Czy w Mercedesie można używać zwykłego płynu wspomagania kierownicy?

Mercedes-Benz to prestiżowa marka ciesząca się doskonałą reputacją. Jednak utrzymanie Mercedesa jest kosztowne, ponieważ jego części zamienne, płyny, a nawet robocizna są drogie. Niemniej jednak, czy możliwe jest stosowanie zwykłego płynu wspomagania układu kierowniczego w Mercedesie?

Tak, w Mercedesie można stosować zwykły płyn do wspomagania układu kierowniczego. Nie powinno to jednak trwać stale, ponieważ Mercedes zaleca stosowanie płynu do wspomagania Pentosin CHF 11S. W przypadku awaryjnego użycia zwykłego płynu do wspomagania kierownicy należy jak najszybciej się go pozbyć.

Mercedes-Benz zaleca płyn do wspomagania Pentosin CHF 11S, ponieważ działa on lepiej i starcza na dłużej niż zwykłe płyny do wspomagania. Płyn Pentosin CHF 11S jest płynem hydraulicznym na bazie syntetycznej, podczas gdy większość zwykłych płynów do wspomagania kierownicy to płyny przekładniowe typu ATF.

Dlaczego Mercedes zaleca płyn do wspomagania układu kierowniczego Pentosin CHF 11S?

Mercedes rekomenduje ten płyn, ponieważ ma on najwyższe wymagania techniczne. Dodatkowo płyn do wspomagania Pentosin CHF 11S ma dłuższą żywotność i wyjątkowo dobre właściwości użytkowe. Poza tym doskonale sprawdza się zarówno w gorących, jak i zimnych warunkach. Dlatego właśnie Mercedes i inni producenci samochodów z najwyższej półki, jak Bentley, BMW, Audi, Porsche, Jeep i Chrysler, preferują go od innych płynów.

Jak mogę się dowiedzieć, jakiego rodzaju płynu wymaga mój Mercedes?

Ponieważ istnieją różne rodzaje płynów Pentosin do wspomagania układu kierowniczego, ważne jest, aby wiedzieć, który płyn jest idealny dla Twojego modelu i rocznika Mercedesa. Aby się tego dowiedzieć, należy sprawdzić zbiornik lub korek wlewu wspomagania układu kierowniczego. Co więcej, możesz przejrzeć instrukcję obsługi samochodu, ponieważ producent zazwyczaj określa, jakiego płynu należy użyć.

  Która klasa dochodowa kupuje BMW vs Mercedes?

Gdzie mogę dostać płyn do wspomagania układu kierowniczego Pentosin CHF 11S?

Płyn do wspomagania układu kierowniczego Pentosin CHF 11S można dostać u każdego dealera Mercedesa. Niemniej jednak płyn ten można również znaleźć w Internecie. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, lepiej kupić ten płyn przez Internet, ponieważ u dealerów jest on nieco droższy.

Skąd mam wiedzieć, że poziom płynu wspomagania układu kierowniczego jest niski?

Kilka znaków może Cię ostrzec, że poziom płynu wspomagania układu kierowniczego jest niski. Oprócz wskazania niskiego poziomu płynu wspomagania kierownicy, znaki te mogą również oznaczać, że pompa wspomagania ma problem. Są one następujące:

 • Piszczący hałas
  Jeśli słyszysz piszczące odgłosy po włączeniu samochodu, jest to wskazówka, że poziom płynu wspomagania układu kierowniczego jest niski, pompa wspomagania jest uszkodzona lub pasek wspomagania jest zużyty. Wszystkie te problemy można szybko naprawić w centrum serwisowym Mercedesa.
 • Jęczący hałas
  Inną oznaką niskiego poziomu płynu wspomagania układu kierowniczego jest jękliwy lub świszczący odgłos. Hałas ten jest zwykle słyszalny przy pełnym skręcie kierownicy. A gdy poziom płynu obniży się jeszcze bardziej, zaczniesz słyszeć ten hałas przy każdym obrocie kierownicą.
 • Sztywna kierownica
  Niski poziom płynu wspomagania kierownicy może również powodować sztywność kierownicy. Dzieje się tak dlatego, że brak wystarczającej ilości płynu w pompie sprawi, że będzie ona działać niewłaściwie i wpłynie na przepływ niezbędny do płynnego działania układu wspomagania kierownicy.
  Który Mercedes ma największy bagażnik?

