Czy Volvo to marka luksusowa?

Volvo to producent samochodów luksusowych, który od początku swojego istnienia produkuje bezpieczne i praktyczne samochody. W swojej 90-letniej historii z pewnością zyskało wielu lojalnych klientów. Wraz z wprowadzeniem modelu PV654 w 1933 r. firma wkroczyła na rynek samochodów luksusowych. Od tego czasu Volvo produkuje całkiem niezłe luksusowe pojazdy.

Historia Volvo i droga do luksusu

Volvo zapoczątkowało swoją markę, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom, a ich samochody stały się znakiem firmowym w zakresie funkcji bezpieczeństwa. Jednak początkowo ich samochody nie były uważane za luksusowe pojazdy z najwyższej półki, jak to ma miejsce dzisiaj.

Założona w 1923 r. szwedzka firma postawiła sobie za cel zapewnienie bezpieczeństwa swoim wiernym klientom. Volvo PV654 było w tamtych czasach pojazdem w pewnym sensie luksusowym. Posiadał kilka cech, takich jak pluszowe wnętrze, podwójne opony zapasowe i światła cofania. Z silnikiem o pojemności 3,67 litra, samochód produkował moc od 80 do 84 KM z 6 cylindrów.

Następcą PV654 był PV36 „Carioca” z 1935 roku. Miał on zaawansowaną aerodynamiczną karoserię i posiadał wyjątkowo dobre jak na tamte czasy przednie zawieszenie. 6-miejscowy Carioca miał 6-cylindrowy silnik o pojemności 3,6 litra i osiągał maksymalną prędkość 75 mil na godzinę.

Podczas II wojny światowej nastąpiła krótka przerwa w rozwoju Volvo, jednak w 1946 roku firma powróciła z modelem Volvo PV60. Samochód ten był absolutnie solidnym kawałkiem metalu. Jego mocna konstrukcja zapewniała komfortową jazdę pasażerom i była tak solidna, że prawie 500 takich samochodów przerobiono na lekkie ciężarówki lub samochody dostawcze.

  Czy Volvo produkuje kabriolet?

W roku 1982 Volvo wprowadziło na rynek model 760 GLE. Były one pudełkowate, ale wozy 760 stały się bardzo popularne wśród kierowców. Te samochody są nadal w użyciu, ponieważ niektórzy ludzie uwielbiają jeździć starszymi samochodami.

W 1990 r. model 760 został zastąpiony modelem 960. Był to pierwszy samochód Volvo z silnikiem o pojemności 3,0 litra. Modele 760 zostały wprowadzone na rynek z myślą o klientach z wyższej półki. Wprowadzono również usportowiony model 850, który był skierowany do bardziej młodych kierowców. Model 850 miał bardziej sportowy wygląd. W 1998 r. Volvo zastąpiło model 960 modelem S90. Nazwa S90 pojawiła się w historii firmy dwukrotnie.

W 1999 roku Volvo wprowadziło model S80, który zastąpił S90. Był to bardzo udany samochód Volvo. Nawet uruchomili drugą generacjęS80s w 2006 roku. Zostały one ostatecznie wycofane w 2016 roku i zastąpione przez S90, który jest teraz flagowym luksusowym samochodem Volvo. Volvo wprowadziło również model XC90 w 2002 roku, który był świetnym luksusowym SUV-em.

Luksusowe samochody Volvo dzisiaj

Volvo z pewnością odcisnęło swoje piętno w kategorii bezpieczeństwa, ale jest również dobre w tworzeniu luksusowych samochodów. Ich wnętrza mają minimalistyczny styl, a wygląd zewnętrzny jest sportowy. Wielokrotnie znajdowało się na liście marek samochodów luksusowych magazynu U.S. News. Volvo posiada niewielką linię produkcyjną składającą się z 2 sedanów, 2 limuzyn i 3 SUV-ów.

Volvo ma wiele cech, które sprawiają, że jest marką luksusową. Jeśli mówimy o wydajności, to mają one jedne z najlepszych silników obecnych na rynku. Jeśli weźmiemy pod uwagę cechy bezpieczeństwa, to Volvo z pewnością odcisnęło swoje piętno w kategorii bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o wnętrze i inne technologie, to również w tych dziedzinach są one doskonałe.

  Który SUV Volvo jest największy?

