Czy używane Volvo S40 jest niezawodne?

Kupno używanego Volvo S40 może być ryzykowne z uwagi na niższe od przeciętnych wyniki niezawodności. Seria Volvo S40 miała kilka niskich ocen niezawodności z innymi problemami, takimi jak wysoka średnia paliwa lub problemy z czujnikiem ciśnienia oleju. Jednak jeśli mówimy o konserwacji lub naprawie pojazdu, to samochód nie jest w rzeczywistości tak zły i może być dobrym wyborem.

Volvo S40

Model S40 był serią samochodów Volvo, która obejmowała zarówno modele sedan jak i kombi. Model S40 był produkowany od 1995 do 2012 roku, kiedy to zaprzestano jego produkcji na rzecz nowego Volvo V40. Istniały dwie generacje S40.
Model Estate z pierwszej generacji był nazywany „V40”, ale model Estate w drugiej generacji był nazywany „V50”.
Samochód występował w dwóch układach napędowych: z napędem na przednie koła lub z napędem na wszystkie koła. Modele sedan miały proste silniki 1.6 do 1.8 litra z silnikiem 1.9 turbo, a model Estate miał silniki 2.0 T. Druga generacja miała wiele modeli, z najmocniejszym S40 SE T5 posiadającym silnik 2,5 L turbo.

Niezawodność

Niezawodność samochodu jest zawsze ważnym wskaźnikiem, jeśli planują Państwo zakup używanego samochodu. Niezawodność może powiedzieć o kosztach utrzymania, poważnych naprawach i opiniach poprzednich właścicieli na temat samochodu. Reputacja samochodu jest wszystko, jeśli chodzi o zakup używanego samochodu.
Niezawodność modelu S40 z pewnością nie jest największa, a jego wynik to 52,35, czyli poniżej średniej. Konkuruje on z takimi samochodami jak Hyundai Elantra, Audi A4, Acura TSX i Subaru Impreza. Jeśli planujesz zakup jednego z nich, to Volvo S40 nie jest złym wyborem. Oprócz Hyundai Elantra czy Acura TSX, S40 ma lepsze noty za niezawodność niż inne.

  Ford F150 Niezawodność

Bezpieczeństwo

S40, będąc Volvo, ma jedną z najlepszych ocen, jeśli chodzi o funkcje bezpieczeństwa. Samochód został wyprodukowany tak samo jak inne modele Volvo, które zostały stworzone z myślą o bezpieczeństwie w razie jakiejkolwiek kolizji lub zderzenia. IIHS przyznał mu doskonałe oceny we wszystkich działach. Środki ochrony kierowcy przed obrażeniami są wyjątkowo dobre. Bezpieczeństwo w przypadku kolizji bocznych jest również naprawdę wysokie i ogólnie rzecz biorąc, jest to solidnie bezpieczny samochód.
Inne cechy bezpieczeństwa obejmują wszystkie aktywne i pasywne funkcje bezpieczeństwa, takie jak elektroniczna kontrola stabilności, która pomaga w stabilizacji samochodu, w przypadku jakiejkolwiek utraty równowagi lub destabilizacji. Samochód posiada poduszki powietrzne i kurtyny boczne. W sumie, cechy bezpieczeństwa S40 można porównać do każdego nowoczesnego samochodu z dnia dzisiejszego.

Konserwacja

Konserwacja samochodu nie jest łatwym zadaniem. Kupno używanego samochodu luksusowego, takiego jak Volvo S40, jest łatwe ze względu na wysokie stawki amortyzacji samochodów luksusowych, ale ich utrzymanie nie jest bułką z masłem. Koszt utrzymania S40 nie jest powyżej średniej, ale nadal jest wyższy niż jego konkurenci.
Innym czynnikiem pomiaru konserwacji samochodu jest sprawdzenie, jak często samochód wymaga konserwacji. Dotyczy to również tego, czy samochód wymaga kosztownych napraw głównych w okresie 3 lat. Model S40 ma bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że będzie wymagał poważnej naprawy, z wynikiem 1,53. Wynik ten jest znacznie poniżej średniej i niższy niż u konkurentów.

Opinie użytkowników

Pomimo wysokich kosztów utrzymania i niskiej oceny niezawodności, komfort i luksus S40 są nadal lubiane przez wiele osób, a średnia ocena właściciela tego samochodu wynosi 4,4 na 5. Jest to bardzo dobra ocena, biorąc pod uwagę wysokie rachunki za naprawy tego samochodu. Oznacza to, że ludzie nadal są zadowoleni z modelu S40.

  Hyundai Veracruz Niezawodność

Kupno używanego S40

Jeśli spojrzymy na czas, kiedy ten samochód został wprowadzony na rynek, był naprawdę sławny. Zdobył on nagrody w Kanadzie i w RPA. Ludzie nadal kupują S40 ze względu na ich praktyczne funkcje bezpieczeństwa i normalne stawki serwisowe. Luksus jazdy Volvo jest również czymś, co jest trudne do pobicia.

Zagadnienia, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem

Jeśli nadal planujesz zakup używanego Volvo S40, są pewne rzeczy, których powinieneś unikać i kwestie, na które powinieneś zwrócić uwagę, w tym:

  • Czujnik ciśnienia szyny paliwowej – kontroluje on ciśnienie paliwa, a jeśli jest uszkodzony, będziesz miał problemy z brakiem mocy i słabym przyspieszeniem.
  • Podsufitki – podsufitki wewnątrz samochodu doświadczają problemów z opadaniem z sufitu samochodu.
  • Wyciek oleju – mogą wystąpić pewne problemy z wyciekiem oleju z uszczelki rury powrotnej turbosprężarki.
    S40 ma mieszane oceny we wszystkich swoich działach. Oceny niezawodności i obsługi technicznej są poniżej średniej. Jednakże, funkcje bezpieczeństwa są nadal jednymi z najlepszych. Opinie ludzi również nie są takie złe, co oznacza, że ludziom podoba się praktyczność tego samochodu. Dlatego to od nabywców zależy, na jakich cechach chcą się skupić.

FAQ

Jaki samochód zastąpił Volvo S40?

Volvo V40 zastąpiło model S40 w 2012 roku. V40 jest 5-drzwiowym hatchbackiem. Kształt samochodu jest inny niż starego S40, ale mają wiele tych samych cech, takich jak napęd na przednie koła i silniki turbo. V40 poprawił wiele rzeczy, takich jak oszczędność paliwa i ogólna niezawodność samochodu.

  Niezawodność Bentley Brooklands

Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem używanego samochodu?

Jeśli planują Państwo zakup używanego samochodu, to powinni Państwo być bardzo aktywni i cierpliwi w procesie zakupu. Powinni Państwo zwrócić uwagę na wiele rzeczy, takich jak:

  • Rdza lub lakier
  • Historia wypadków pojazdu
  • Zajrzyj pod maskę, a także, jeśli to możliwe, spróbuj zdjąć pokrywę silnika i zajrzeć głęboko
  • Stan opon
  • Przebieg

Czy warto kupić używane Volvo?

Volvo zazwyczaj amortyzuje się bardziej niż inne luksusowe pojazdy. Samochody Volvo mają również doskonałe właściwości bezpieczeństwa i komfort jazdy. Problemem mogą być jednak rachunki za konserwację, ale jeśli jest się wystarczająco ostrożnym, można uniknąć wysokich rachunków. Można więc kupić te luksusowe pojazdy za połowę ceny i cieszyć się szwedzkim luksusem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z