Czy Tesla wytrzyma 10 lat?

Tesla może być nową marką samochodową na rynku, ale istnieje na tyle długo, że wiemy, czy ich samochody są trwałe, czy nie. Istnieje kilka samochodów Tesla, które już trafiły ponad 200 000 mil, co oznacza, że ich samochody są trwałe. Ale czy Tesla potrwa 10 lat?

Tak, Tesla będzie trwał od 10 do 20 lat, jeśli jest właściwie utrzymany. Należy jednak oczekiwać, że bateria ulegnie degradacji w tym okresie i pokona mniej kilometrów niż wcześniej. Niemniej jednak, masz możliwość wymiany baterii, jeśli zacznie ona tracić znaczną ilość ładunku.

Większość akumulatorów Tesli będzie działać znakomicie aż do przebiegu 150 000 mil. Po tym czasie bateria straci co najmniej 30% swojej wydajności, co oznacza, że straci również swój zasięg. Zauważ, że to się różni w zależności od modelu Tesli, ponieważ Tesla Model S&X ma bardziej wydajne baterie niż Tesla Model 3&Y.

Jaki jest najbardziej niezawodny model Tesli?

Zaskakująco, najbardziej niezawodny model Tesli to model Tesli z największą liczbą problemów. Jednak większość z tych problemów jest niewielka i można je łatwo naprawić w porównaniu z problemami, których doświadczają inne modele Tesli.

Najbardziej niezawodnym modelem Tesli jest Tesla Model 3. Poza tym, zdarza się również, że jest to najtańszy model Tesli na rynku. W przeciwieństwie do Mercedesa, Audi i BMW, gdzie najmniej kosztowne modele okazują się być najmniej niezawodnymi samochodami.

Tesla Model 3 jest tańsza w utrzymaniu niż Tesla Model Y, S i X. Nieco tańsze są również jej części, a w szczególności bateria. Według Consumer Reports, Tesla Model 3 ma średni wynik w ocenie niezawodności, co jest najlepszym wynikiem wśród modeli Tesli.

  Ile lat wytrzyma Tesla?

Jak długa jest gwarancja na baterię Tesli?

Gwarancja na baterie Tesli trwa około 8 lat i różni się przebiegiem w poszczególnych modelach Tesli. Gwarancja obejmuje awarię i degradację baterii z powodu wad produkcyjnych, a także pokrywa koszty części i robocizny w celu wymiany baterii, która spadnie poniżej 70% pojemności przed wygaśnięciem gwarancji.

Najnowsza Tesla Model S posiada 8-letnią gwarancję lub 150 000 mil, Tesla Model X posiada 8 lat lub 150 000 mil, Tesla Model Y posiada 8 lat lub 120 000 mil, a Tesla Model 3 posiada 8 lat lub 120 000 mil.

Jak długo wytrzymuje bateria Tesli?

Pomimo tego, że Tesla Model 3 jest najbardziej niezawodną Teslą, nie jest ona wyposażona w najbardziej wytrzymałą technologię akumulatorów. Ten tytuł należy się Tesli Model S i X. Oba te modele samochodów mogą przejechać ponad 500 000 mil, zanim ich baterie ulegną degradacji do 20%.

Średni wskaźnik degradacji dla Tesla Model S i Model X wynosi 4% na 100 000 mil. Wręcz przeciwnie, średni wskaźnik degradacji dla Tesla Model 3 i Model Y wynosi 5% na 100,000 mil. Dlatego właśnie te dwa modele ulegną degradacji do 20% po przejechaniu 400,000 mil.

FAQ

Czy Tesla przetrwa całe życie?

Nie, Tesla nie będzie działać przez całe życie. Większość samochodów Tesli wytrzymuje od 10 do 20 lat. Ale z nową technologią baterii, którą Tesla rozwija, spodziewaj się, że Tesla będzie trwać ponad 30 lat, jeśli będzie odpowiednio utrzymana. Z tego powodu, jest to kosztowne, aby posiadać Teslę z więcej niż 10 lat, jak może trzeba będzie wymienić baterię, co jest kosztowne.

