Czy Teslę trzeba myć ręcznie?

Czy Teslę trzeba myć ręcznie?

Niektórzy ludzie uważają mycie samochodu za przykry obowiązek, dla innych jest to hobby. Regularne mycie samochodu jest ważne dla utrzymania go w dobrym stanie i dbania o niego. Jeśli jesteś właścicielem Tesli, wiedza o tym, jak prawidłowo umyć samochód, jest kluczowa.

Nie musisz myć Tesli ręcznie, ale jeśli chcesz, by lakier Twojego samochodu przetrwał dłużej, najlepiej myj go ręcznie. Jeśli myjesz swój pojazd elektryczny (EV) w myjni automatycznej, upewnij się, że jest to myjnia bezdotykowa.

Myjnie automatyczne są świetne, ale po kilku myciach mogą powodować wgniecenia na lakierze Twojego samochodu. Dzieje się tak dlatego, że wyposażone są w szczotki i dmuchawy, które są szorstkie dla lakieru i czujników. Jeśli więc Twoja Tesla jest jeszcze nowa, powinieneś trzymać się z dala od myjni automatycznych, na ile to tylko możliwe.

Oprócz zdrapywania lakieru, mycie Tesli w myjni automatycznej może również spowodować oderwanie lub uszkodzenie części Twojego samochodu, takich jak lusterka boczne i wycieraczki. A jeśli zsuniesz się lub pominiesz tor jazdy, możesz w końcu uszkodzić felgi swojego samochodu.

Dlaczego powinieneś myć swoją Teslę ręcznie

Ręczne mycie Tesli to najbezpieczniejszy sposób na wyczyszczenie swojego luksusowego samochodu. Ponieważ istnieją różne sposoby ręcznego mycia samochodu, powinieneś unikać używania myjki wysokociśnieniowej, ponieważ może ona uszkodzić twoje czujniki. Zamiast tego użyj mydła, wiadra z wodą i ściereczki z mikrofibry lub miękkiej rękawicy do mycia.

W przeciwieństwie do innych metod mycia samochodu, mycie ręczne zmniejsza zarysowania, które są powszechne w przypadku innych metod. Ponadto pomaga pozbyć się silnych zabrudzeń, w czym inne metody nie są skuteczne. Jeśli będziesz myć ręcznie, w końcu będziesz mieć czystszy samochód bez zadrapań po czyszczeniu.

  Jakie są złe strony Tesli?

Jak myć ręcznie swoją Teslę

Procedura ręcznego mycia Tesli polega na wstępnym umyciu samochodu pianą śniegową, a następnie spłukaniu go. Jest to bardzo ważne, ponieważ pomaga pozbyć się twardego brudu i zanieczyszczeń. Następnie pokryj samochód warstwą płynu do mycia naczyń i przetrzyj miękką ściereczką lub miękkimi rękawicami do mycia. Następnie spłucz samochód czystą wodą.

Jakie są wady ręcznego mycia Tesli?

Mimo że mycie ręczne jest najlepszą metodą czyszczenia Tesli EV, ma ono również pewne minusy. Pierwszym wyzwaniem jest to, że może być kosztowne, ponieważ wymaga dużej ilości wody. Po drugie, na czyszczenie poświęcisz więcej czasu niż w przypadku innych metod. Co więcej, trudno jest ręcznie umyć samochód w małej przestrzeni.

Jeśli mieszkasz w zimnych obszarach, znajdziesz tę metodę prawie niemożliwe do zrobienia. Dzieje się tak dlatego, że woda może zamarznąć jeszcze przed zakończeniem czyszczenia. Wreszcie, ręczne mycie samochodu wymaga dużej ilości sprzętu i może wydawać się dość niewygodnym zadaniem.

Jakie są zalety mycia samochodu w myjni automatycznej?

Myjnie automatyczne są bardzo wygodne i szybkie, ponieważ wystarczy tylko przejechać przez nie samochodem. Są one również tańsze niż mycie ręczne, ponieważ transporter i szczotki robią wszystko za Państwa i nie muszą Państwo kupować dodatkowych materiałów. Wiele osób preferuje je ze względu na ich łatwość i wygodę.

