Czy Volvo jest bardziej niezawodne niż Audi?

Według kilku źródeł, w tym brytyjskiego Driver Power, NHTSA, IIHS i Reliability Index, Volvo jest znacznie bardziej niezawodne niż Audi.

Prawie wszystkie platformy oceny samochodów oceniają Volvo lepiej niż Audi. Wynika to z ogromnych kosztów napraw w Audi, które wynoszą średnio 987 dolarów rocznie. Natomiast średni roczny rachunek za naprawy w Volvo wynosi około 769 dolarów. Volvo wypada również lepiej pod względem częstotliwości awarii i bezpieczeństwa w razie kolizji w porównaniu z Audi.

Co to jest niezawodność?

Niezawodność samochodu zależy od różnych czynników, w tym:

 • Bezpieczeństwa zderzeniowego
 • Rachunki za naprawę
 • Liczba przypadków, kiedy samochód wymaga naprawy
 • Zadowolenie ludzi
 • Przebieg
 • Jak długo samochód wytrzymuje
  Kiedy jest do zakupu nowego samochodu, ludzie często szukają niskich rachunków za naprawę. Inną rzeczą, która jest ważna jest to, ile razy samochód się zepsuje lub musi być naprawiony, ponieważ jest to niedogodność, z którą ludzie nie chcą mieć do czynienia. Niezawodność zależy również od tego, jak dobrze dbano o samochód.

Czy niezawodność naprawdę ma znaczenie?

Niezawodność w przypadku samochodów jest synonimem spójności i zaufania. Nie chcesz, aby Twój samochód był po prostu szybki i błyszczący, ale także niezawodny. Ludzie chcą po prostu odpalać swoje samochody i kontynuować dzień, nie martwiąc się o wizytę u mechanika.

Oceny konsumentów dotyczące niezawodności mogą nie mieć tak dużego znaczenia w przypadku nowszych samochodów lub jeśli samochód jest używany tylko przez krótki okres czasu, ale mają one największe znaczenie, gdy wartość samochodu spada. Jeśli kupujesz używany samochód, bardzo dobrym pomysłem jest sprawdzenie rankingów niezawodności.

  Volvo vs. Mercedes: Niezawodność

Problemy z Audi

Ludzie często kojarzą niezawodność z samochodami niemieckiej produkcji, ale nie jest tak w przypadku Audi. Audi wyrobiło sobie markę w branży sportów motorowych i samochodów luksusowych, jednak musi popracować nad swoimi notowaniami niezawodności.

Problemy, jakie ma Audi, jeśli chodzi o niezawodność, to silnik, układ chłodzenia i ogrzewania, układ paliwowy i elektronika, które są również najdroższymi częściami do naprawy.

Ludzie często otrzymują mieszane recenzje, jeśli chodzi o zakup Audi. Recenzenci samochodowi, tacy jak Driver Power, Reliability Index czy JD Power, często plasują Audi naprawdę daleko za swoimi konkurentami.

Reputacja Volvo w zakresie niezawodności

Choć Volvo może nie jest tak sportowe jak Audi, to pod względem niezawodności znacznie je wyprzedza. Niezawodność często wydaje się zbyt nudna dla niektórych kierowców, którzy chcą dreszczyku emocji i prędkości, ale z pewnością ludzie jej potrzebują, jeśli chcą, aby ich samochody wytrzymały dłużej.

Według programu Certified Pre-Owned (CPO), który określa żywotność pojazdu, zarówno Volvo, jak i Audi oferują swoim klientom CPO. Mimo to Volvo wciąż wygrywa z Audi w ogólnym rozrachunku. Cechy takie jak 170-punktowa inspekcja i pięcioletnia gwarancja bez limitu kilometrów stawiają Volvo na pierwszym miejscu.

Funkcje bezpieczeństwa w Volvo zawsze były najwyższej klasy. Jest obecne na rynku od 1927 roku. Po raz pierwszy pojawiło się w Stanach Zjednoczonych w 1944 r., czyli wcześniej niż Audi, więc Volvo zaznaczyło swoją obecność wcześniej. Pierwsze egzemplarze PV444 wyprodukowane w 1944 r. były niezwykle niezawodne. Były tak dobre, że dosłownie do dziś możemy zobaczyć te samochody na szwedzkich wsiach.