  Czy napęd na wszystkie koła Tesli jest tego wart?

Ile mil wytrzymują baterie Tesli?

Baterie Tesli są zbudowane tak, aby oferować od 100 000 do 150 000 mil przed degradacją do 70%. Jednak baterie te mogą pokonać od 300 000 do 500 000 mil, zanim będą wymagały wymiany. Dobra wiadomość jest taka, że Tesla pracuje nad stworzeniem baterii, która wytrzyma milion mil.

Czy Tesle są niezawodne od dawna?

Oczywiście, że tak. Tesla jest jednym z najbardziej niezawodnych pojazdów luksusowych na rynku. Ponieważ te samochody nie mają wielu ruchomych części, możesz polegać na nich, aby trwać dłużej. Jedyną rzeczą, o którą będziesz musiał się martwić, jest rozkładająca się bateria.

Tesle nie psują się tak łatwo jak samochody z silnikiem spalinowym. Jednak, gdy to zrobią, co jest z tyłu, spodziewać się rozwidlenia dużo gotówki do naprawy lub utrzymania samochodu. Ale kiedy porównasz Teslę z innymi luksusowymi samochodami, przekonasz się, że jest bardziej niezawodna przez długi czas.

Czy Tesla wytrzyma ponad 100 000 mil?

Tak, większość Tesli z łatwością przejedzie ponad 100 tys. mil. Jeśli masz Tesla Model 3 lub Model Y, powinieneś oczekiwać, że ich baterie wytrzymają co najmniej 120 000 mil. Ale jeśli posiadasz Teslę Model S lub Model X, powinieneś spodziewać się, że ich baterie wytrzymają co najmniej 150 000 mil.

Pomimo posiadania szacowanej żywotności 8 lat lub 120,000 do 150,000 mil, większość akumulatorów Tesli będzie nadal niezawodna nawet po 8 latach lub zalecanych milach. Dzieje się tak, ponieważ uległyby one degradacji do 10%, co nie jest bardzo znaczące.

  Czy Tesla często się psuje?

Tesla szacuje, że bateria nie ulegnie degradacji poniżej 30% w okresie gwarancyjnym. Oznacza to, że nawet po 8 latach posiadania, bateria nadal będzie dobrze trzymać swój ładunek. Jednak im częściej ładujesz baterię, tym bardziej się ona degraduje. Jeśli więc zwykle ładujesz Teslę do pełna, jej bateria będzie degradować się szybciej.

Czy Tesla potrzebuje dużo konserwacji?

Nie, Tesle nie wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych, jak pojazdy napędzane benzyną. Głównym powodem tego jest fakt, że mają one mniej ruchomych części niż samochody napędzane benzyną. Dokładnie rzecz ujmując, Tesla ma w sumie około 20 ruchomych części, podczas gdy samochody ICE mają ponad 2000 ruchomych części.

Niezależnie od tego, Tesla nadal musi być utrzymywana, ale nie ma obowiązkowego harmonogramu konserwacji. Tesla zaleca jednak, w jakich odstępach czasu należy wykonywać poszczególne usługi, takie jak rotacja opon, wymiana zacisków hamulcowych i pełna kontrola serwisowa. Przestrzeganie tych czynności pozwoli uniknąć drobnych problemów po drodze.

Końcowe przemyślenia

Tesle są nie tylko wysoce zaawansowane i w pełni elektryczne, ale także trwałe. Samochody te mogą służyć przez ponad 10 lat, o ile są odpowiednio konserwowane. Niemniej jednak, bateria zacznie ulegać degradacji po 8 latach i straci znaczny zakres kilometrów.

Niemniej jednak, nadal można zastąpić zdegradowaną baterię nowym pakietem, który da nowe życie Twojej Tesli i pozwoli jej działać przez 15 do 20 lat. Jedynym wyzwaniem jest to, że baterie Tesla są dość drogie i będzie cię kosztować tysiące dolarów, aby uzyskać pakiet baterii.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z