Jakie są wady mycia samochodu w myjni automatycznej?

Pomimo tego, że myjnie automatyczne są tanie i szybkie, po pewnym czasie mogą Państwo zostać zmuszeni do ponownego lakierowania samochodu. Dzieje się tak dlatego, że mogą one powodować wiele zarysowań od szorstkich szczotek i ostrych środków chemicznych. Metoda ta nie jest również zbyt skuteczna, gdyż nie usuwa silnych zanieczyszczeń.

  Jak naładować Teslę w sytuacji awaryjnej?

Mycie samochodu FAQ

Dlaczego muszę czekać co najmniej miesiąc, aby umyć moją Teslę po nałożeniu lakieru?

Wiele osób popełnia błąd, myjąc swoje samochody kilka dni po lakierowaniu. Wskazane jest, aby pozwolić lakierowi twardnieć przez co najmniej miesiąc, zanim będzie można go umyć. Jeśli więc niedawno przemalowałeś swoją Teslę, powinieneś odczekać co najmniej miesiąc z jej umyciem.

Dlaczego muszę ustawić moją Teslę w pozycji neutralnej podczas jazdy przez myjnię?

Ponieważ w większości myjni wjazdowych znajduje się przenośnik, który Cię przeciąga, wszystkie koła powinny móc się swobodnie obracać. Dlatego właśnie musisz wyłączyć automatyczny hamulec ręczny, zwolnić ręczny i ustawić skrzynię biegów w pozycji neutralnej.

Jakie są inne sposoby mycia samochodu oprócz mycia ręcznego?

Jeśli nie chcą Państwo myć samochodu ręcznie, istnieją inne metody, których można spróbować. Należą do nich mycie bezdotykowe, mycie bezwodne, mycie automatyczne, mycie bez spłukiwania i mycie bezszczotkowe. Jeśli chodzi o Teslę, trzymaj się mycia ręcznego lub mycia bezdotykowego. Te metody są mniej prawdopodobne, że zaszkodzą Twojemu samochodowi.

Dlaczego łatwo jest porysować samochód w myjni automatycznej?

W myjni automatycznej łatwo zarysować samochód lub odpryskać lakier, ponieważ włosie szczotek może być zanieczyszczone ściernym brudem z poprzednich pojazdów. Co więcej, gruboziarniste chemikalia czyszczące mogą usunąć wosk i powłoki z Twojego samochodu, co może spowodować pęknięcia lub blaknięcie koloru.
Zanim więc zabierzesz swoją Teslę do myjni automatycznej, powinieneś być gotowy na to, by dać swojemu samochodowi lakier. Automatyczne mycie samochodu jest szybkie i tanie, ale jest kosztowne, jeśli chcesz utrzymać swój samochód przez dłuższy czas.

  Czy Tesla poprawia jakość konstrukcji?

Czy mogę umyć moją Teslę za pomocą myjki ciśnieniowej?

Technicznie rzecz biorąc, można. Będziesz jednak musiał uważać, aby nie używać jej na czujnikach. W instrukcji obsługi Tesli Model 3 producent wyraźnie zaznacza, że nie należy stosować myjki wysokociśnieniowej na czujniki. Dodatkowo nie należy używać żadnych przedmiotów ściernych, które mogą porysować lub uszkodzić powierzchnię.

Wniosek końcowy

Jeśli chcesz zachować piękny wygląd swojej Tesli Model X, Y, S lub 3, będziesz musiał myć swój samochód ręcznie. Ręczne mycie Tesli nie jest zbyt kosztowne, a zapewni, że lakier i czujniki nie zostaną uszkodzone tak, jak w przypadku myjni automatycznej.
Mimo że myjnia automatyczna jest szybka i tania, może sprawić, że lakier Twojej Tesli zacznie odpryskiwać i będzie wymagał regularnej konserwacji. Z kolei mycie ręczne nie spowoduje żadnych problemów na dłuższą metę. Dokonaj więc właściwego wyboru, aby zachować wygląd i osiągi swojego samochodu elektrycznego.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z