Czy Tesla Y potrafi parkować równolegle

Prowadzenie samochodu może być stresujące, dlatego producenci samochodów, tacy jak Tesla, pracują nad stworzeniem w pełni samokierującego się samochodu. Na przykład, wszystkie przyszłe Tesle Model Y będą wyposażone w tryb w pełni samojezdny. Niezależnie od tego, czy Tesla Y potrafi parkować równolegle?

Tesla Y może parkować równolegle. Dzięki trybowi pełnej samojezdności, który jest standardem w tym samochodzie. Jednak funkcja ta nie jest zbyt efektywna, ponieważ działa tylko w selektywnych zatokach parkingowych. Dlatego wymaga ona pewnych udoskonaleń, zanim będzie można uznać ją za w pełni praktyczną w każdej zatoce parkingowej.

Oprócz tego, że jest to standard w Tesli Model Y, funkcję parkowania równoległego można również zainstalować jako oprogramowanie do pobrania w Tesli Model S, X i 3. Poza tym, należy również pamiętać, że funkcja parkowania równoległego może czasami nie parkować samochodu w pełni samodzielnie, co będzie wymagało od kierowcy dokończenia tego procesu.

Tak więc, nawet jeśli Tesla Y park równoległy może zaparkować samochód, funkcja ta nie jest w pełni niezależna i nie należy na niej całkowicie polegać. Ale ponieważ Tesla poprawia swój algorytm, w przyszłości stanie się ona lepsza.

Jak włączyć auto-park Tesla Model Y?

Po pierwsze i najważniejsze, auto park będzie działać tylko przy prędkościach wolniejszych niż 15 mph i będzie działać tylko wtedy, gdy rozgraniczone przez dwa inne samochody i krawężnik. Oto kroki, które należy wykonać, aby uruchomić autoparking:

  • Ustaw się obok pojazdu jadącego przed Tobą na wybranym parkingu.
  • Zatrzymaj pojazd i wrzuć wsteczny bieg. Na tym etapie na wyświetlaczu pojazdu powinien pojawić się znak „P”, który należy dotknąć, aby rozpocząć procedurę automatycznego parkowania.
  • Pojazd zacznie wjeżdżać na miejsce. Jeśli jednak pojazd nie będzie w stanie wykonać skrętu, automatycznie zatrzyma się, wyprostuje koła i ruszy do przodu na tyle, aby bezpośrednio wjechać w miejsce postojowe.
    N/B: Ta procedura może być rozpoczęta zarówno po lewej jak i po prawej stronie drogi. Nie musisz się więc martwić o kierunek lub stronę, w którą zwrócony jest twój samochód.
  Czy ciężarówka Tesli jest wodoodporna?

Jak działa parkowanie równoległe Tesla 'Autopark’?

Funkcja autoparkowania Tesli działa dzięki połączeniu sieci czujników ultradźwiękowych, radaru i kamer wokół pojazdu. Te trzy funkcje pomagają w nawigacji po potencjalnym obszarze parkowania wybranym przez kierowcę. Następnie kierowca będzie musiał jedynie zainicjować auto-parkowanie równoległe, naciskając na szarą ikonę „P” na ekranie wyświetlacza.

Proces ten przebiega tak samo jak parkowanie ręczne, z tą różnicą, że to Ty inicjujesz proces, a resztę pozostawiasz samochodowi. Po podjechaniu obok samochodu przed parkingiem, wystarczy poczekać, aż na panelu pojawi się litera „P” i nacisnąć ją.

Przed tym, trzeba będzie nacisnąć na hamulec i przesunąć selektor biegów w „Reverse”. Hamulec puścimy dopiero po zainicjowaniu funkcji automatycznego parkowania. W trakcie tego procesu samochód będzie poruszał się do miejsca parkingowego, kontrolując prędkość pojazdu, kąty skrętu kierownicy i zmiany biegów.

