Czy Volkswagen Sharan to dobry samochód?

Volkswagen Sharan

Volkswagen Sharan to duży, wielozadaniowy van wykorzystywany przede wszystkim do obowiązków rodzinnych. Sharan został po raz pierwszy wprowadzony w połowie lat 90-tych i jest wycofywany z produkcji, gdy mówimy. Podczas prawie trzech dekad produkcji Volkswagenowi udało się sprzedać prawie 800 000 sztuk, co jest przyzwoitą liczbą dla takiego samochodu.

Sharan jest duży, przestronny, ergonomiczny, łatwy do prowadzenia i łatwy do zobaczenia, ale czy Volkswagen Sharan jest dobrym samochodem? Sharan jest stosunkowo dobrym samochodem dla tego, czym jest, co oznacza, że jeśli potrzebujesz większego minivana, który może wygodnie zapakować do siedmiu pasażerów, Sharan jest dobrym interesem, ponieważ udało mu się zamortyzować więcej niż niektórzy z jego rywali.

Paleta silników Sharan składa się z silników 4-cylindrowych, ale 1 gen Sharan jest dostępny z V6. Wszystkie silniki Sharan są zaprojektowane tak, aby były wydajne, gładkie i tanie w utrzymaniu i dlatego stary dobry 2.0L TDI jest prawdopodobnie najlepszym silnikiem Sharan można dostać.

Jeśli chodzi o niezawodność, Sharan jest przyzwoity, ale zamierzamy wymienić kilka wspólnych problemów. Praktyczność jest świetna dzięki dużej ilości miejsca dla pasażerów i ładunku, podczas gdy wartość jest również naprawdę dobra we wszystkich trzech modelach.

VW Sharan – Układ napędowy

Pierwsza generacja Sharana jest dostępna z 4-cylindrowymi silnikami benzynowymi 1.8L lub 2.0L o mocy do 150 KM lub 2.8L V6 o mocy do 204 KM. Silniki Diesla pierwszej generacji to 4-cylindry 1.9L i 2.0L o mocy do 140 KM. 2nd gen Sharan dostaje tylko dwa silniki benzynowe, 1,4L TSI lub 2,0L TSI z mocą w zakresie od 150 KM do 200 KM, podczas gdy 2nd gen facelift tylko dostał 150 KM 1,4L TSI, który jest najlepszy silnik Sharan gazu.

  4MATIC a 4MOTION - różnice, zalety i wady

Jeśli chodzi o silniki wysokoprężne, 1 gen Sharan pochodzi z 2,0L TDI lub 1,9L TDI. Druga generacja i 2nd gen facelift Sharan tylko dostał 2,0L TDI z mocą do 184 KM. Jest to najlepszy silnik Sharan z nich wszystkich, jak to doskonale równoważy moc, wydajność i niezawodność.

Sharan można mieć zarówno jako FWD samochód lub AWD 4MOTION samochód, jeśli jesteś gotów zapłacić za to. Wcześniejsze modele Sharana były dostępne z wadliwą skrzynią biegów Synchro, której należy unikać, ponieważ tylko automat DSG jest dobrą skrzynią automatyczną dla Sharana.
Wszystkie silniki są stosunkowo wydajne, ale 2.0L TDI w najnowszych modelach Sharana jest najbardziej wydajny z wynikiem do 50MPG.

VW Sharan – Konstrukcja i układ jezdny

Volkswagen Sharan został zaprojektowany jako minivan klasy premium, co oznacza, że oferuje przyzwoite udogodnienia w opakowaniu, które wygląda na premium. Sharan 1. generacji jest obecnie dość brzydkim samochodem, podczas gdy Sharan 2. generacji, a zwłaszcza Sharan 2. generacji po faceliftingu, są o wiele lepsze. Interior-wise, zarówno te są utylitarne z naciskiem na ergonomię, tak jak VW zwykle zrobił to z powrotem w dzień.

Wrażenia z jazdy Sharanem nie ma się czym chwalić, co oznacza, że działa, ale nie jest w żaden sposób ekscytujący. Wygląda i jeździ jak każdy inny minivan, ale izolacja akustyczna i tłumienie są nieco lepsze niż u niektórych tańszych konkurentów.

VW Sharan – Niezawodność i częste problemy

Niezawodność Sharana jest przeciętna w przypadku najnowszych modeli i niezadowalająca w przypadku modelu 1. generacji. Oznacza to, że Sharan ma swój udział w problemach, ale można je rozwiązać, jeśli samochód jest utrzymywany prawidłowo.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Passat

Najczęstsze problemy VW Sharan są związane ze skrzynią biegów, sprzętem, elektryką, nadwoziem i silnikiem. Większość z nich jest związana z modelem 1 gen, co oznacza, że model 2 gen jest o wiele lepszy w porównaniu.

VW Sharan – Wartość i praktyczność

Sharan 1. generacji można kupić za niewielkie lub żadne pieniądze, podczas gdy nowsze modele nie są o wiele droższe. Powodem, dla którego Sharan zdeprecjonował się tak bardzo, jak to miało miejsce, jest to, że naprawdę nie robi nic specjalnego. Jest to po prostu minivan, który nie ruffle żadnych piór, ani nie jest ekscytujące w jakikolwiek sposób, kształt lub formę.

To nie jest dokładnie zła rzecz dla tych, którzy chcą samochodu, który po prostu działa i robi wszystko, jak należy. Praktyczność jest wielka, ponieważ Sharan mieści do siedmiu osób z dużą ilością miejsca w każdym aspekcie. Przestrzeń bagażowa jest również ogromna, ponieważ Sharan to prawdziwy samochód rodzinny.

Sekcja FAQ

Dlaczego VW Sharan został wycofany z produkcji?

W ciągu ostatnich kilku lat VW postanowił zrestrukturyzować linię modelową, aby zaoszczędzić pieniądze i skupić większość środków na badania i rozwój na przyszłość. Podczas pandemii VW Sharan i Seat Alhambra stały się nierentowne, dlatego też te wychodzą z produkcji na dobre.

Warto też wspomnieć, że VW oferuje Transportera Multivana i wiele samochodów z linii ID. które mogą skutecznie zastąpić Sharana. Sharan stał się po prostu zbędny i dlatego VW się go pozbywa.

  Czy Volkswagen Atlas to dobry samochód?

Czy Volkswagen Sharan jest dobrym samochodem rodzinnym?

Jeśli chodzi o używane samochody rodzinne, Sharan jest jedną z najlepszych opcji, na które można pójść z katalogu samochodów używanych VW. Jednak Sharan pokazuje swój wiek dość trochę, co dodatkowo powtarza, że Sharan jest raczej nudny i niepopularny.

Jednak zdolność do pakowania do siedmiu osób w jednym samochodzie komfortowo jest dlaczego Sharan nawet istnieje w ogóle. Jeśli jesteś w stanie kupić nowszy samochód rodzinny VW, pomiń Sharana, ale jeśli nie możesz, Sharan jest najlepszym używanym rodzinnym wyborem VW w ogóle.

Czy VW Sharan jest większy niż VW Touran?

Volkswagen Sharan jest większym samochodem z tych dwóch z dość dużym marginesem. Sharan jest prawie 35 cm dłuższy niż Touran i jest również 7,5 cm szerszy niż Touran. Sharan jest o 6 cm wyższy i oferuje dużo więcej miejsca w środku, zarówno dla pasażerów, jak i dla ładunku.

Touran również wychodzi z produkcji, więc jest to czas, kiedy oba te samochody można mieć od nowości, jeśli jest to coś, co Cię interesuje oczywiście.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z