Czy Volvo produkuje samochody hybrydowe?

Dzięki wariantom mild-hybrid i recharge, Volvo ma jedną z najlepszych linii samochodów hybrydowych.

Od 2019 roku każdy samochód wyprodukowany przez Volvo był albo modelem hybrydowym, albo elektrycznym. Volvo produkuje dwa rodzaje samochodów hybrydowych: mild hybrid i full recharge plug-in hybrid. Do swoich samochodów elektrycznych używają baterii litowo-jonowych. Volvo wprowadziło również w pełni elektryczny samochód w 2019 roku.

Wysiłki Volvo w kierunku elektryfikacji

Volvo zawsze twierdziło, że na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo ludzi. Po raz pierwszy przedstawili swoją kampanię elektryfikacji w 2017 roku. Volvo stało się pierwszym producentem samochodów, który przestał produkować silniki całkowicie oparte na paliwach kopalnych. Zamiast tego zastąpili je silnikami elektrycznymi, hybrydami i samochodami hybrydowymi typu plug-in. W 2019 roku wprowadzili Volvo XC40, który jest w pełni elektrycznym pojazdem.

Volvo stało się pierwszym dużym producentem samochodów luksusowych, który włączył silniki elektryczne do wszystkich swoich samochodów. Wprowadzenie elektrycznego układu napędowego we wszystkich swoich samochodach pokazuje zaangażowanie firmy w kwestie ochrony środowiska, ponieważ samochody o niskiej lub zerowej emisji spalin poprawią jakość powietrza w miastach.

Technologia hybrydowa Volvo

Volvo wprowadziło wszystkie trzy rodzaje pojazdów z napędem elektrycznym.

Technologia Mild-Hybrid

Volvo nazywa samochody hybrydowe samochodami „Mild-Hybrid”. Każdy samochód Volvo posiada odmianę mild-hybrid. Samochody te wykorzystują akumulator o napięciu 48 V i przetwornicę 12 V/48 V oraz silnik benzynowy, co zapewnia im wyjątkową oszczędność paliwa. Samochody hybrydowe Volvo, dzięki wyjątkowej oszczędności paliwa uzyskiwanej dzięki silnikowi elektrycznemu, osiągają doskonałe wyniki bez konieczności poświęcania osiągów.

Technologia Plug-in Hybrid

Akumulatory w tej technologii mogą być ładowane za pośrednictwem gniazdka elektrycznego lub poprzez system hamowania odzyskowego. W tej hybrydowej formie, wprowadzili trzy tryby jazdy dla swoich klientów. Tryb „Pure” umożliwia jazdę wyłącznie na baterii. Tryb hybrydowy” oferuje lepszą wydajność paliwa. Ostatni tryb „Power Mode” jest trybem sportowym, który pozwala doświadczyć wysokich osiągów, ale nie jest tak przyjazny dla paliwa.

  Jakie jest najbardziej niezawodne Volvo?

Elektryczne ambicje Volvo

Wraz z ich ogłoszeniem w 2017 roku, zaczęli spełniać swoją obietnicę przejścia na energię elektryczną. Kolejnym celem Volvo jest sprzedaż 50% swoich samochodów jako pojazdów w pełni elektrycznych. Zaplanowali nawet zaprzestanie produkcji samochodów hybrydowych do 2030 roku. Oznaczałoby to, że do 2030 roku przejdą na pojazdy w pełni elektryczne. To duży skok w kierunku pełnej elektryczności.

Czym są samochody elektryczne?

Samochody elektryczne wykorzystują w pełni lub częściowo energię elektryczną zmagazynowaną w akumulatorach. Istnieją trzy rodzaje samochodów elektrycznych:

 • Samochody w pełni elektryczne
 • Samochody hybrydowe z wtyczką
 • Samochody hybrydowe

Samochody w pełni elektryczne

Samochody w pełni elektryczne wykorzystują duży pakiet akumulatorów trakcyjnych i nie posiadają żadnych silników spalinowych. Działają one wyłącznie na baterię elektryczną. Akumulatory elektryczne mogą być ładowane w domu lub za pośrednictwem stacji ładowania, znanych również jako urządzenia do zasilania pojazdów elektrycznych (EVSE). Zazwyczaj samochody te dostarczane są z zestawem przyłączeniowym, który podłącza się do domowego gniazdka.

Brak spalania paliwa w tym systemie daje absolutnie zerową emisję spalin. Wielu uważa, że w pełni elektryczne samochody są przyszłością przemysłu samochodowego.

