Czy trudno jest ukraść Mercedesa?

W ciągu ostatnich kilku lat wzrosła liczba kradzieży samochodów bez kluczyka z wykorzystaniem ataków przekaźnikowych. Również Mercedes znalazł się na celowniku, ponieważ niektóre samochody marki Benz zostały skradzione przy użyciu ataków przekaźnikowych. Czy jednak trudno jest ukraść Mercedesa?

Modele Mercedesa mają opcję bezkluczykowego otwierania drzwi, ale nie są łatwe do ukradzenia. W porównaniu z innymi niemieckimi samochodami luksusowymi, takimi jak BMW, Audi, Porsche i Volkswagen, Mercedes należy do najrzadziej kradzionych samochodów. Dzięki zaawansowanemu systemowi zabezpieczeń trudno się do nich włamać.

Ze względu na pakiet zabezpieczeń antykradzieżowych, w które wyposażony jest Mercedes-Benz, kradzież Mercedesa nie jest taka prosta. System ten chroni samochód przed włamaniem i odholowaniem. Poza tym Mercedes udoskonalił swoje funkcje bezkluczykowego otwierania samochodu, ponieważ posiada czujnik, a sygnał bezkluczykowy można wyłączyć po zamknięciu samochodu.

Innym krokiem, który Mercedes podjął, aby ich samochody bardziej bezpieczne jest dodanie czujników ruchu do swoich breloczków. Technologia ta jest ważna w udaremnianiu kradzieży samochodów za pomocą ataków przekaźnikowych. Dzieje się tak, ponieważ uniemożliwia ona kluczowi wytwarzanie jakiegokolwiek sygnału, jeśli się nie porusza. Tak więc złodzieje nie mogą zhakować sygnału jak wcześniej.

Co to jest kradzież samochodu bez kluczyka?

W przeciwieństwie do tradycyjnych samochodów z metalowymi kluczykami, samochody bezkluczykowe zazwyczaj nie posiadają tradycyjnego metalowego kluczyka do otwierania drzwi samochodu lub jego uruchamiania. Wręcz przeciwnie, samochody bezkluczykowe używają cyfrowego breloczka, aplikacji na smartfona lub karty, aby uzyskać dostęp do samochodu, a czasem także aby go uruchomić. Wystarczy, że klucz cyfrowy zostanie wykryty wewnątrz samochodu, aby go uruchomić.

  Który Mercedes ma trzeci rząd siedzeń?

Tak więc, kradzież samochodu bez klucza jest, gdy złodziej uzyskuje wejście i kradnie samochód bez posiadania oryginalnego breloczka lub karty. Złodzieje samochodów oszukują samochód, aby uwierzył, że klucz cyfrowy jest stosowany.

Jak działa technologia bezkluczykowa?

Technologia bezkluczykowa działa dzięki zastosowaniu pilota, który wykorzystuje fale radiowe krótkiego zasięgu. Pilot wysyła sygnał, który jest odbierany przez odbiornik w samochodzie. Jeśli pojazd wykryje sygnał, drzwi pojazdu zostaną odblokowane. W niektórych pojazdach może być konieczne naciśnięcie przycisku. W ten sam sposób można uruchomić pojazd.

Jak działa przekazywanie sygnału lub atak przekaźnikowy?

Jest to ten rodzaj kradzieży bezkluczykowej, w którym złodzieje używają skrzynek przekaźnikowych. Jedna skrzynka znajduje się zazwyczaj w pobliżu Państwa samochodu, a druga w pobliżu miejsca, w którym trzymają Państwo swój breloczek. Złodzieje zazwyczaj wydłużają sygnał wytwarzany przez Twój kluczyk samochodowy; w ten sposób oszukują go, że kluczyk znajduje się w pobliżu.
Oprócz ataków przekaźnikowych złodzieje stosują również inne metody, aby ukraść Państwa samochód za pomocą keyless go jamming the signal, close-range testing, key programming, App hacking, and code grabbing.

