Czy Volkswagen Touareg to dobry samochód?

Volkswagen Touareg

Na rynku amerykańskim Volkswagen Atlas jest uważany za flagowego SUV-a VW, ale w rzeczywistości Touareg przewyższa go niemal pod każdym względem. Touareg został po raz pierwszy wprowadzony na początku XXI wieku jako bardziej przystępna cenowo, ale równie pożądana wersja Porsche Cayenne pierwszej generacji, ale czy Volkswagen Touareg to dobry samochód?

Pierwsza generacja Touarega była nieco wątpliwa ze względu na niską niezawodność, druga generacja Touarega jest o wiele lepsza, natomiast trzecia generacja Touarega jest zdecydowanie najlepsza z całej grupy i jest naprawdę dobrym SUV-em. Oferowane silniki są mocne, ale niekoniecznie wydajne, przynajmniej nie w przypadku wcześniejszych modeli.

Touareg wygląda imponująco dzięki dużemu prześwitowi, dużym kołom i dużej ilości materiałów wysokiej klasy. Wnętrze Touarega jest przestronne i również wypełnione wysokiej klasy materiałami. Touareg nie jest w stanie dorównać Cayenne pod względem luksusu, ale biorąc pod uwagę różnicę w cenie, Touareg jest więcej niż przyjemny.

Jeśli chodzi o niezawodność, Touareg ma problemy z wcześniejszymi modelami, natomiast późniejsze modele są o wiele lepsze. Wartość jest akceptowalna jako samochód używany, ale wątpliwa jako nowy, ponieważ Touareg podlega silniejszej amortyzacji niż Cayenne czy Q7.

VW Touareg – Jednostka napędowa

Linia silników VW Touarega zaczyna się od silników 6-cylindrowych, a dokładniej od 3,0 l V6 lub 3,6 l V6 w starszym modelu. Oferują one moc od 280 KM do 380 KM i są najpopularniejszymi silnikami gazowymi dla Touarega. Touareg słynie również z wydajnych silników wysokoprężnych, a najbardziej znanym z nich jest 3,0 l TDI o mocy 231 KM.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Beetle

Wszystkie modele Touarega mają stały napęd na cztery koła i są połączone z 8-biegową skrzynią Tiptronic. Touareg pierwszej generacji jest również dostępny z silnikiem 6,0 l W12 o mocy 450 KM, który jest jednym z najdziwniejszych, a zarazem najbardziej ekscytujących silników Touarega wszechczasów.

Po silnikach benzynowych można spodziewać się maksymalnie około 25-30MPG, podczas gdy silniki wysokoprężne są w stanie zapewnić do 36MPG. Wszystkie te silniki są mocne w całej gamie, co oznacza, że Touareg prowadzi się bez wysiłku, niezależnie od warunków otoczenia.

VW Touareg – Konstrukcja i podwozie

Pierwsza generacja Touarega wygląda obecnie na przestarzałą, druga generacja jest naprawdę popularnym samochodem na rynku samochodów używanych, a trzecia generacja Touarega wygląda prawdopodobnie lepiej niż Audi Q7. Wewnątrz Touareg pierwszej generacji jest tak samo przestarzały, jak z zewnątrz, podczas gdy druga generacja stanowi pomost pomiędzy staro wyglądającym wnętrzem a współczesnym.

Touareg trzeciej generacji wygląda najlepiej zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, co sprawia, że idealnie pasuje do najnowszych luksusowych SUV-ów na rynku. Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy, Touareg jest duży i zdecydowanie można to poczuć. Zawieszenie i układ jezdny zostały zestrojone z myślą o komforcie, ale Touareg jest w stanie poradzić sobie także na utartych szlakach.

VW Touareg – Niezawodność i typowe problemy

Jak wspomniano na wstępie, Touareg pierwszej generacji sprawia najwięcej problemów, zarówno dlatego, że jest stary, jak i dlatego, że na początku nie był najlepiej skonstruowanym SUV-em. Druga generacja Touarega jest o wiele lepsza, zwłaszcza modele po faceliftingu, które mogą być najbardziej niezawodnymi modelami Touarega na obecnym rynku.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Polo

Najczęstsze problemy z Touaregiem są związane z układem rozrządu silnika, cewkami zapłonowymi, pompą wodną, sprężyną zegara układu kierowniczego i skrzynią biegów. Większość z nich można rozwiązać dzięki terminowej i dokładnej konserwacji, ale biorąc pod uwagę fakt, że ich utrzymanie kosztuje dość dużo pieniędzy, niewiele osób robi to właściwie.

VW Touareg – wartość i praktyczność

Touarega drugiej generacji można znaleźć już za 15 000 USD w przypadku modeli z większym przebiegiem, natomiast Touarega pierwszej generacji można znaleźć za 10 000 USD. Trzecia generacja Touarega jest naprawdę droga, a jednocześnie mocno traci na wartości, więc najlepiej będzie poczekać z zakupem, aż samochód osiągnie kilka lat.

Pod względem praktyczności Touareg jest tak dobry, jak wszystkie luksusowe SUV-y średniej wielkości, co oznacza, że oferuje mnóstwo miejsca dla maksymalnie pięciu dorosłych pasażerów. Przestrzeń ładunkowa jest również bardzo pojemna, co czyni Touarega doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią sobie przestrzeń.

Sekcja FAQ

Czy VW Touareg jest bezpiecznym samochodem?

Wszystkie generacje VW Touarega są bezpieczne, ale trzecia generacja Touarega jest zdecydowanie najbezpieczniejsza ze wszystkich. Touareg 1. generacji jest już samochodem dwudziestoletnim, co oznacza, że nie jest wyposażony we wszystkie nowoczesne systemy bezpieczeństwa, niezależnie od modelu. Druga generacja modelu jest dostępna z wieloma programowymi funkcjami bezpieczeństwa, ale również nie jest liderem w swojej klasie.

Touareg, jak każdy inny VW, jest bardzo zależny od opcji, na które się zdecydujesz, co oznacza, że możesz dostać prawie wszystko za Touarega, ale potrzebujesz dużo pieniędzy, aby to zrobić.

  Czy Volkswagen Arteon to dobry samochód?

Jak długo może wytrzymać VW Touareg?

Według wielu źródeł internetowych VW Touareg jest jednym z najdłużej eksploatowanych samochodów marki VW, co oznacza, że przy odpowiedniej konserwacji powinien bez problemu wytrzymać ponad 200 000 kilometrów. Istnieje wiele przypadków, w których ludzie są bardziej niż zadowoleni z jazdy Touaregami z przebiegiem 300 000 mil, ale nasuwa się pytanie, czy jest sens wydawać dużo pieniędzy na konserwację samochodu z przebiegiem 300 tys. mil.

Tak czy inaczej, Touareg to wysokiej jakości SUV, który powinien służyć przez długi czas, ale tylko wtedy, gdy się o niego dba.

Czy VW Touareg jest lepszy niż VW Atlas?

VW Touareg jest rzeczywiście lepszym SUV-em, ponieważ jest nowszy, lepiej wyposażony, wygląda lepiej i jest dostępny z lepszymi silnikami. Stylistyka zarówno zewnętrzna, jak i wewnętrzna Touarega jest o wiele lepsza, co sprawia, że jest to samochód o bardziej ekskluzywnym wyglądzie.

Atlas nie jest złym samochodem, ale nie może równać się z Touaregiem. Jedynym aspektem, który przewyższa Atlasa, jest fakt, że jest on dostępny z siedmioma miejscami.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z