Niemniej jednak, musisz być czujny, aby samochód nie uderzył w żadną przeszkodę. Następnie samochód znajdzie drogę na parking tak bezpiecznie i skutecznie, jak to możliwe. Jeśli jednak proces ten nie zostanie zakończony po drodze, trzeba będzie wkroczyć i dokończyć parkowanie. To jest właśnie wyzwanie, przed którym stoi obecnie autonomiczne parkowanie Tesli.

Czy muszę zwracać uwagę podczas korzystania z autopilota?

Tak. Mimo że autopilot ułatwia pracę kierowcy, nie oznacza to, że samochód jest samokierujący. Dlatego wymaga on bardzo uważnego kierowcy. Przed włączeniem autopilota należy trzymać ręce na kierownicy i zawsze zachowywać kontrolę nad samochodem.

  Czy Tesla dobrze radzi sobie na śniegu?

Co więcej, autopilot będzie przekazywał ostrzeżenia dźwiękowe i wizualne, na przykład informując o konieczności trzymania rąk na kierownicy w przypadku niewystarczającego momentu obrotowego. Jeśli nadal będziesz ignorować te ostrzeżenia, zostaniesz automatycznie pozbawiony możliwości korzystania z autopilota podczas tej podróży.

FAQ

Czym jest inteligentne przywołanie Tesli?

Sart summon to funkcja stworzona po to, by Tesla sama podjechała do Ciebie lub wybranego przez Ciebie miejsca docelowego, przemieszczając się i zatrzymując w razie potrzeby. Niemniej jednak, funkcja ta jest przeznaczona tylko dla prywatnych zatoczek parkingowych i podjazdów. Poza tym, nadal będziesz odpowiedzialny za swój samochód i musisz uważnie monitorować jego stan.

Czy Tesla może jeździć sama bez kierowcy?

Tak, funkcja autopilota Tesli może być wykorzystana do prowadzenia samochodu bez kierowcy w środku. Dzieje się tak dlatego, że mechanizm ten potrafi przyspieszać, automatycznie kierować kierownicą i hamować na drogach z pasami ruchu. Mechanizm ten nie jest jednak w pełni wydajny i Tesla nie zaleca jego stosowania. W środku musi być aktywny kierowca.

Czy wszystkie Tesle są wyposażone w autopilota i systemy w pełni samokierujące?

Nie. Tylko Tesla Model Y jest standardowo wyposażona w autopilota i system w pełni autonomicznej jazdy. Pozostałe modele mają autopilota, ale w pełni samokierujący się system można pobrać jako oprogramowanie i dodać do swojego samochodu. Tak więc, jeśli masz Tesla Model 3, X, lub S, można dodać system samojezdny do samochodu, jeśli chcesz go za dodatkową opłatą.

  Czy Tesle wymagają dużo konserwacji?

Należy pamiętać, że wszystkie Tesla wykonane po 2016 roku pochodzą z autopilota sprzętu. Aby potwierdzić, czy Twój samochód ma funkcję autopilota, wybierz elementy sterujące na panelu. Następnie kliknij na oprogramowanie i potwierdź typ komputera Autopilot. Na koniec naciśnij „Dodatkowe informacje o pojeździe”, aby dowiedzieć się.

Jakie są niektóre z wad korzystania z autopilota?

Pomimo tego, że funkcja autopilota jest wspaniała, może być ona utrudniona przez wiele rzeczy i nie działać dobrze. Na przykład, słaba widoczność, lód, śnieg, błoto, jasne światło i przeszkody mogą ograniczać działanie autopilota. Inne rzeczy, które mogą utrudniać działanie autopilota to kręte drogi, uszkodzone zderzaki i zakłócenia od innych urządzeń.

Podsumowanie

Jeśli zastanawiałeś się, czy Tesla Y równolegle może parkować, teraz już wiesz. Mimo że Tesla Y równolegle potrafi parkować, to wciąż nie jest wydajna i trzeba nad nią jeszcze trochę popracować. Dzieje się tak dlatego, że działa w selektywnych zatokach parkingowych, co jest pewnym wyzwaniem. Jednak nadal jest to miła funkcja i po prostu wymaga poprawy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z