Czy Volvo można serwisować w dowolnym miejscu?

Samochody Volvo objęte gwarancją nie powinny być serwisowane w żadnym innym miejscu niż w autoryzowanych stacjach obsługi Volvo, w przeciwnym razie gwarancja zostanie unieważniona. Samochody Volvo bez gwarancji można serwisować w dowolnym miejscu, choć są one dość skomplikowane dla niedoświadczonego mechanika Volvo.

Jeśli samochód jest objęty gwarancją, należy go serwisować wyłącznie w autoryzowanych stacjach obsługi Volvo. Na szczęście serwisowanie w oficjalnych stacjach Volvo wiąże się z wieloma korzyściami.

Usługi Volvo

Volvo oferuje swoim klientom usługi serwisowe najwyższej jakości. Personel mechaniczny i techniczny w stacjach serwisowych jest zawsze dobrze wyszkolony i doświadczony. Volvo oferuje bezpłatne przeglądy dla wszystkich swoich samochodów objętych gwarancją. Klientom pomaga także program wymiany części znany jako „Dożywotnia gwarancja Volvo na części zamienne i robociznę”.

Program wymiany części musi być wykupiony przez klienta jednorazowo, a następnie dana część może być wymieniona w dowolnym momencie w przyszłości za darmo. Jednak większość funkcji oferowanych przez Volvo może zostać unieważniona, jeśli klient skorzysta z usług zewnętrznej stacji serwisowej.

Cechy usług Volvo

Serwisowanie w Volvo ma wiele zalet. Możesz zarezerwować wizytę w lokalnej autoryzowanej stacji obsługi Volvo dzięki Cyfrowej rezerwacji usług. Volvo dąży do zapewnienia komfortu i łatwości obsługi wszystkim swoim klientom. Samochody objęte gwarancją mają zapewnioną bezpłatną obsługę techniczną przez 3 lata lub 36 000 mil, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Volvo wspiera swoich klientów także poprzez Klub Dziedzictwa Volvo. Jest on przeznaczony wyłącznie dla tych klientów, którzy mają samochód Volvo od ponad 10 lat i obecnie posiadają samochód Volvo z przebiegiem ponad 100 000 mil. To naprawdę wspaniały sposób na uhonorowanie lojalnych klientów. Klienci otrzymują medalion, specjalne zaproszenia na imprezy Volvo i inne promocje.

  Czy lepsze jest Volvo czy Audi?

Serwis Volvo 2.0

Wprowadzając usługę Volvo Service 2.0, Volvo ułatwiło wiele spraw swoim klientom. Niektóre z tych udogodnień to:

  • „Program „Volvo Lifetime Replacement Parts and Labor Warranty” – Klienci mogą wykupić gwarancję na określoną część, a następnie ta część zostanie w przyszłości wymieniona za darmo. Z programu tego nie można korzystać w przypadku opon lub innych drobnych rzeczy, takich jak filtry.
  • Osobisty asystent dla każdego – Volvo zapewnia swoim klientom osobistą pomoc, która jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Mogą oni rozwiązać Twoje problemy lub poinstruować Cię w pewnych kwestiach bez konieczności przywożenia samochodu do stacji obsługi.
  • Pojazd zastępczy – Volvo zapewnia pojazd zastępczy, gdy samochód znajduje się w stacji serwisowej, abyś mógł kontynuować swoje życie, nie tracąc czasu.
  • Aktualizacje oprogramowania – Volvo z dnia na dzień rozwija swoją technologię i zapewnia aktualizacje oprogramowania podczas każdego zaplanowanego przeglądu.
  • Myjnia samochodowa – przy każdej usłudze serwisowej klienci otrzymują bezpłatne mycie samochodu.
  • Przegląd samochodu – technicy w stacjach serwisowych Volvo podczas każdej zaplanowanej wizyty w serwisie sprawdzają wszystkie elementy bezpieczeństwa samochodu, w tym stan silnika i akumulatora.

