmniej 300 dolarów każdego roku, aby utrzymać swoją Teslę. Wynika to z faktu, że w układzie napędowym Tesli znajduje się mniej części w porównaniu do standardowych pojazdów z silnikiem spalinowym.
Należy jednak pamiętać, że koszty utrzymania Tesli mogą w każdej chwili wzrosnąć lub spaść. Ponadto, jeśli będziesz chciał dokonać poważnych napraw, być może będziesz musiał trochę poczekać. Usługi serwisowe mogą trwać dłużej i sprawić, że będziesz musiał czekać kilka dni, zanim odzyskasz swój samochód, ze względu na ograniczoną liczbę części i miejsc napraw.

Wybierz coś innego

Ogólnie rzecz biorąc, Tesla nie jest dobrym pierwszym samochodem. Pojazdy Tesli są nie tylko drogie w zakupie, ale także przyciągają wysokie stawki ubezpieczeniowe. Do tego dochodzą wysokie rachunki za prąd i bardzo duża prędkość, co nie jest dobre dla początkującego kierowcy.
Jednakże, jeśli jesteś zapalonym i wykwalifikowanym kierowcą, Tesla może nadal być dobrym pierwszym samochodem. Unikaj tylko rozbijania samochodu, ponieważ może to podnieść koszty utrzymania.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z