Czy używane Volvo to dobry samochód?

Ponieważ nie każdy może sobie pozwolić na zakup nowego samochodu Volvo, niektórzy wybierają rynek samochodów używanych Volvo. Ale czy używane Volvo to dobry samochód?

Tak, używane Volvo to doskonały samochód. W przeciwieństwie do wielu luksusowych samochodów, utrzymanie używanego Volvo jest dość tanie. Dzięki nieco tańszym częściom Volvo i niższym kosztom utrzymania. Ponadto, Volvo zgłasza mniej problemów niż inne luksusowe samochody.

Niemniej jednak przed zapłaceniem za używany samochód Volvo, który zamierzamy kupić, należy go sprawdzić. Należy wziąć pod uwagę historię jazdy, konserwację i stan samochodu. Istotne są również model i rok produkcji używanego Volvo, ponieważ niektóre modele są znane z tego, że mają wiele problemów.

Co sprawia, że używane Volvo jest dobrym samochodem?

Zaawansowane funkcje

Zakup nowego Volvo jest kosztowny, ponieważ będzie Cię kosztował kilkaset dolarów. Jednak nadal możesz cieszyć się luksusowymi i zaawansowanymi funkcjami, które można znaleźć w Volvo, kupując używany model Volvo. Volvo jest standardowo wyposażone w wiele wyjątkowych elementów wyposażenia wewnętrznego i zewnętrznego, których nie znajdziemy w konwencjonalnych pojazdach.

Do najważniejszych elementów wyposażenia używanego Volvo należą skórzane fotele, podgrzewane siedzenia, dwustrefowa automatyczna klimatyzacja, system informacyjno-rozrywkowy Sensus z pionowo ustawionym ekranem dotykowym, radio satelitarne Bluetooth, 10-głośnikowy system audio i wiele innych.

Cechy bezpieczeństwa

Oprócz standardowych elementów wyposażenia wnętrza i nadwozia, nabywca używanego Volvo otrzyma wiele elementów z zakresu bezpieczeństwa, takich jak układ monitorowania senności kierowcy, układ automatycznego hamowania awaryjnego, układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, układ monitorowania martwego pola, układ rozpoznawania znaków drogowych, układ ostrzegania przed kolizją z przodu pojazdu, układ ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu oraz układ wspomagania utrzymania pojazdu na pasie ruchu.

  Jaki model zastąpił Volvo XC70?

Tak więc, nawet jeśli kupujesz używany samochód Volvo, możesz się zrelaksować wiedząc, że jest on pewniejszy i bezpieczniejszy niż większość nowych marek samochodów. Owszem, można kupić nowy, konwencjonalny samochód w cenie używanego Volvo, ale nie będzie on posiadał takiej samej jakości funkcji bezpieczeństwa.

Od niepamiętnych czasów Volvo jest znane jako samochód bezpieczny. Nie ma znaczenia, czy Volvo ma 3 lata, 10 lat czy 20 lat, nadal będzie miało kilka kluczowych elementów bezpieczeństwa. Poza tym Volvo jest twórcą większości rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa w przemyśle motoryzacyjnym, takich jak trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, foteliki podwyższające, foteliki dziecięce montowane tyłem do kierunku jazdy i wiele innych.

Niskie koszty utrzymania

Volvo może być samochodem luksusowym, ale jest jednym z najtańszych samochodów luksusowych w utrzymaniu. Używany samochód Volvo jest nie tylko niezawodny, ale ma też mniej problemów niż inne konkurencyjne samochody luksusowe. Dlatego nie poniesiesz dużych kosztów, jeśli chodzi o konserwację lub naprawę używanego samochodu Volvo.

Jedynym wyzwaniem, z jakim przyjdzie się zmierzyć, jest zdobycie części zamiennych, ponieważ Volvo nie posiada dobrze rozwiniętych centrów serwisowych. Dodatkowo oznacza to, że części zamienne mogą być dość drogie. Poza tym nie trzeba się martwić o poważne naprawy, dopóki samochód nie przejedzie ponad 100 tys. km.

Większa niezawodność

Innym powodem, dla którego używane samochody Volvo są dobrymi samochodami, jest ich niezawodność. Według wielu agencji niezawodności, Volvo plasuje się na średniej lub nieco średniej pozycji w rankingu niezawodności. Zwykle nie jest tak w przypadku większości samochodów luksusowych, ponieważ ich ocena jest poniżej średniej.