Wady korzystania z usług poza Volvo

Volvo oferuje wiele udogodnień dla swoich klientów posiadających gwarancję, ale jeśli klient skorzysta z usług innej stacji obsługi, istnieje ryzyko utraty gwarancji.

Dealerzy Volvo wiedzą również, co jest najlepsze dla Twoich pojazdów, ponieważ są szkoleni przez innych inżynierów Volvo. Liczba samochodów Volvo jest niewielka, ponieważ ich produkcja odbywa się na małą skalę. Dlatego niewielu mechaników ma okazję pracować z samochodami Volvo. Jednak mechanicy Volvo pracują z samochodami Volvo na co dzień, więc oni te samochody.

  Czy Volvo często się psuje? Czy Volvo to niezawodny samochód?

Samochody Volvo bez gwarancji

Starsze Volvo i inne samochody Volvo bez gwarancji mogą być serwisowane na zewnątrz, ponieważ nie mają gwarancji. Jednak nowsze modele Volvo są bardzo skomplikowane, co jest naprawdę trudne do opanowania dla kogoś niedoświadczonego. Mimo to, mogą być one serwisowane w dowolnym miejscu przez kogoś, kto dobrze zna się na samochodach. Jest wiele osób, które kupują stare samochody Volvo i naprawiają je samodzielnie, a następnie sprzedają je z zyskiem.

Serwis Volvo jest najlepszy

Samochody Volvo na gwarancji nigdy nie powinny być serwisowane nigdzie na zewnątrz, ponieważ może to spowodować utratę gwarancji i pozbawić Cię wielu udogodnień. Jednak starsze Volvo można serwisować na zewnątrz, a nawet dokonać pewnych modyfikacji w swoim starym samochodzie Volvo.

FAQ

Czy samochody Volvo są drogie w utrzymaniu?

Volvo stało się marką luksusową, ponieważ wykorzystuje części najwyższej jakości i najlepsze rozwiązania techniczne. Taki poziom pracy nad samochodem jest zawsze kosztowny w utrzymaniu. Samochody Volvo muszą być często serwisowane, ale samochody na gwarancji mogą być serwisowane w autoryzowanych stacjach Volvo za darmo.

Luksusowe samochody mają też drogie części, a ich wymiana wiąże się z bardzo kosztownym rachunkiem. Dlatego właśnie wiele osób nie kupuje używanych samochodów luksusowych, ponieważ wtedy muszą płacić za drogie przeglądy i naprawy.

Jak długo trwa gwarancja Volvo?

Gwarancja Volvo obowiązuje przez 4 lata lub 50 000 mil, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Po upływie 4 lat można jednak przedłużyć gwarancję, płacąc pewną sumę pieniędzy. Gwarancja Volvo ma wiele zalet, ponieważ zapewnia ochronę od zderzaka do zderzaka oraz bezpłatny serwis i przeglądy.

  Czy Volvo ma supersamochód?

Czy samochody Volvo mają dużo problemów?

Samochody luksusowe zazwyczaj mają więcej problemów niż inne samochody budżetowe, ponieważ wykorzystują bardziej zaawansowaną technologię, co powoduje więcej usterek. Volvo, będąc samochodem luksusowym, również ma wiele problemów. W rzeczywistości, Volvo znajduje się na 3 przedostatnim miejscu na liście samochodów z największą ilością problemów.

Volvo ma około 189 problemów na 100 samochodów. Z pewnością udało im się to poprawić, ale nadal mają wiele problemów, takich jak problemy ze skrzynią biegów, problemy z systemem automatycznego hamowania, awarie układu chłodzenia, wycieki ze wspomagania kierownicy itp. Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, samochody Volvo mają wiele problemów.

Czy części Volvo mają dożywotnią gwarancję?

Volvo oferuje swoim klientom „Dożywotnią gwarancję na części zamienne i robociznę”. Dzięki temu można kupić część i zapłacić za jej gwarancję, a następnie można ją wymienić za darmo, gdy tylko się zepsuje. Jeśli jednak nie wykupisz dodatkowej gwarancji na części, nie są one objęte automatyczną gwarancją.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z