Czy Volvo C40 to dobry samochód?

Volvo C40

Volvo C40 to nowość w rodzinie SUVów/Crossoverów Volvo z dwiema wyraźnymi cechami, które nie są dostępne w większości SUVów Volvo w dzisiejszych czasach. Pierwszym z nich jest fakt, że C40 jest w pełni elektrycznym SUV-em, podczas gdy drugim jest to, że jest to SUV typu coupe. SUV-y coupe zostały pierwotnie „rozsławione” przez BMW X6, ale niewiele osób spodziewało się, że staną się one tak popularne jak teraz.

Bądź co bądź, Volvo C40 stara się być nowoczesnym, młodzieżowym crossoverem/SUV-em, który doskonale powtarza to, czego wiele osób chce w SUV-ie w dzisiejszych czasach. Czy jednak Volvo C40 to dobry samochód? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – tak, Volvo C40 jest dobrym samochodem, ale nie musi to dotyczyć wszystkich.

Jeśli więc chcesz wiedzieć, czy Volvo C40 to dobry samochód dla Ciebie, to trzymaj się i dowiedz się. C40 jest zasilane przez duży akumulator, który zasila wszystkie cztery koła i oferuje do 400 KM, co czyni go jednym z najpotężniejszych SUV-ów Volvo w historii. Stylistyka przypomina te, które można znaleźć w obecnym XC40, ale z bardziej coupe-ish tyłu i blanked-out przedniej kraty.

Wnętrze jest w dużej mierze takie samo jak w XC40, co nie jest złe, ponieważ XC40 wygląda naprawdę ładnie. Wrażenia z jazdy są nieco bardziej precyzyjne w porównaniu z XC40, ponieważ C40 ma niżej położony środek ciężkości i dużo więcej mocy. Niezawodność wydaje się być w porządku, natomiast praktyczność jest naprawdę dobra dzięki dwóm schowkom.

  Jakie jest najbardziej niezawodne Volvo?

Volvo C40 – Układ napędowy

Jeśli chodzi o układ napędowy, C40 jest zasilany przez baterię o pojemności 77kWh sparowaną z dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 408 KM. Na pełnym naładowaniu, C40 Recharge może zrobić około 220-230 mil w świecie rzeczywistym, podczas gdy oficjalne szacunki są około 270 mil. 0-60 zajmuje 4,3 sekundy, co jest szybkim czasem dla SUV Volvo.

Dzięki technologii szybkiego ładowania 150kW DC, C40 Recharge może uzupełnić swoją baterię od 0% do 80% w zaledwie 40 minut, co nie jest wspaniałe, ale nie straszne. Hyundai Ioniq 5 nie jest luksusowym crossoverem/ SUV-em, ale może ładować się z prędkością do 350 kW, co oznacza znacznie krótszy czas ładowania w świecie rzeczywistym.

Podsumowując, C40 oferuje przyzwoity układ napędowy, ale maksymalny zasięg mógłby być nieco wyższy, ponieważ w tym segmencie jest wiele samochodów, które potrafią przejechać ponad 300 mil na pełnym ładowaniu, a wiele z nich jest tańszych niż C40 Recharge.

Volvo C40 – Design i prowadzenie

Pod względem designu, C40 przypomina swojego starszego brata, XC40. Jedyną zauważalną różnicą z przodu jest fakt, że C40 nie ma kratki. Profil boczny jest znacznie bardziej zróżnicowany dzięki pochyłej linii dachu, która prowadzi nas do tyłu, gdzie C40 jest wyjątkowy dzięki fajnym światłom tylnym i pochylonej tylnej szybie. Wnętrze jest bardzo podobne do tego w XC40, ale z kilkoma charakterystycznymi akcentami tu i tam.

  Czy Volvo to marka luksusowa?

Wrażenia z jazdy są zaskakujące jak na Volvo, ponieważ C40 Recharge sprawia wrażenie dużo bardziej dynamicznego niż praktycznie wszystkie inne SUV-y Volvo. To przede wszystkim zasługa niżej położonego środka ciężkości i sztywniejszego zawieszenia. Mimo to C40 jeździ naprawdę dobrze i jest wygodne podczas wszystkich podróży, z wyjątkiem off-roadu, do którego nie jest przeznaczone.

Volvo C40 – Niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, musimy zaznaczyć, że C40 jest wciąż stosunkowo nowym samochodem, co oznacza, że nie możemy powiedzieć zbyt wiele. Są pewne problemy, na które ludzie zwracają uwagę, a wielu z nich twierdzi, że C40 cierpi na podobne problemy jak XC40 Recharge.

Są to m.in. garść problemów z elektryką i oprogramowaniem, problemy z aktywnymi systemami bezpieczeństwa, problemy z Apple CarPlay oraz problemy z ładowaniem.

Volvo C40 – wartość i praktyczność

Z ceną wyjściową 59 845 dolarów, C40 jest w pełni wyposażony, ponieważ jest dostępny tylko z najwyższym pakietem Ultimate. Oznacza to, że z tym pakietem dostajemy wszystko, czego potrzebujemy i nie musimy za nic dopłacać. Jest to z pewnością wysoka cena, ale C40 to w końcu luksusowy SUV.

Pod względem praktyczności C40 jest lepszy od XC40, jeśli chodzi o przestrzeń do przechowywania, ponieważ oferuje zarówno bagażnik, jak i frunk. Jednak przestrzeń na tylnych siedzeniach jest ograniczona ze względu na coupe-ish roofline, który zjada przestrzeń o wiele bardziej niż w XC40.

Sekcja FAQ

Czy Volvo C40 jest lepsze od XC40?

Te dwa SUV-y są niezwykle podobne, ale też różne pod wieloma względami. Aby uzyskać pewien kontekst, w pełni wyposażony model XC40 z silnikiem B5 kosztuje 47 595 USD, co jest znacznie bardziej przystępną ceną niż C40, a jednocześnie jest bardziej praktyczny. XC40 jeździ nieco wyżej i jest prawdopodobnie nieco bardziej komfortowy ze względu na bardziej miękkie zawieszenie.

  Volvo vs. Mercedes: Niezawodność

Chociaż XC40 jest lepszy stosunek jakości do ceny, C40 jest fajniejszy i jest, moim zdaniem, lepszym samochodem. Jeśli jednak nie chcesz napędu elektrycznego, XC40 jest więcej niż wystarczająco dobry.

Jakie samochody rywalizują z Volvo C40?

Mimo że może być nieco droższe, C40 konkuruje z Teslą Model Y, Fordem Mustangiem Mach-E, Audi Q4 e-Tron i Mercedesem Benz EQB. Z tych wszystkich, prawdopodobnie wybrałbym Teslę Model Y tylko ze względu na sieć Superchargerów Tesli, ale C40 jest jednym z, jeśli nie najbardziej luksusowym SUV-em tutaj.

Czy Volvo C40 jest dostępne w formie zwykłego SUV-a?

Dla wszystkich intencji i celów, można rozważyć XC40 Recharge, jeśli chcesz elektryczny kompaktowy crossover SUV z elektrycznym układem napędowym i odznaką Volvo. Litera C przed C40 oznacza, że C40 to coupe, natomiast litera 40 oznacza, że jest to mniej więcej po prostu XC40, które ma lepiej wyglądający body kit.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z