  Najlepszy olej syntetyczny 5w40 dla audi

Rankingi Volvo

W 2020 roku Volvo XC40 zostało sklasyfikowane przez Driver Power na pierwszym miejscu wśród niezawodnych samochodów. Wskaźniki Reliability Index i JD Power również bardzo dobrze oceniają Volvo. Czytając opinie klientów, możemy również stwierdzić, że Volvo jest bardzo niezawodne w oparciu o świadectwa kierowców. Funkcje bezpieczeństwa Volvo często dają im przewagę nad innymi markami samochodów.

W 2019 roku Reliability Index uplasował Volvo na 23 miejscu spośród 40 producentów samochodów, dając im łączny wynik 127. Podczas gdy Audi znalazło się na 34. miejscu spośród 40 w rankingu Reliability Index.

Volvo jest zdecydowanym zwycięzcą niezawodności nad Audi

Patrząc na ankiety i rankingi przeprowadzone przez kilka stron internetowych i firm, jasne jest, że Volvo jest znacznie bardziej niezawodne niż Audi. Jednak mimo to, niektórzy ludzie nadal wolą Audi od Volvo ze względu na wysokie osiągi, sportowy wygląd i zadowolenie właścicieli.

FAQ

Jakie funkcje bezpieczeństwa zapewnia Volvo?

Volvo zawsze było bardzo znane z bezpieczeństwa. Posiada aktywne i pasywne systemy bezpieczeństwa. Aktywne funkcje bezpieczeństwa to pomoc w utrzymaniu pasa ruchu, system informujący o martwym polu, aktywny system świateł drogowych, system ostrzegania kierowcy i system bezpieczeństwa miejskiego, a pasywne funkcje bezpieczeństwa to poduszka powietrzna dla pieszych, składana kolumna kierownicy i system łagodzenia kolizji.

Jakie są najbardziej wiarygodne strony internetowe z recenzjami samochodów?

Według badania z 2016 roku ludzie spędzają 60% swojego procesu zakupu samochodu, robiąc badania online i szukając najlepszego samochodu dla swoich potrzeb. Niektóre z najlepszych stron internetowych z recenzjami samochodów to:

 • Edmunds
 • Car.com
 • JD Power
  Jakie jest najlepsze Volvo, jakie kiedykolwiek wyprodukowano?

Czy Audis są droższe niż Volvos?

Audisy kosztują o wiele więcej w porównaniu do Volvo. Najdroższy samochód Volvo kosztuje około miliona, podczas gdy najdroższy samochód Audi – około 3 milionów. Najtańszym samochodem Audi jest Audi A3-sedan, którego cena bazowa wynosi 33 300 dolarów. Natomiast najtańszym samochodem Volvo jest XC40, którego cena bazowa wynosi 33 700 dolarów.

Jaki jest najszybszy samochód Audi?

Najszybszym samochodem Audi jest 2019 Audi R8 V10, który może przejść od 0 do 60 mph w zaledwie 2,8 sekundy. Posiada silnik V10 o mocy 562 koni mechanicznych. Samochód ma napęd na tylne koła, co daje mu wysoką wydajność. Posiada siedmiobiegową automatyczną skrzynię biegów.

Jakie są kluczowe cechy samochodów Audi?

Audi to jeden z najbardziej znanych niemieckich koncernów samochodowych. Są one znane z ich:

 • Sportowy wygląd
 • Komfort
 • Wydajność
 • Eleganckie wnętrze

Skąd się wzięło Audi?

Audi zostało założone w 1932 roku przez niemiecką firmę Auto Union, która została później wykupiona i połączona z Volkswagenem w latach 60-tych. W 1965 roku, został on uruchomiony jako Audi F103, który w zasadzie utworzył współczesną firmę Audi. Jest to jeden z największych niemieckich producentów samochodów na świecie.

Skąd pochodzi Volvo?

Volvo jest szwedzką marką produkowaną przez szwedzką firmę SKF. Początkowo zajmowała się ona produkcją łożysk kulkowych. Firma rozpoczęła działalność jako producent łożysk kulkowych najwyższej jakości, które miały być eksportowane do Stanów Zjednoczonych. W końcu zmienili się i zaczęli produkować samochody. Volvo jest znane na całym świecie z bezpieczeństwa i niezawodności.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z