Czy Volkswagen Golf to dobry samochód?

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf jest jednym z najbardziej znanych samochodów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Od lat 70. koncernowi VW stale udawało się ulepszać Golfa, aby stał się podstawowym samochodem w ofercie VW. Teraz, ponad 50 lat później, koncernowi VW udało się sprzedać ponad 35 milionów egzemplarzy Golfa na całym świecie.

Drzewo genealogiczne VW Golfa jest pełne niesamowitych modeli Golfa, takich jak GTI, Golf R, Golf R32, Golf GTD itd. Raczej niemożliwe jest stwierdzenie, że Golf nie jest dobrym samochodem, ponieważ jest tak dobrze znany i odniósł taki sukces, że odpowiedź na to pytanie za pomocą czystych statystyk jest łatwa.

Pod względem stylistycznym Golf wygląda jak dość duży hatchback, który nie wyróżnia się niczym szczególnym. W każdym modelu Golfa, a zwłaszcza w najnowszych generacjach, wnętrze jest ładne. Golf jest także stosunkowo niezawodnym samochodem, ale tylko wtedy, gdy się go odpowiednio konserwuje.

VW Golf jest dostępny w niemal każdej kategorii cenowej, a jego praktyczność jest tylko trochę lepsza niż u większości rywali. Golf oferuje dużo miejsca do siedzenia, dużo przestrzeni ładunkowej, doskonałą widoczność dookoła i ergonomiczną kabinę, która jest również wypełniona wieloma schowkami i schowkami.

VW Golf – Układ napędowy

Linia VW Golf składa się głównie z 4-cylindrowych silników o pojemności 2,0 l, co oznacza, że w najnowszych generacjach VW Golf można dostać 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,2 l, 1,4 l, 1,6 l, 1,8 l lub 2,0 l. Najpopularniejszym silnikiem jest czterocylindrowy 2,0 l, natomiast silniki 1,6 TDI i 2,0 l TDI to najpopularniejsze warianty wysokoprężne.

  Czy Volkswagen ID.4 to dobry samochód?

Golf z silnikiem czterocylindrowym o pojemności 2,0 l to model GTI/Golf R, co oznacza, że może on oferować moc około 320 KM. Golf zawsze był samochodem z napędem na przednią oś, ale niektóre modele są wyposażone w opracowaną przez VW technologię 4MOTION AWD, np. Golf R. Standardowa skrzynia biegów w Golfie jest manualna, ale w nowszych modelach można ją rozbudować do 7-biegowej skrzyni DSG.

Wszystkie silniki VW Golf zostały zaprojektowane tak, aby były gładkie, mocne, a co najważniejsze wydajne. Najnowszy VW Golf jest również dostępny z hybrydowym układem napędowym, który łączy czterocylindrowy silnik 1,4 l z silnikiem elektrycznym, co daje łącznie moc 205 KM.

VW Golf – Konstrukcja i podwozie

VW Golf wykorzystuje dość rozpoznawalny język projektowania, co oznacza, że raczej trudno pomylić go z jakimkolwiek innym samochodem. Model Mk7.5 wydaje się być najlepiej wyglądającym VW Golfem do tej pory, ale wielu uważa, że Mk8 jest najlepiej wyglądającym Golfem w historii. Jeśli chodzi o wnętrze, Mk7.5 wydaje się mieć najwyższą jakość materiałów, podczas gdy Mk8 jest najbardziej zaawansowany technologicznie.

Zawieszenie i układ jezdny Golfa są jednoznacznie ukierunkowane na komfort i łatwość obsługi. VW Golf nie jest samochodem sportowym, ale Golf GTI i Golf R już tak. Oznacza to, że powinieneś rozważyć modele GTI i R, jeśli interesuje Cię samochód, który jest zarówno wygodny, łatwy w prowadzeniu, jak i stosunkowo dynamiczny na zakrętach.

VW Golf – Niezawodność i typowe problemy

VW Golf to solidny i niezawodny samochód, ale tylko wtedy, gdy się go odpowiednio konserwuje. Na całym świecie jest wiele takich samochodów, które dożywają swoich dni z bardzo dużą liczbą kilometrów na liczniku. Wielu uważa, że VW Golf jest niezniszczalny, co oznacza, że będzie służył wiecznie, jeśli będziesz o niego odpowiednio dbał.

  Czy Volkswagen Arteon to dobry samochód?

Tak czy inaczej, najczęstsze problemy z VW Golfem są związane z układem łańcucha rozrządu, wszelkiego rodzaju wyciekami, problemami z zawieszeniem, wyposażeniem i wykończeniem oraz problemami z czujnikiem masowego przepływu powietrza.

VW Golf – wartość i praktyczność

Używanego VW Golfa można dostać niemal w każdej kategorii cenowej, przy czym gdzieś w okolicach 15 000 USD można dostać stosunkowo przyzwoity egzemplarz. Golf stosunkowo dobrze utrzymuje swoją wartość, zwłaszcza w porównaniu z wieloma innymi samochodami w tym segmencie. GTI i Golf R zachowują swoją wartość najlepiej, zwłaszcza modele z bardziej limitowanych edycji.

VW Golf jest także naprawdę praktycznym samochodem i dlatego tak wiele osób jest zainteresowanych jego kupnem. VW Golf oferuje więcej miejsca niż jakikolwiek inny wysokiej klasy niemiecki czterodrzwiowy hatchback. Widoczność jest doskonała, podobnie jak schowki we wnętrzu. VW Golf to także świetny samochód rodzinny.

Sekcja FAQ

Jaka jest najlepsza generacja VW Golfa?

VW Golf 7.5, czyli Golf 7 po faceliftingu, to prawdopodobnie najlepsza generacja VW Golfa. Wynika to z faktu, że model 7.5 wygląda o wiele lepiej niż Golf 7, a jednocześnie jest produktem wyższej jakości w porównaniu z Golfem 8. Golf 8 pojawił się dopiero niedawno, co oznacza, że minie kilka lat, zanim będziemy mogli właściwie ocenić jego niezawodność.

Tak czy inaczej, Golf 7,5 jest najlepszy, a za nim Golf 5 po faceliftingu, Golf 3 i Golf 2. Są to te modele VW Golfa, którym udało się najbardziej przesunąć granice. Nie znaczy to, że inne modele VW Golfa nie są dobre, ale nie są tak wspaniałe jak te.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Golf

Który model VW Golfa jest najlepszy?

VW GTI jest najlepszym modelem VW, ponieważ pięknie równoważy ekscytujący wygląd i osiągi. GTI nie idzie na zbyt wiele kompromisów, aby być szybkim, ale jest raczej doskonale zestrojony. Golf R jest nieco bardziej poważny dzięki mocy ponad 300 KM, napędowi 4MOTION AWD i czterem ciekawie wyglądającym końcówkom układu wydechowego.

GTI to tylko bardziej subtelna, ale równie przyjemna w prowadzeniu odmiana Golfa, która jest prawdopodobnie najlepszym modelem Golfa wszech czasów.

Czy VW Golf to bezpieczny samochód?

VW Golf zawsze był samochodem z pięcioma gwiazdkami, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, co oznacza, że nie należy się o nie w ogóle martwić. Golf jest dostępny ze wszystkimi nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa, ale zazwyczaj są one częścią drogich pakietów opcjonalnych.

Tak czy inaczej, Golfowi zawsze udawało się utrzymać swoje referencje w zakresie bezpieczeństwa, więc bezpieczeństwo nie powinno być Twoim zmartwieniem, jeśli rozważasz zakup stosunkowo nowoczesnego modelu VW Golf.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z