Jaka jest procedura dodawania płynu do wspomagania układu kierowniczego?

Jeśli masz mało płynu do wspomagania układu kierowniczego i chcesz go dolać samodzielnie, procedura jest prosta. Najpierw jednak trzeba nabyć odpowiedni płyn do wspomagania układu kierowniczego Mercedesa i postępować zgodnie z właściwymi krokami. Ponadto, należy zaparkować Mercedesa na płaskiej powierzchni i włączyć hamulce postojowe. Następnie należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 • Włącz swój Benz i poczekaj, aż osiągnie normalną temperaturę roboczą. Należy pamiętać, że może to potrwać kilka minut. Następnie należy kilkakrotnie przekręcić kierownicę od zamka do zamka. Na koniec pociągnąć za zwalniacz maski, aby otworzyć maskę samochodu.
 • Otwórz maskę i zidentyfikuj zbiornik wspomagania układu kierowniczego. Większość zbiorników wspomagania układu kierowniczego ma etykietę wskazującą rodzaj płynu wspomagania, który należy dodać. Przed otwarciem zbiornika należy oczyścić jego pokrywę za pomocą czystej ściereczki z mikrofibry, aby zapobiec przedostawaniu się brudu i zanieczyszczeń.
 • Obrócić zbiornik w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby go otworzyć. Upewnij się, że masz szmatkę do wytarcia bagnetu. Należy być bardzo ostrożnym, aby nie dopuścić do przedostania się zanieczyszczeń do zbiornika.
 • Teraz można dodać płyn wspomagania układu kierowniczego. Upewnij się, aby dodać odpowiednią ilość płynu wspomagania kierownicy w samochodzie. Zamknij zbiornik z pokrywą.
 • Po kilku minutach zdejmij korek zbiornika i sprawdź poziom płynu na bagnecie. Jeśli zauważysz, że poziom płynu jest poniżej znaku minimum, dodaj więcej płynu. Upewnij się, że poziom płynu nie przekroczył znaku maksimum.
 • Gdy poziom płynu jest prawidłowy, można zamknąć zbiornik wspomagania układu kierowniczego i wybrać się na przejażdżkę. Posłuchaj uważnie samochodu i upewnij się, że nie ma pisków, jęków lub wycie dźwięku. Również kierownica nie powinna być sztywna podczas skręcania.
  Który silnik Mercedesa brzmi jak Pagani?

FAQ

### Dlaczego ważna jest wymiana płynu wspomagania kierownicy?
Dlatego, że po pewnym czasie płyn się psuje, ponieważ zostaje zanieczyszczony cząsteczkami gumy i metalu. W rezultacie pompa i części układu wspomagania mogą się zużywać znacznie szybciej niż oczekiwano.

Czy można jeździć Mercedesem z niskim poziomem płynu wspomagania kierownicy?

Nawet jeśli można jeździć Mercedesem z niskim poziomem płynu wspomagania, nie jest to dobry pomysł. Wynika to z faktu, że będziesz wywierał nacisk na pompę wspomagania układu kierowniczego, która po pewnym czasie może ulec awarii. Jeśli nie masz dostępu do płynu Pentosin do wspomagania układu kierowniczego, możesz tymczasowo użyć zwykłego płynu.

Ile kosztuje wymiana płynu wspomagania układu kierowniczego w Mercedesie?

To zależy od Państwa lokalizacji i modelu Mercedesa. Mimo że Mercedes zaleca płyn do wspomagania układu kierowniczego Pentosin, różne modele Mercedesa stosują różne wersje tego płynu. Niezależnie od tego należy się spodziewać, że podczas wizyty w centrum serwisowym Mercedesa zapłacimy od 100 do 250 dolarów.

Podsumowanie

Podsumowując, można użyć zwykłego płynu wspomagania kierownicy w Mercedesie. Nie należy go jednak stosować długo, lecz awaryjnie i w krótkim czasie wymienić. Mercedes do swoich marek i modeli samochodów poleca płyn Pentosin CHF 11s.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z