  Czy Volvo to marka luksusowa?

Niezależnie od tego, ważne jest również, aby wykryć, czy używane Volvo, które zamierzasz kupić, jest niezawodne, czy nie. Na przykład, modele SUV xc90 zbudowane przed 2015 r. były bardzo niezawodne, podczas gdy te zbudowane po 2015 r. nie były tak niezawodne.

W tej samej notatce, jeden z najbardziej niezawodnych Volvos na rynku, Volvo S60 miał kilka problemów w przeszłości. Modele S60 zbudowane przed 2012 rokiem miały problemy z wyciekami i awarią silnika. Ale już nie. Jednak przy zakupie Volvo, takie małe szczegóły jak ten mogą zrobić ogromną różnicę.

FAQ

Czy stare Volvo jest niezawodne?

To zależy od tego, jak właściciel dbał o samochód. Mimo że większość Volvo jest niezawodna, niewłaściwa konserwacja w miarę starzenia się samochodu prowadzi do kosztownych napraw i konserwacji. Dlatego należy upewnić się, że Volvo jest dobrze utrzymane, aby służyło dłużej.

Czy używane Volvo jest drogie w utrzymaniu?

Tak, są. Jak każdy samochód luksusowy, używane Volvo jest również drogie w utrzymaniu, ponieważ zdobycie części zamiennych i wyspecjalizowanych techników nie jest proste. Ale przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, posiadanie Volvo może być tańsze na dłuższą metę.

Na ile kilometrów wystarcza Volvo?

Większość samochodów Volvo jest w stanie przejechać do 200 000 mil. Może to być jednak mniej lub więcej, w zależności od niezawodności danej marki i modelu Volvo. Ale jeśli dobrze dbasz o swoje Volvo, możesz przejechać nawet ponad 300 000 mil. Jest to więc kwestia właściwych nawyków jazdy, nie pomijania zaplanowanych przeglądów serwisowych i modelu Volvo.

  Czy Volvo często się psuje? Czy Volvo to niezawodny samochód?

Czy Volvo zachowuje swoją wartość?

Pomimo tego, że Volvo należy do najbardziej niezawodnych marek samochodów luksusowych, nie trzyma dobrze swojej wartości. Kiedy porównamy je z innymi luksusowymi samochodami, takimi jak Porsche, Audi, BMW i Mercedes-Benz, przekonamy się, że te samochody dobrze trzymają swoją wartość.

Dzieje się tak głównie dlatego, że jakość materiałów użytych w Volvo nie dorównuje luksusowym samochodom z najwyższej półki. Ponadto, samochód ten nie ma tak dobrych osiągów, jak samochody luksusowych marek. Jeśli chcesz mieć model Volvo, który dobrze trzyma swoją wartość, rozważ zakup XC60 Crossover SUV.

Jakie jest najlepsze używane Volvo do kupienia?

Używane Volvo to dobry samochód do kupienia, ale nie wszystkie są niezawodne. Jeśli więc szukasz najlepszego używanego Volvo, rozważ zakup XC90 2012. Ten samochód jest dobrze skonstruowany, luksusowy, przestronny i trwały. Dodatkowo, rejestruje mniej problemów niż większość używanych SUV-ów na rynku.

Wniosek

Podsumowując, Volvo to doskonałe samochody używane. Jeśli więc zależy Ci na dobrym stosunku jakości do ceny, nie możesz się pomylić z używanym Volvo. Niemniej jednak, warto dowiedzieć się więcej o historii samochodu przed jego zakupem. Ponadto należy przeprowadzić jazdę próbną używanym samochodem i sprawdzić, czy użytkownik utrzymywał go w należytym stanie.

Ogólnie rzecz biorąc, prawidłowo konserwowany używany model Volvo może przejechać ponad 200 000 mil. Wystarczy upewnić się, że nie ominiemy zalecanych przeglądów okresowych i że stosujemy odpowiednie nawyki jazdy. Jeśli chcesz mieć najlepiej używane Volvo, rozważ zakup Volvo 2012 XC90 lub 2018 Volvo S60.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z