Czy Volvo jest bardziej niezawodne niż Tesla?

Ze względu na kilka typowych problemów występujących w pojazdach Tesla, Volvo jest uważane za bardziej niezawodne niż Tesla.

W rankingach głównych marek samochodowych Tesla często plasuje się znacznie niżej niż Volvo. Niezawodność jest głównym powodem niskich not Tesli w Consumer Reports i JD Power w porównaniu z Volvo, które ma silną reputację bezpiecznej i niezawodnej marki.

Jeśli jednak porównamy wyłącznie EV Volvo z EV Tesli, Tesla zdecydowanie wygrywa w kategorii samochodów elektrycznych.

Szukając niezawodności

Szukając nowego samochodu, większość ludzi bierze pod uwagę potencjalną cenę naprawy swojego pojazdu i szuka samochodu z niskimi rachunkami za naprawy. Istotne jest również to, jak często pojazd się psuje lub wymaga naprawy.

Innym bardzo ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o niezawodność, jest to, jak dobrze samochód był utrzymywany, jeśli kupujesz go używanego. Sposób, w jaki dba się o samochód, w dużym stopniu decyduje o tym, jak niezawodny będzie on w dłuższej perspektywie.

Niezawodność samochodów elektrycznych: Mniej części i mniej napraw

Samochody elektryczne mają mniej ruchomych części i nie mają silnika, którym trzeba zarządzać, więc są znacznie bardziej ekonomiczne w utrzymaniu. Zwykle mają o wiele tańsze rachunki za naprawy niż tradycyjne samochody z powodu mniejszego zużycia części. EV nie wymagają również wymiany oleju, ani nie muszą zajmować się zatkanymi zaworami czy wymianą uszczelek i filtrów powietrza.

EV zdecydowanie prowadzą do długoterminowych oszczędności, jeśli chodzi o typowe rachunki za naprawy. Niezawodność zależy jednak od zadowolenia użytkowników i stałości osiągów samochodu.

Największym problemem związanym z niezawodnością pojazdów elektrycznych jest wymiana akumulatorów, która jest dość kosztowna. Im dłużej samochód będzie pracował, tym krótszy będzie jego zasięg. W pewnym momencie akumulatory nie będą w stanie się naładować.

  Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Niezawodność

Jednak baterie litowo-jonowe w samochodach elektrycznych nie zużywają się zbyt szybko. Przejeżdżają średnio 100,000 mil, zanim zauważymy znaczący spadek zasięgu.

Niezawodność Tesli jest wątpliwa

Według ocen Consumer Reports, Tesla zawsze punktowała dość nisko w rankingach niezawodności. I to nie tylko z jednym lub dwoma modelami Tesli, ale w rzeczywistości, prawie wszystkie jej modele cierpią.

Obecna Tesla Model X uzyskała wynik zaledwie dwóch na pięć punktów w kategorii niezawodności. Podobnie jest w przypadku Modelu Y i Modelu 3. Model Y nigdy nie osiągnął więcej niż jeden na pięć punktów, a Model 3 tylko raz osiągnął cztery na pięć punktów.

Problemy z Teslą

Tesla otrzymała raport 205 problemów na 100 pojazdów. Jest to zdecydowanie najwięcej wśród wszystkich marek samochodów. Na czym więc polegają te problemy?

Tesla znana jest z błędów w jakości wykonania. Ta kwestia została podniesiona przez wielu klientów, a także osoby techniczne. W 2018 r. ekspert inżynierii samochodowej Sandy Munro dokonał przeglądu samochodów, mówiąc, że jakość była nawet niższa niż Kia wyprodukowana w latach 90-tych.

Oprócz tego inne problemy, takie jak zła praca lakieru lub nierówne szczeliny między panelami zewnętrznymi, są również powszechne w samochodach Tesla. W rozmowie z Munro, nawet CEO Tesli, Elon Musk, przyznał się do tych problemów.

Volvo: Reputacja niezawodności i bezpieczeństwa

Volvo zawsze było znakiem firmowym w zakresie bezpieczeństwa. Volvo oferuje swoim klientom program pojazdów CPO (Certified pre-owned), który szacuje żywotność pojazdu. Volvo jest chyba jedyną marką samochodową, która zaczęła produkować samochody, aby zapewnić swoim klientom najlepsze funkcje bezpieczeństwa.

