Czy Volkswagen Arteon to dobry samochód?

Volkswagen Arteon

VW Arteon to bardziej stylowa wersja VW Passata, którego produkcja wkrótce się zakończy. Oznacza to, że Arteon będzie jedynym sedanem klasy premium oferowanym przez VW, co potencjalnie może wzbudzić większe zainteresowanie wśród nabywców sedanów klasy premium.

Niektórzy twierdzą jednak, że Arteon nie jest wart swojej wysokiej ceny, podczas gdy inni uważają go za bardziej stylową i ogólnie lepiej wyglądającą wersję Audi A5. Jednostki napędowe, w jakie wyposażono Arteona, są mocne, wydajne i wyrafinowane, co sprawia, że wydaje się on być bardziej przyjazną dla budżetu wersją Audi A5.

Wygląd zewnętrzny Arteona jest prawdopodobnie najlepszym aspektem tego modelu, ponieważ samochód wygląda futurystycznie i pięknie. Projekt wnętrza jest nieco bardziej powściągliwy, ponieważ nie różni się zbytnio nawet od VW Golfa. Arteon to sportowe, 4-drzwiowe coupe, ale w żadnym wypadku nie jest to samochód sportowy.

Pod względem niezawodności Arteon jest przyzwoity, choć zdarzają mu się dość specyficzne problemy. Jest to również sedan o największej na rynku przestrzeni bagażnika, a przestrzeń wewnątrz jest ponadprzeciętna w tej klasie. Można śmiało powiedzieć, że Arteon to naprawdę dobry samochód, ale musi konkurować z rywalami z wyższej półki.

VW Arteon – Układ napędowy

Linia silników benzynowych VW Arteon rozpoczyna się od czterocylindrowego silnika TSI o pojemności 1,5 l i mocy 150 KM. Następny w kolejności jest czterocylindrowy silnik TSI o pojemności 2,0 l i mocy 190 KM, a najmocniejszym silnikiem benzynowym Arteona jest ten sam czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 l i mocy 280 KM w modelu R. Linia silników wysokoprężnych w Arteonie obejmuje czterocylindrowy silnik TDI o pojemności 2,0 l i mocy 150 KM, 190 KM lub 240 KM.

  Czy Porsche Cayenne jest takie samo jak VW Touareg?

Arteon dostępny jest również w wersji hybrydowej z czterocylindrowym silnikiem 1,4 l TSI i silnikiem elektrycznym o łącznej mocy 220 KM. Arteon z silnikiem benzynowym 2.0L osiąga do 35MPG, z silnikiem wysokoprężnym 2.0L do 45MPG, a hybrydowy 1.4L do 214MPG.

Wszystkie wersje Arteona są wyposażone w opracowaną przez VW 7-biegową automatyczną skrzynię biegów DSG. Podstawowe modele Arteona to samochody z napędem na przednią oś (FWD), natomiast modele z wyższej półki są dostępne z napędem na cztery koła (VW 4Motion AWD). Podsumowując, układy napędowe Arteona są wydajne, zaawansowane i niezawodne.

VW Arteon – Konstrukcja i podwozie

Prawdopodobnie najmocniejszą stroną Arteona jest jego wygląd zewnętrzny, który emanuje wyrafinowaniem, luksusem i futuryzmem, czyli tym, co VW ma w zwyczaju przedstawiać najlepiej. Agresywny przód w połączeniu z zachwycającymi światłami LED z pewnością przyciągnie uwagę, nawet w towarzystwie droższych samochodów. Arteon jest również dostępny w wersji Shooting Brake, co dodatkowo wyróżnia go spośród niektórych konkurentów.

Pod względem wnętrza Arteon nie jest zbyt obiecujący, ponieważ wiele osób uważa, że jest ono zbyt podobne do Golfa. Nie znaczy to, że VW Golf oferuje złe wnętrze, ale Golf jest prawie o połowę tańszy. Tak czy inaczej, tu i ówdzie można znaleźć materiały najwyższej jakości, ale ogólne wrażenia zależą w dużej mierze od opcji, na jakie się zdecydujemy.