Samochody hybrydowe typu plug-in

Samochody te działają na baterie, jak również na paliwo, takie jak benzyna lub olej napędowy. Akumulatory są używane do ładowania silnika elektrycznego. Akumulatory mogą być ładowane poprzez źródło zasilania lub hamowanie odzyskowe. Mogą być również ładowane przez silnik spalinowy. Gdy akumulatory są zużyte, samochód automatycznie przełącza się na silnik spalinowy.

  Które Volvo ma napęd na cztery koła?

Dzięki tej metodzie konsumenci mogą korzystać zarówno z energii elektrycznej, jak i paliwowej przy bardzo niskiej emisji spalin z rury wydechowej. Metoda ta daje doskonałą średnią zużycia paliwa i pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Samochody hybrydowe

Samochody te napędzane są zarówno silnikami benzynowymi, jak i elektrycznymi. Baterie są wykorzystywane do zasilania silnika elektrycznego poprzez hamowanie regeneracyjne. Samochody te wykorzystują wszystkie rodzaje kombinacji silników. Przy niskich prędkościach, używają one tylko silnika elektrycznego. Innym razem używają tylko silnika benzynowego lub czasami obu.

Dzięki temu spalanie benzyny jest mniejsze, co przekłada się na większą oszczędność paliwa. Konsumenci cieszą się lepszą oszczędnością paliwa niż w przypadku konwencjonalnych silników gazowych o tych samych osiągach.

Dlaczego samochody z napędem elektrycznym są ważne?

W obliczu ciągle zmieniającego się klimatu i globalnego ocieplenia musimy ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Emisja z samochodów stanowi 1/5 całkowitej emisji dwutlenku węgla na świecie. Obejmuje to wydobycie, produkcję i dostawę paliwa. To sprawia, że jest to największy czynnik przyczyniający się do globalnego ocieplenia.
Gazy emitowane przez komorę wydechową składają się z:

 • Dwutlenek węgla
 • Tlenek węgla
 • niespalone paliwo
 • Cząstki stałe, takie jak rtęć
 • azot
 • Pary wodne
  Możemy tego wszystkiego uniknąć korzystając z energii elektrycznej, aby ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Możemy całkowicie wyeliminować emisję z naszych samochodów używając pojazdów w pełni elektrycznych.

FAQ

Czy Volvo produkuje jakiekolwiek samochody na benzynę?

Volvo przestało produkować samochody oparte wyłącznie na silniku spalinowym i obecnie sprzedaje wyłącznie hybrydy, hybrydy plug-in oraz samochody w pełni elektryczne. Volvo zaprzestało produkcji samochodów opartych na silnikach spalinowych w 2017 roku, kiedy ogłosiło swoje ambicje ograniczenia emisji dwutlenku węgla do zera do 2030 roku.

  Który SUV Volvo jest największy?

Czy Volvo EV kosztują więcej niż hybrydy Volvo?

Pojazdy elektryczne są zazwyczaj droższe niż hybrydy i Volvo również nie jest wyjątkiem. Ceny w pełni elektrycznego Volvo XC40 zaczynają się od 76 990 dolarów, podczas gdy jego wersja hybrydowa plug-in od 64 990 dolarów. Jednak wraz ze stale rosnącą produkcją EV, od 2026 roku może się to zmienić.

Jak ładują się akumulatory samochodów hybrydowych?

Akumulatory w samochodach hybrydowych ładują się same poprzez hamowanie odzyskowe. Hamowanie regeneracyjne zamienia po prostu energię kinetyczną w energię elektryczną. Kiedy uderzamy w klocki hamulcowe, płyn hamulcowy naciska na nie. Powoduje to tarcie, które wytwarza ciepło, zamieniając je w energię. Energia ta jest następnie wykorzystywana do ładowania akumulatorów.

Jakie są niektóre najtańsze hybrydy dostępne na rynku?

Hybrydy istnieją już od dłuższego czasu. Niektóre niedrogie hybrydy obejmują:

 1. 2019 Toyota Prius c- ceny zaczynają się od $21,530
 2. 2020 Honda Insight- ceny zaczynają się od $22,930
 3. 2020 Hyundai Ioniq- ceny zaczynają się od $22,200

Jakie są niektóre problemy z samochodami hybrydowymi?

Podczas gdy istnieje wiele korzyści z samochodów hybrydowych, istnieją pewne problemy z nimi:

 • Są one droższe niż ich rywale z samochodów opartych na paliwach kopalnych.
 • Chociaż firmy zapewniają co najmniej osiem lat gwarancji na baterię, to nadal jest to niedogodność.
 • Samochody hybrydowe nie są tak dobre na autostradach.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z