  Alfa Romeo Stelvio Niezawodność

Volvo stało się standardem w zakresie niezawodności i bezpieczeństwa. Nawet stare samochody Volvo są nadal uważane za niezwykle niezawodne. Ludzie wciąż lubią swoje Volvo serii 740, dzieląc się w Internecie zdjęciami swoich starych, solidnych Volvo.

Jeśli mówimy o elektrycznych samochodach Volvo, są one również bardzo niezawodne. Volvo XC40, pierwszy samochód elektryczny Volvo, uzyskał wynik 71 na 100 punktów w rankingu niezawodności JD Power. Samochód jest wyposażony we wszystkie elementy bezpieczeństwa klasy premium. IIHS przyznał mu również nagrodę Top Safety Pick+.

Volvo vs. Tesla

Jeśli porównamy marki Volvo i Tesla ogólnie, możemy łatwo powiedzieć, że Volvo jest bardziej godne zaufania i niezawodne. Wynika to z ich niskiego wskaźnika napraw i lepszej jakości konstrukcji.

Jeśli jednak mówimy tylko o samochodach elektrycznych Volvo w porównaniu z Teslą, która produkuje tylko samochody elektryczne, to Tesla ma pewne przewagi nad Volvo. Tesla produkuje swoje samochody elektryczne od 2008 roku. Mieli więcej czasu na badania w porównaniu z Volvo. Mają wyższą wartość samochodów elektrycznych niż Volvo, jeśli chodzi o samochody elektryczne. Mają też inne przewagi nad Volvo w zakresie samochodów elektrycznych, takie jak:

  • Lepszy zasięg
  • Lepsze osiągi
  • Lepsze funkcje techniczne i system infotainment
  • Lepsza gwarancja
  • Lepszy tryb autopilota

FAQ

Czy samochody Tesli mają tryb autopilota?

Samochody Tesla są wyposażone w praktyczny tryb autopilota. Tryb autopilota nie sprawia, że samochód staje się pojazdem samokierującym, ale ma za zadanie wspomagać kierowcę. Kierowca nadal może kontrolować samochód. Tryb autopilota wymaga od kierowcy trzymania rąk na kierownicy, a kierowca może przejąć kontrolę w dowolnym momencie.

  Czy Tesla to niezawodny samochód?

Jaka jest najtańsza dostępna Tesla?

Tesla Model 3 jest najtańszym dostępnym modelem, ale nadal oferuje wiele dobrych funkcji. Jego zasięg szacuje się na 263 mile, a zgrabny kształt samochodu wygląda elegancko. Cena wariantu podstawowego zaczyna się od 41 190 dolarów. Wszystkie warianty wyposażone są w standardowy, duży ekran informacyjny Tesli. Opcja autopilota może być dodana za dodatkowe 3 000 dolarów.

Jak długo wytrzymuje bateria Tesli?

Tesla oferuje gwarancję na baterię na 8 lat lub 150,000 mil, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Standardowy Model 3 ma gwarancję na 100 000 mil. Tesla twierdzi jednak, że po zakończeniu okresu gwarancyjnego bateria nadal zachowuje 70 procent swojej żywotności.

Czy niezawodność naprawdę ma znaczenie?

Niezawodność w samochodach oznacza uzyskanie tego samego wyniku z doskonałą wydajnością każdego dnia. Konsekwencja samochodu ma największe znaczenie, gdy ktoś musi zaufać marce samochodu. Jeśli samochód musi być naprawiany co drugi dzień przy użyciu drogiego zestawu części, to prawdopodobnie nie jest to samochód dla każdego.

Jednakże, gdy nowy samochód pojawia się na rynku, ludzie są zwykle chętni do zakupu, nie zwracając uwagi na recenzje i oceny samochodów. W tym czasie ludzie zazwyczaj ignorują niezawodność i idą w kierunku doświadczania nowych funkcji. Niemniej jednak, niezawodność staje się głównym czynnikiem, gdy samochód staje się nieco starszy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z