Zawieszenie i układ jezdny Arteona sprawiają, że jest on dynamiczny, ale nie w takim stopniu, jak jego bawarscy kuzyni. Modele R-Line ze sztywniejszym zawieszeniem są bardziej zwinne, ale nigdy nie będą w stanie konkurować z BMW serii 4.

  4MATIC a 4MOTION - różnice, zalety i wady

VW Arteon – Niezawodność i typowe problemy

VW Arteon wydaje się być samochodem niezawodnym, ale warto wspomnieć o kilku problemach. Na początek warto wspomnieć, że w Arteonie zdarzają się problemy z układem hamulcowym, zawieszeniem, wykończeniem i wyposażeniem, szyberdachem oraz układem hybrydowym.

Niewiele wiadomo na temat niezawodności modelu Arteon, ponieważ nie jest on tak popularny jak inne modele VW. Tak czy inaczej, większość właścicieli twierdzi, że Arteon to niezawodny samochód, który prawdopodobnie przetrwa próbę czasu.

VW Arteon – wartość i praktyczność

Za używanego VW Arteona można dostać od 29 000 do 50 000 dolarów, w zależności od roku produkcji, silników, listy wyposażenia i ogólnego stanu. W tej cenie Arteon konkuruje bezpośrednio z Audi A5, co nieco utrudnia ocenę Arteona.

Pod względem praktyczności Arteon jest królem, ponieważ żaden inny 4-drzwiowy sedan nie oferuje bagażnika o podobnej wielkości, jak ten w Arteonie. Co więcej, Arteon jest również liderem pod względem ilości miejsca na nogi, chociaż nie ma się czym chwalić, jeśli chodzi o ilość miejsca nad głową.

Sekcja FAQ

Czy warto kupić VW Arteon?

VW Arteon znajduje się w naprawdę konkurencyjnym towarzystwie, ponieważ konkuruje z Audi A5 Sportback, BMW serii 4 Gran Coupe i Mercedesem Benz Klasy C. Wszystkie te trzy modele mają bardziej prestiżowe oznaczenia, mocniejsze silniki i lepszą wartość odsprzedaży.

Z drugiej strony VW Arteon nieco ustępuje wszystkim tym trzem modelom pod względem ceny, ale nie na tyle, aby różnica była znacząca. W związku z tym warto kupić Arteona, jeśli ktoś naprawdę lubi to, co oferuje.

  Czy felgi Mercedes będą pasować do VW?

Czy VW Arteon jest bezpieczny?

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem VW Arteon, bezpieczeństwo nie jest czymś, o co powinieneś się zbytnio martwić, ponieważ Arteon jest ogólnie rzecz biorąc naprawdę bezpiecznym samochodem. Arteon jest dostępny ze wszystkimi nowoczesnymi funkcjami bezpieczeństwa, ale większość z nich jest częścią dość drogich pakietów opcjonalnych.

Jeśli chodzi o ochronę przed zderzeniami, Arteon otrzymał 5 gwiazdek, co oznacza, że powinien zaspokoić potrzeby większości ludzi w zakresie bezpieczeństwa.

Czy VW Arteon jest lepszy od VW Passata?

VW Arteon jest dla Passata tym, czym Audi A5 jest dla Audi A4, co oznacza, że bazują one na mniej więcej tej samej platformie, a jedyną różnicą są wrażenia z jazdy i stylistyka. VW Arteon jest bardziej satysfakcjonujący w porównaniu z Passatem, ale różnice są marginalne.

Większość osób woli wygląd Arteona, podczas gdy osoby preferujące Passata są zwolennikami stonowanej stylistyki nadwozia, która nie krzyczy tak bardzo.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z