Czy używane Porsche Boxster to dobry zakup?

Używane Porsche Boxster może być świetną decyzją zakupową, ponieważ Porsche nie traci tak bardzo na wartości w porównaniu z innymi markami. Ponadto Porsche Boxster oferuje niesamowite wrażenia z jazdy zarówno z góry, jak i z dołu.

Dynamiczne możliwości platformy Boxster/Cayman są imponujące. Lekka konstrukcja i mocne silniki sprawiają, że większość nowszych modeli Boxstera jest w stanie osiągać poważne prędkości, do tego stopnia, że można dotrzymać kroku wielu modelom 911.

Jest wiele modeli do wyboru. Jeśli chcesz mieć kompaktowy samochód sportowy, który nie cierpi z powodu niskiej niezawodności, starszy Boxster 986 jest doskonałym wyborem. Druga generacja 987 Boxster oferuje wiele ulepszeń, ale trzecia generacja 981 Boxster jest prawdopodobnie najlepszą generacją do kupienia.

Minimalna amortyzacja i wysoka wartość

Jeśli kupujesz używany samochód, budżet jest prawdopodobnie twoim głównym zmartwieniem. Ale chcesz też mieć pewność, że pieniądze, które wydasz, nie wyparują po kilku latach posiadania. A w całym segmencie kompaktowych samochodów sportowych Boxster ma najłagodniejszą amortyzację.

Szacuje się, że Porsche Boxster traci około 26% swojej pierwotnej wartości w ciągu pierwszych 3 lat posiadania. Dla porównania, Audi TT traci około 37%, a Mercedes SLC około 33% swojej wartości.

  1. gen 986 Boxster jest tak tanie, jak Porsche się, i można uzyskać przyzwoity 986 za około 15k dolarów. 987 jest nieco droższy niż 986, ale nadal oferuje świetny stosunek jakości do ceny. 981 Boxster kosztuje znacznie więcej niż pierwsze dwie generacje, około 30 tys. dolarów, ale oferuje wiele ulepszeń.
  Czy Porsche Boxster ma twardy dach?

Porsche 718 Boxster jest na samym końcu swojej linii życia, a nowy Boxster 5 generacji jest tuż za rogiem. Oznacza to, że 718, a wszystkie poprzednie modele Boxster generacji są prawdopodobnie podjąć dodatkową wartość nurkowania jak tylko nowy przybywa. To powiedziawszy, przyzwoite 718 można kupić za około 40 tys. dolarów.

A Boxster ma rodowód samochodu sportowego

Jednym z głównych powodów, dla których warto kupić Boxstera jest fakt, że Boxster oferuje właściwości jezdne dziecka 911. Mimo że platforma Boxstera jest platformą środkową, a silnik w 911 znajduje się z tyłu, kompetencje platformy Boxster/Cayman nie odbiegają od platformy 911.

Większość modeli Porsche Boxster oferuje silnik z płaską szóstką, podobny do tego, który można znaleźć w wielu modelach 911. Najwcześniejsze modele Boxstera mogły wykrzesać z siebie 200-300 KM, a późniejsze podniosły moc w kierunku 420 KM.

Warto wspomnieć, że niektóre nowsze modele 718 oferują bardziej regularny 4-cylindrowy silnik, który jest o wiele bardziej przyjazny dla środowiska, ale nie tak kochany jak wolnossąca płaska szóstka. Z tego powodu, generacja 981 wydaje się być najlepszym wyborem z grupy, bez stopniowania do najnowszych naturalnie wolnossących modeli GTS/Boxster Spyder.

Platforma Cayman/Boxster konsekwentnie zdobywa wiele nagród dla najlepszych samochodów sportowych, w tym nagrodę „Evo car of the year”, która jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród magazynu motoryzacyjnego w całej społeczności entuzjastów samochodów sportowych.

Boxstery wymagają regularnej konserwacji, aby pozostać niezawodne

Mimo że niektóre modele Boxstera można kupić za grosze, 3-letnie koszty utrzymania związane z wieloma modelami Porsche czasami kosztują więcej niż sam samochód. Dzieje się tak dlatego, że większość modeli Porsche jest budowana z myślą o niezawodności i właśnie z tego powodu trzeba je odpowiednio konserwować.

  Czy Porsche Boxster to samochód dla lasek?

Większość właścicieli zgadza się, że roczny koszt utrzymania na poziomie 1000-2000 dolarów jest dość dokładny. Jest to zrozumiałe, ponieważ wszystkie samochody sportowe potrzebują więcej czułej miłości i opieki w porównaniu do zwykłych samochodów. Jeśli jednak zapłacisz taką cenę za regularną konserwację, zostaniesz z bezproblemowo kuloodpornym samochodem, który będzie Ci służył przez długi czas.

Większość specjalistów Porsche zaleca używanie oryginalnych części Porsche, i zdecydowanie należy to robić. Jeśli chodzi o sklepy serwisowe, niektóre regularne przeglądy nie wymagają oddawania Boxstera do specjalisty, ale w przypadku poważniejszych prac zaleca się skorzystanie z usług specjalisty Porsche.

FAQ

Czy powinienem kupić używanego Boxstera czy Caymana?

Boxstery i Caymany mają większość części wspólnych, więc końcowe wrażenia są dość porównywalne, ale jest kilka znaczących różnic między nimi. Po pierwsze, Boxster daje Ci możliwość złożenia dachu, więc jeśli lubisz jazdę od góry do dołu, Boxster jest bez dwóch zdań dobrym wyborem.
Ale jeśli mieszkasz w klimacie, który nie sprzyja kabrioletom, lepiej wybrać Caymana, ponieważ modele Cayman są zazwyczaj bardziej zabawne i praktyczne. Są one również porównywalne pod względem wartości, a także oferują całkiem sporo tej samej niezawodności.

Czy powinienem kupić używanego Boxstera, czy powinienem wybrać opcję BMW/Mercedes/Audi?

Mimo że Audi TT, BMW Z4 i Mercedes SLC oferują wspaniałe wrażenia, w większości doganiają Porsche Boxster. Nie są tak zdolne ani tak prestiżowe jak modele Porsche Boxster, więc prawdopodobnie powinieneś trzymać się Boxstera.

  Najlepszy bagażnik na rowery do Porsche Cayenne

Najwyższa opcja wykończenia Audi TT to Audi TT RS, a najnowszy TT RS oferuje dźwięczny 5-cylindrowy silnik baby R8, ale 911 pochodzi płaski 6 w Boxster Spyder jest równie imponujący. Silniki w najwyżej wykończonych modelach Z4 i SLC nie są nigdzie w pobliżu tak ekscytujące.

Którą generację Boxstera powinienem kupić?

Wybór najlepszego modelu zależy od Twoich życzeń i budżetu. Jeśli możesz wydać więcej pieniędzy, powinieneś wybrać najnowszego Boxstera Spyder, ponieważ oferuje on najlepsze wrażenia z jazdy. Jeśli masz bardziej ograniczony budżet, Boxster trzeciej generacji jest również realną opcją.
Boxstery pierwszej generacji nie są tak wyjątkowe, ale biorąc pod uwagę cenę, w niektórych przypadkach mogą być najlepszą opcją. Druga generacja również oferuje wiele opcji za stosunkowo przystępną cenę. Warto również wspomnieć, że 718 GTS jest również świetną opcją dla 718 Boxstera.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z