Czy używane BMW są niezawodne?

Czy używane BMW są niezawodne?

Wbrew powszechnej opinii, niektóre używane BMW są bardziej niezawodne niż można by się spodziewać. Są to oczywiście modele, które były doskonale utrzymywane przez poprzednich właścicieli. Ogólnie rzecz biorąc, unikaj kupowania używanych BMW, ponieważ mogą one kosztować Cię więcej niż fabrycznie nowe ze względu na kosztowne naprawy i częste awarie.

Dlaczego używane BMW nie są niezawodne?

Istnieje pewna reputacja wokół używanych BMW, która odstrasza większość kupujących. BMW jest marką, która oferuje radość z jazdy ponad wszystko, a to niewątpliwie przyciąga pewien rodzaj kierowców za kierownicą.

Agresywni kierowcy i niedoświadczeni poprzedni właściciele

Większość właścicieli BMW jeździ agresywnie i eksploatuje swoje samochody do granic możliwości. Często odbija się to na ogólnym samopoczuciu pojazdów. Agresywne sterowanie, przyspieszanie, hamowanie i skrzynia biegów mogą nie tylko uszkodzić silnik, ale także zawieszenie i prowadzenie pojazdu.
Większość niedoświadczonych entuzjastów motoryzacji od razu rzuca się do zakupu BMW. Powodem tego jest znacznie łatwiejsza obsługa BMW w porównaniu do innych luksusowych pojazdów sportowych. BMW nie tylko kosztują mniej niż powiedzmy Porsche, ale zapewniają takie same wrażenia za kierownicą i nie wymagają od Ciebie bycia doświadczonym kierowcą, aby dobrze się bawić.
To przyciąga nowych kierowców. Nowi kierowcy, jako poprzedni właściciele samochodu, oznaczają, że Państwa używane BMW najprawdopodobniej nie było prawie w ogóle serwisowane i konserwowane.

BMW wymaga wysokiej jakości benzyny i serwisu

Jeżeli chcą Państwo kupić używane BMW, najprawdopodobniej nie są Państwo skłonni zapłacić pełnej kwoty za nowe BMW. Stare BMW, tak samo jak nowe, wymagają odpowiedniego serwisowania i stosowania wysokiej jakości paliwa. Niezależnie od tego, czy jeździsz modelem z lat 90. czy 2020, naprawy są kosztowne. Koszt robocizny w BMW wynosi średnio 120 dolarów za godzinę i może sięgać nawet 200 dolarów.
Większość modeli BMW posiada plastikowe części pod maską, które mają tendencję do pękania wraz z upływem lat i życiem na drodze. Te części są głównie zaprojektowane, aby trwać podczas gdy samochód jest w gwarancji.
Pomimo wspaniałej okazji do zakupu wysokiej klasy samochodu sportowego za mniej niż $8,000 do $10,000, może rzeczywiście skończyć się płacąc więcej niż to w ciągu roku i pół, ze względu na składki ubezpieczeniowe, gaz, utrzymanie i naprawy.

  Dlaczego kierowcy BMW mają złą reputację?

BMW wytrzymują około 80 000 do 120 000 mil, w zależności od serwisowania

Jeśli chcesz kupić używane BMW, upewnij się, że kupisz takie, które ma mniej niż 80 000 mil przebiegu. Jeśli właściciel samochodu nie mieszka w pobliżu oceanu lub w znacznie chłodniejszym klimacie, większość BMW może wytrzymać nawet do 200 000 mil, w zależności od tego, jak często były serwisowane.
Biorąc to wszystko pod uwagę, należy wziąć pod uwagę, czy samochód był prowadzony na autostradzie lub w ruchu ulicznym. Samochody, które jeździły bardziej w warunkach miejskich, mają problemy znacznie szybciej niż pojazdy, które były używane poza miastem, ze względu na ciągłe zatrzymywanie się i ruszanie na niskich obrotach.

Tylko nieliczne modele BMW są warte zakupu z drugiej ręki

Pomimo wszystkich powodów, dla których nie warto kupować starego BMW, wciąż istnieje bardzo mocny argument za tym, dlaczego warto go kupić. BMW dają radość z jazdy jak żaden inny pojazd w tej cenie.
Niektóre modele BMW są wyjątkowe i nie psują się tak łatwo jak większość, nawet jeśli są w trasie przez 150 000 mil plus. Jeśli więc chcesz kupić używane BMW, spróbuj znaleźć jeden z tych modeli.
BMW serii 3 z lat 2006-2011
Jeden z najlepiej sprzedających się modeli BMW serii 3, model 2006 – 2011 otrzymał 4 i 5 gwiazdek w testach zderzeniowych i uzyskał ogólną średnią ocenę niezawodności. Jest to wyjątkowy wynik w porównaniu z większością modeli.
Starsze modele tej serii mają niższą ocenę niezawodności w porównaniu z nowszymi i często doświadczają problemów z układem elektrycznym, drobnymi problemami z silnikiem i układem chłodzenia. Poza tym, wszystko inne wydaje się świetne i są to modele, na które można się zdecydować przy zakupie z drugiej ręki.
2008 – 2011 BMW serii 1 E82 i E88
E82 i E88 są tylnymi kołami czteromiejscowych samochodów, które były dobrym bestsellerem w USA, kiedy został wydany. Są one dostępne zarówno z automatyczną jak i manualną skrzynią biegów i są bardzo niezawodne.
Na minus, jednak, mają one nie-so-optymalny przebieg 17 mpg w mieście i 25 mpg na autostradzie. Ponadto, średnie koszty pięcioletniej własności, oprócz ceny zakupu, wynosi około 15.000 dolarów, co jest powyżej średniej dla BMW. Ale jeśli planujesz bawić się przez mniej niż rok i sprzedać go ponownie, to jest to dobry zakup.
2004 – 2010 BMW serii 5
Modele z serii 5 na lata 2004 – 2010 są niezawodne i stanowią dobrą mieszankę wydajności i luksusu. 2004 E60 BMW serii 5 jest jednym z najczęściej sprzedawanych BMW w USA, drugim po serii 3 z tego samego roku. Jest to bardzo niezawodny pojazd, nawet dla swoich 2. i 3. właścicieli.

  Najlepszy model BMW za rozsądną cenę

FAQs about buying a used BMW

Dlaczego starsze używane BMW są tak tanie?

Rynek jest przesycony starymi BMW i działa tu prawo popytu i podaży. Im więcej BMW jest na sprzedaż, tym bardziej spada ich cena. Dodatkowo, BMW szybko się amortyzują, więc większość ludzi wie, że zakup używanego BMW nie jest dobrym pomysłem.

Przeszłość przy jakim przebiegu nie powinieneś kupować starego BMW?

100,000 mil jest uważane za punkt odniesienia dla bardzo używanego BMW. Jeśli planujesz jeździć samochodem codziennie, unikaj zakupu BMW, które miało więcej przebiegu niż ten limit. Wiele modeli, takich jak E36 i E46, może przejechać znacznie więcej niż 300 000 mil przy odpowiednim serwisowaniu, ale większość innych modeli nie.

Które modele BMW są najbardziej niezawodne?

BMW 325i i 328i (1996-2004) to dwa z najbardziej niezawodnych pojazdów produkowanych przez BMW. Ich silniki są dość mocne i przez wielu recenzentów i byłych właścicieli zostały nazwane kuloodpornymi. Nadwozia tych pojazdów rzadko rdzewieją i pozostają solidne przez ponad 20 lat użytkowania. Jeśli są odpowiednio konserwowane, mogą wytrzymać średnio ponad 250 000 mil.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z