Czy Volvo jest dobre w leasingu?

Jeśli chodzi o luksus, bezpieczną technologię i jakość, samochody Volvo znajdują się na szczycie listy. Ale czy nadają się do leasingu?

Samochody Volvo są dobre do wzięcia w leasing, ponieważ są bezpieczne i spełniają większość wymagań, jakie powinien mieć samochód. Niezależnie od tego, czy kupujesz sedana, SUV-a czy inny model Volvo, istnieją dobre opcje leasingu, w zależności od tego, jakie są Twoje potrzeby.

Leasing Volvo to dobra opcja, ponieważ jest bardziej przystępny cenowo i nie wiąże się z nieoczekiwanymi rachunkami, pozwala regularnie zmieniać model samochodu, którym się jeździ, jest elastyczny i pozwala przetestować samochód przez krótszy czas bez konieczności kupowania go.

Co sprawia, że Volvo jest dobrym samochodem do wzięcia w leasing?

Volvo to marka, która stawia na bezpieczeństwo i piękno. Są też modele o dużej ładowności i wielu miejscach siedzących, a także modele o wysokich osiągach. W zależności od Twoich potrzeb, na pewno znajdziesz samochód dla siebie. Dlaczego więc warto wziąć Volvo w leasing?

Leasing daje wiele możliwości wyboru samochodu

Volvo co roku wypuszcza nowe samochody. Każdy nowy samochód ma bardziej wyrafinowany wygląd, mniejsze zużycie paliwa, wysokiej jakości udogodnienia, luksus i wyjątkowe wzornictwo. Masz więc szeroki wybór opcji do wyboru. Dzięki leasingowi masz regularny dostęp do nowo skonstruowanych samochodów Volvo.

Na przykład, jeśli podczas pierwszego okresu leasingu jeździsz Volvo S60, w kolejnym okresie możesz zdecydować się na XC90. W ten sposób nie trzeba tkwić w starym modelu. Innymi słowy, masz możliwość uzyskania samochodu, który odpowiada Twoim obecnym potrzebom.

Przy zakupie samochodu ludzie zazwyczaj trzymają się go przez dłuższy okres czasu. Jeśli więc wiedzą Państwo, że lubią różnorodność i będą chcieli zmieniać samochody dość często, leasing może okazać się bardziej przystępną opcją.

  Volvo vs. Mercedes: Niezawodność

Leasing jest przystępny i opłacalny

Biorąc samochód Volvo w leasing, nie trzeba płacić za samochód ani za inne wydatki związane z jego zakupem. Zamiast tego płaci się tylko różnicę między rzeczywistą a aktualną ceną samochodu. Co to tak naprawdę oznacza?

Powiedzmy, że dealer kupił samochód Volvo za 60 000 USD, a następnie wziął go w leasing. Do końca okresu leasingu jego wartość spadnie do 50 000 USD. Jedyne, co będziesz musiał zapłacić, to opłata leasingowa w wysokości 10 000 USD podzielona na poszczególne miesiące okresu leasingu.

Koszt początkowy i miesięczna opłata za leasing samochodu są zazwyczaj niskie. Jest to prawdą, zwłaszcza jeśli porównamy leasing z zakupem nowego Volvo. Jeśli nie masz gotówki z góry na zakup samochodu i musisz zaciągnąć drogi kredyt samochodowy, leasing może być bardziej przystępną opcją.

Czasami firmy leasingowe mogą nawet co miesiąc odliczać opłatę leasingową od pensji. Jest to świetny sposób, aby łatwo sprostać miesięcznym płatnościom.

Brak zmartwień o koszty utrzymania i napraw

Firma leasingowa zazwyczaj zajmuje się konserwacją samochodu już w momencie wzięcia go w leasing. Powiedzmy, że wzięli Państwo w leasing Volvo, a samochód przeszedł już okres gwarancji Volvo. Od tego momentu firma leasingowa przejmuje obsługę serwisową. Dzięki temu nie trzeba wydawać pieniędzy na regularne przeglądy samochodu ani płacić niespodziewanych rachunków za naprawy.

W przypadku, gdy w umowie zapisano, że firma ponosi wszelkie obciążenia, w tym koszty wypadku, nie trzeba wydawać ani grosza. Jeśli ulegniesz wypadkowi, firma poniesie koszty naprawy. Wystarczy upewnić się, że jest to zapisane w podpisanej umowie.