Specyfikacja

Wszystkie samochody Volvo są wyposażone w dobre silniki. Prawie wszystkie samochody Volvo wykorzystują czterocylindrowe silniki z turbodoładowaniem. Niektóre modele mają również silniki z podwójnym doładowaniem. Wszystkie produkowane obecnie silniki elektryczne odniosły duży sukces. Każdy aktualny model jest dostępny z napędem na wszystkie koła. Ze względu na dobre silniki i technologię hybrydową, Volvo zapewnia wyjątkowo dobre zużycie paliwa.

Nadwozie

Wszystkie samochody Volvo mają podobny przód. Ogólny wygląd zewnętrzny jest elegancki i luksusowy, a nadwozie prezentuje sportowy wygląd samochodów. Wewnętrzne nadwozie samochodu jest bezpieczne i niezawodne, dzięki 5 rodzajom stali o różnej wytrzymałości i aluminium, z których wykonane jest nadwozie samochodu. Pomaga to w zapewnieniu charakterystycznej cechy Volvo: bycia najbezpieczniejszym samochodem w historii.

Wnętrze

Wnętrza samochodów Volvo zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie kierowcy i pasażerów. Wszystkie przednie fotele mają luksusowe funkcje, takie jak masaż, podgrzewane siedzenia, wentylowane skórzane fotele i elektryczną regulację. Volvo oferuje również możliwość chłodzenia foteli. Ogólna atmosfera wnętrza daje poczucie luksusu dzięki wspaniałemu wyświetlaczowi przedniemu i systemowi dźwiękowemu.

Cechy bezpieczeństwa

Oczywiście, wszystkie samochody Volvo są wyposażone w najwyższej klasy zabezpieczenia. Volvo zapewnia bezpieczeństwo samochodów dzięki własnemu laboratorium bezpieczeństwa zderzeniowego, w którym codziennie testuje samochody. Ich samochody są wyposażone w niektóre z ich własnych wynalazków w zakresie bezpieczeństwa, a także w inne standardowe elementy bezpieczeństwa.

Przyszłość Volvo

Volvo z pewnością zasłynęło jako marka samochodów luksusowych. Ambicje Volvo obejmują ich plany elektryfikacji. Samochody elektryczne Volvo również zdecydowanie należą do segmentu samochodów luksusowych. Cechy XC40, ich pierwszego w pełni elektrycznego samochodu, są absolutnie imponujące. Volvo C40, które ma zostać wprowadzone na rynek w 2022 roku, ma wszystkie luksusowe cechy współczesnych samochodów.

  Czy Volvo jest bardziej niezawodne niż Audi?

FAQ

Czym są samochody luksusowe?

Luksusowe samochody słyną z imponujących wrażeń z jazdy i eleganckiego wyglądu. Przeciętny luksusowy samochód zazwyczaj posiada świetne właściwości jezdne, wiele możliwości, wystawne wnętrza, doskonałe funkcje bezpieczeństwa i nowoczesne technologie. Przykłady cech luksusowych obejmują:

 • Zautomatyzowane systemy bezpieczeństwa
 • Wodoodporne szyby
 • Podgrzewane kierownice
 • Zintegrowane masażery siedzeń
 • Najnowocześniejsze systemy rozrywki

Jakie są inne marki samochodów luksusowych?

Luksusowe samochody zależą głównie od ich użytkowników. Niektórzy ludzie mogą uważać pewne samochody za uosobienie luksusu, podczas gdy inni sądzą, że są one po prostu standardowe. To jest w oku patrzącego. Jednakże, patrząc na typowe cechy luksusu, niektóre luksusowe marki samochodów to:

 • Rolls Royce
 • Porsche
 • Genesis
 • BMW
 • Tesla
 • Audi
 • Mercedes
 • Volvo
 • Jaguar

Jakie są najbardziej luksusowe samochody?

Samochody luksusowe są zazwyczaj droższe niż inne samochody. Są one drogie z kilku powodów, takich jak dodatkowe funkcje bezpieczeństwa i wnętrza z silnikami o najlepszych osiągach. Niektóre z najdroższych luksusowych pojazdów to:

 1. Rolls-Royce Phantom – 457.750 dolarów
 2. Rolls-Royce Dawn – 359 250 dolarów
 3. Rolls-Royce Wraith – 343,350 dolarów
 4. Bentley Flying Spur – 219 425 dolarów
 5. Range Rover SV Autobiography – 200,945 dolarów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z