Czy Volkswagen T6 to dobry samochód dostawczy?

Czy Volkswagen T6 to dobry samochód dostawczy?

Volkswagen Transporter T6 to szósta generacja słynnego średniego vana VW. T6 wszedł do produkcji w 2015 roku i nadal jest produkowany jako T6.1 facelift. Przez lata Transporter był oczywistym wyborem dla osób pragnących przestrzeni, komfortu, bezpieczeństwa i wygody. Czy jednak Volkswagen T6 jest dobrym samochodem dostawczym?

Jeśli chodzi o samochody dostawcze, Transporter T6 jest rzeczywiście dobrym samochodem dostawczym, podobnie jak wszystkie modele Transportera, które pojawiły się przed nim. T6 pochodzi z 2,0L TDI 4-cylindrowy silnik wysokoprężny w różnych etapach dostrojenia w zależności od potrzeb mocy. 2.0L to naprawdę dobry silnik, prawdopodobnie jeden z najlepszych silników diesla VW tam.

Jeśli chodzi o design, Transporter wygląda dość nowo, zwłaszcza w wersji 6.1. Wewnątrz Transporter stanowi pomost pomiędzy pojazdem użytkowym do celów komercyjnych a dość dobrze wyposażonym samochodem. Zawieszenie i zestrojenie układu jezdnego jest ukierunkowane na komfort.

Transporter to niezawodny samochód dostawczy, ale ma kilka problemów, o których warto wspomnieć. Pod względem wartości, T6 jest zgodny z większością swoich konkurentów, podczas gdy jego praktyczność jest świetna.

VW Transporter T6 – Układ napędowy

Volkswagen Transporter T6 jest wyposażony w silnik 2.0L TDI oferujący między 90 KM, 102 KM, 110 KM, 150 KM i 205 KM. Modele T6 2.0L o mniejszej mocy są bardziej wydajne i są preferowanym wyborem dla tych, którzy nie używają T6 do przewożenia ciężkich ładunków, podczas gdy mocniejsze modele są lepszym wyborem ogólnie.

  Najczęstsze problemy z Volkswagenem Lupo

Transporter jest dostępny z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-biegową dwusprzęgłową skrzynią DSG. DSG to standardowa w branży skrzynia dwusprzęgłowa, co oznacza, że wiele osób woli ją od manualnej w większości samochodów VW. T6 jest przede wszystkim samochodem FWD, ale jesteś w stanie przejść na model AWD 4MOTION, jeśli jesteś gotów za to zapłacić.

Można śmiało powiedzieć, że najlepsze combo T6 jest 150 KM 2.0L TDI, skrzynia biegów DSG, i 4MOTION AWD jak ta konfiguracja równoważy moc, wydajność i łatwość użytkowania najlepiej. Możesz oczekiwać, że najbardziej wydajne modele T6 będą oferować około 45MPG, podczas gdy te najmocniejsze mogą zrobić około 35MPG.

VW Transporter T6 – Konstrukcja i podwozie

Transporter T6 występuje w kilku różnych wariantach w zależności od tego, czego potrzebujesz od samochodu dostawczego. Możesz go dostać jako Multivan, Caravelle lub zwykły Transporter, w zależności od tego, czy potrzebujesz przewoźnika osób, czy bardziej utylitarnej konfiguracji. Wszystkie te modele są podobne, z niewielkimi różnicami, takimi jak liczba drzwi i okien.

Wnętrze Transportera jest ładnie rozplanowane, co oznacza, że jest zgodne ze znaną filozofią ergonomii VW. Transporter jest wyposażony we wszystkie udogodnienia, których można oczekiwać od samochodu dostawczego, z dodatkiem wielu udogodnień, które można znaleźć tylko w pojazdach wyższej klasy.

Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy, Transporter jest sztywny, ale tego należy się spodziewać po samochodzie, który może zapakować między 1600-2900lbs. Biorąc pod uwagę wysoki środek ciężkości Transportera, nie jest to w ogóle dynamiczny samochód, ale van i tak nigdy nie powinien być samochodem sportowym.

  Czy Volkswagen Arteon to dobry samochód?

VW Transporter T6 – Niezawodność i częste problemy

VW Transporter był zawsze znany jako niezawodny van, co oznacza, że udaje mu się wytrzymać wszystkie nadużycia, które przychodzą z terytorium. Jednak najczęstsze problemy z VW Transporterem są związane z zaworem EGR, elektroniką, skrzynią biegów, problemami z remapami i potencjalnie z cewkami zapłonowymi.

Podsumowując, Transporter jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów dostawczych średniej wielkości na rynku i jako taki nie powinien się martwić, że zostaniesz pozostawiony sam sobie.

VW Transporter T6 – Wartość i praktyczność

VW Transporter kosztuje więcej lub mniej niż jakikolwiek inny średniej wielkości van w swojej kategorii. Transit Custom jest nieco bardziej przystępny, podczas gdy Mercedes Vito jest nieco droższy. Pod względem praktyczności Transporter to świetny wybór, zwłaszcza że jest dostępny w kilku różnych konfiguracjach.

Wiele osób wybiera Transportera, ponieważ chce mieć furgonetkę, która może zrobić wszystko. Jest wystarczająco duży i może przewozić znaczny ładunek, a jednocześnie może być używany jako naprawdę niezawodny transporter ludzi.

Sekcja FAQ

Czy Volkswagen Transporter T6 jest bezpiecznym samochodem dostawczym?

Volkswagen Transporter wyznacza poprzeczkę dla wielu innych samochodów dostawczych, ponieważ uzyskuje najlepsze oceny bezpieczeństwa. Oznacza to, że Transporter jest wyposażony we wszystkie nowoczesne funkcje bezpieczeństwa, takie jak asystent utrzymania pasa ruchu, system ochrony bocznej, asystent przyczepy, czujniki monitorowania ciśnienia w oponach, adaptacyjny tempomat, alert drogowy i pilot parkingowy.

To oczywiście dobra rzecz, ale zła jest taka, że żadna z nich nie jest w standardzie. Tak jest jednak również w przypadku wszystkich innych vanów z tego segmentu. Bez tego wszystkiego Transporter oferuje również świetną ochronę przed zderzeniami, biorąc pod uwagę fakt, że posiada 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa.

  Czy Volkswagen ID.4 to dobry samochód?

Czy Volkswagen Transporter T6 jest lepszy od modelu T6.1?

Transporter T6.1 jest znaczącą aktualizacją w stosunku do T6, co oznacza, że oferuje całkiem sporo więcej i wprowadza T6 w nowoczesną erę. Jednak biorąc pod uwagę wzrost ceny, który jest konieczny do uzyskania T6.1, T6 jest uważany przez wielu za lepszy wybór.

Furgonetka różni się od samochodu osobowego w taki sposób, że nie ma sensu, aby zawsze uaktualniać go z nowszym modelem, gdy tylko się pojawi.

Czy warto kupić VW Transportera T6?

Jeśli jesteś na rynku średniej wielkości furgonetki, która może zrobić wszystko, Transporter jest drogą do zrobienia. Od dłuższego czasu T6 jest jednym z najpopularniejszych vanów na rynku i wygląda na to, że w najbliższym czasie się to nie zmieni.

Powinieneś rozważyć również konkurencję, aby zdecydować, który z nich najlepiej pasuje do Twoich potrzeb, ale jeśli pójdziesz na Transporter od razu, nie będziesz rozczarowany.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z