Proste zasady zwrotu

Po zakończeniu każdego okresu leasingu nie trzeba przechodzić przez żaden rygorystyczny proces, aby zwrócić samochód. Jest to o wiele mniej skomplikowane niż próba sprzedaży używanego samochodu. Po prostu oddaj samochód do firmy leasingowej. Ekspert przeprowadzi kontrolę samochodu w celu sprawdzenia, czy nie ma w nim uszkodzeń. Jeśli wszystko wygląda dobrze, mogą Państwo udać się na spacer.

  Które Volvo ma napęd na cztery koła?

Elastyczne plany leasingowe dopasowane do potrzeb klienta

Większość dealerów Volvo oferuje elastyczne plany leasingowe. Można wybrać pożądany przebieg oraz koszt wstępny i miesięczną ratę. Dostępne są opcje leasingu na okres od 24 do 36 miesięcy. Przebieg może wynosić od 5000 do 15 000 mil rocznie. Wystarczy wybrać ten, który jest dla Państwa wygodny.

Możliwość przetestowania samochodu

Jeśli kiedykolwiek chcieli Państwo posiadać samochód Volvo, leasing jest sposobem na sprawdzenie, jak sprawuje się samochód. Dzięki temu, jeśli po zakończeniu okresu leasingu zdecydujesz się na zakup pojazdu, wiesz już, jakiej jakości jest to, za co płacisz.

Leasing czy zakup Volvo – co jest lepsze?

Obie opcje mają swoje plusy i minusy. To, która jest lepsza, zależy od tego, czego oczekujesz. Leasing jest korzystny cenowo. Płacisz tylko różnicę między rzeczywistym kosztem a amortyzacją, a nie koszt całego samochodu. Dodatkowo, opłaty wstępne i miesięczne są zazwyczaj niewielkie w porównaniu z zakupem.

Kupując samochód, możesz z nim zrobić, co zechcesz. Ale leasing wiąże się z zasadami, których musisz przestrzegać. Na przykład, jeśli pokonasz więcej kilometrów niż ustalony przebieg, zwykle od 5 000 do 15 000, będziesz musiał zapłacić za każdą dodatkową przejechaną milę.

Leasing umożliwia dostęp do najnowszych samochodów Volvo. Na przykład teraz można wziąć w leasing sedana, a w kolejnym okresie leasingowym najnowszego SUV-a. Natomiast kupując samochód, jest się związanym z konkretnym modelem aż do momentu, gdy zdecyduje się go sprzedać. Jeśli kupujesz samochód, musisz się martwić o amortyzację.

  Dlaczego używane Volvo jest tak tanie?

FAQ

Ile kosztuje leasing Volvo?

Koszt leasingu Volvo zależy głównie od modelu i wielu innych czynników. Samochody są leasingowane na podstawie kosztu samochodu Volvo, który jest zwykle podany w umowie leasingowej. Im wyższy model, tym wyższy koszt. Przykładowo, cena za wynajem S60 będzie różnić się od ceny za doskonałość XC90.

Który model Volvo najlepiej wziąć w leasing?

Wybór Volvo do leasingu zależy od tego, do czego jest ono potrzebne. Jeśli często prowadzisz samochód, możesz wybrać model S60 sedan. Potrzebujesz samochodu, który pomieści np. pięciu pasażerów? Najlepszym wyborem będzie S60 z napędem elektrycznym lub gazowym.

Jeśli potrzebujesz więcej miejsca na ładunek, możesz wybrać Volvo S90. Jeśli masz ochotę na jazdę w terenie, powinieneś wziąć w leasing Volvo V60, które doskonale radzi sobie w trudnym terenie.

SUV-y są przestronne i dlatego stanowią świetną opcję samochodową do przewożenia dużych rodzin i dobytku. Volvo XC90 to doskonały wybór dla większej liczby pasażerów. Można się na niego zdecydować, jeśli trzeba przewieźć do sześciu pasażerów.

Czy można wcześniej zakończyć leasing?

Leasing można zakończyć przed upływem okresu leasingu, ale za zerwanie umowy trzeba będzie zapłacić określoną kwotę. Kwota ta jest zazwyczaj podana w umowie, którą Państwo podpisaliście. Dlatego też przed podpisaniem umowy leasingowej należy ją dokładnie przeczytać i zrozumieć.

Czy mogę wykupić samochód z leasingu?

Często mogą Państwo wykupić dokładnie ten sam samochód, który wzięli Państwo w leasing. Wystarczy tylko poinformować dealera o swojej decyzji. Przeprowadzane są pewne kontrole i podpisywane niezbędne dokumenty. I samochód staje się Twój. Również w przypadku, gdy zdecydują się Państwo na zakup innego modelu niż ten, który wzięli Państwo w leasing, jest to możliwe.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z