Jak chronić swojego Mercedesa przed kradzieżą bezkluczykową

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym mogą Państwo zabezpieczyć swojego Mercedesa przed kradzieżą bezkluczykową. Niektóre z nich obejmują:

 1. Zamykanie samochodu
  Zawsze zamykaj swojego Mercedesa na klucz, nawet jeśli masz zamiar zapłacić za opłaty parkingowe. Ponadto, upewnij się, że wszystkie funkcje bezpieczeństwa są włączone, aby zniechęcić złodziei do kradzieży samochodu. Po zamknięciu samochodu, słuchać brzęk zamków przed założeniem, że masz zablokowany go prawidłowo.
 2. Właściwe przechowywanie breloczka do kluczy
  Powodem, dla którego kradzieże samochodów wzrosły jest to, że inteligentni złodzieje używają sygnałów kluczy, aby włamać się do samochodów i odejść z nimi. Tak więc, przechowywanie kluczy samochodowych w odpowiednim miejscu pomoże zmniejszyć liczbę kradzieży. Dlatego należy trzymać kluczyki w miejscu niewidocznym i poza zasięgiem.
  Najlepszym miejscem do przechowywania kluczyków jest pudełko blokujące sygnał lub puszka aluminiowa. A jeśli się przemieszczasz, trzymaj swój sygnał samochodowy w zabezpieczonym portfelu lub puszce aluminiowej. Dodatkowo, należy trzymać breloczek z dala od okna lub drzwi, gdzie sygnał może być łatwo odebrany.
 3. Inwestycja w system bezpieczeństwa
  Powinieneś również zainwestować w dobry system bezpieczeństwa dla swojego samochodu i domu. Przede wszystkim, trzeba będzie wzmocnić bezpieczeństwo samochodu poprzez dodanie blokady kierownicy i zacisk koła. W ten sposób, jeśli keyless go jest zagrożone, złodzieje nadal będą mieli trudny czas, aby zabrać swój samochód. Nie zapomnij dodać systemu śledzenia do swojego samochodu.
  Poza tym, powinieneś utrudnić złodziejom dostęp do domu lub garażu. Dlatego dodaj takie rzeczy jak inteligentne dzwonki do drzwi, bezpieczne bramy i kamery CCTV. Nawet jeśli te rzeczy nie zapobiegnie złodziejom z włamaniem do domu, ale będą one odstraszać ich, jak złodzieje nie chcą trudny czas.
 4. Odpowiednie przechowywanie samochodu
  Ostatni, ale nie najmniej ważne, należy zainwestować w bezpieczny i bezpieczny garaż samochodowy. Parkowanie samochodu na zewnątrz jest bardzo ryzykowne i pozwala złodziejom łatwiej rozstać się z samochodem. Dodatkowo, trzymanie samochodu zaparkowanego z dala od ciekawskich oczu nie przyciągnie złodziei.
  Która marka ma wyższe stawki ubezpieczeniowe, Audi czy Mercedes?

FAQ

Jak mogę zabezpieczyć mojego Mercedesa przed kradzieżą?

Jeśli chcą Państwo uchronić swojego Mercedesa przed kradzieżą, należy zadbać o to, aby samochód był przechowywany w garażu lub na zamkniętym terenie. Po drugie, należy trzymać kluczyk z dala od miejsc, w których sygnał może zostać zakłócony. Następnie należy pamiętać o wyłączeniu pilota po prawidłowym zamknięciu samochodu.

Czy samochody z systemem push-start są łatwiejsze do kradzieży?

Oczywiście, że tak. Samochody z systemem Push Start mogą zostać skradzione za pomocą ataków przekaźnikowych, zagłuszania sygnałów i programowania kluczyków. Dlatego też należy zabezpieczyć swój samochód przed tego typu kradzieżą. Dla bezpieczeństwa Państwa samochodu należy stosować praktyki bezpieczeństwa, które wymieniliśmy w tym artykule.

Czy Mercedes należy do czołówki najczęściej kradzionych samochodów?

Nie, Mercedes nie znajduje się w czołówce najczęściej kradzionych samochodów. Najczęściej kradzionymi samochodami są Ford Fiesta, Volkswagen Golf, Ford Focus, BMW X5 i BMW serii 3. Mimo to, najczęściej kradzionym modelem Mercedesa jest Mercedes-Benz Klasy C, a następnie Mercedes-Benz Klasy E.

Podsumowanie

Kradzież Mercedesa nie jest łatwa. Dzieje się tak dlatego, że ich samochody są wyposażone w pakiet ochrony antykradzieżowej, który zapewnia im pewne bezpieczeństwo, ale nie jest bezpieczny. Przypadki kradzieży samochodów z bezkluczykowym wejściem są coraz częstsze i niektórzy właściciele Mercedesów stali się ich ofiarami.

Dobrą wiadomością jest to, że Mercedes poprawił funkcję swojego keyless go, jak to może być włączone / wyłączone. Na dodatek, Mercedes-Benz dodał czujniki ruchu, co sprawia, że ataki przekaźnikowe są dysfunkcyjne. Jednak nadal trzeba trzymać klucze z dala od samochodu, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

  Które modele Mercedesa mają ozdoby na masce?

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z