Czy w Volvo XC90 można się wyspać?

Volvo XC90 jest znane z luksusu i jest bardzo przestronne. Można nim wygodnie przewieźć sporą liczbę osób, a nawet jest w nim wystarczająco dużo miejsca do spania.

W Volvo XC90 można spać i to wygodnie. Aby mieć jak najlepsze wrażenia, warto zaopatrzyć się w zestaw do konwersji, który spełni Twoje potrzeby w zakresie spania. Rodzaj zestawu zależy od tego, jak długo zamierzasz spać w samochodzie, dostępnego miejsca i lokalizacji pojazdu.

Volvo XC90 jest przestronne

Volvo XC90 ma trzy rzędy siedzeń i jest wystarczająco duże, aby przewieźć siedmiu pasażerów. Jest też sporo miejsca na ładunek. Jeśli jednak potrzebujesz miejsca do spania, a nie do siedzenia, będziesz musiał wykorzystać przestrzeń ładunkową i główną kabinę. Składanie rzędów pasażerskich zapewni Ci wystarczająco dużo miejsca, aby się położyć, a także pomieści inne potrzebne rzeczy.

Tworzenie przestrzeni w samochodzie

Aby stworzyć przestrzeń w swoim XC90, złóż siedzenia w drugim i trzecim rzędzie. Volvo zaprojektowało fotele w taki sposób, aby można je było złożyć na płasko, dzięki czemu uzyskasz gładką powierzchnię do rozłożenia swoich rzeczy. Następnie należy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych elementów, które sprawią, że podróż stanie się jeszcze bardziej komfortowa.

Zestawy do konwersji

Jest kilka powodów, dla których chcesz spać w samochodzie. Być może zamierzasz mieszkać w swoim samochodzie, albo wybierasz się na wyprawę objazdową i chcesz zaoszczędzić na kosztach, omijając rachunki za nocleg. A może w miejscu, które zwiedzasz, nie ma żadnych innych możliwości noclegowych i nie chcesz nocować w namiocie ze względów bezpieczeństwa.

  Volvo vs. Mercedes: Niezawodność

Poniższe rozwiązania sprawią, że Volvo XC90 będzie bardziej pojemne i wygodniejsze do spania.

Materac

To być może najważniejsza rzecz, jakiej potrzebujesz, wybierając się na nocleg w samochodzie. Nie chcemy przecież, aby plecy bolały nas od spania na podłodze kabiny. Rozmiar materaca będzie zależał od dostępnej przestrzeni.

Pościel

Po pierwsze, potrzebujesz prześcieradła na materac, jak również kilka koców, aby utrzymać ciepło, jeśli jest zima. Rozmiar/ilość prześcieradeł zależy od wielkości łóżka i liczby osób.

Akumulator

Poleganie na akumulatorze samochodu podczas takiej podróży nie będzie dobre dla pojazdu. Będzie on potrzebny do poruszania się po okolicy. Dlatego warto zaopatrzyć się w dodatkowe baterie do zasilania takich urządzeń, jak wentylator czy mini lodówka.

Wyposażenie kuchni

Jeśli restauracje są dostępne i zamierzasz tam jeść, możesz tego nie potrzebować. Ale jeśli zamierzasz oszczędzać na jedzeniu lub nie możesz dostać jedzenia w okolicy, w której biwakujesz, możesz potrzebować gotować. Mini lodówka lub zamrażarka są również dobrym pomysłem na przechowywanie chłodnych rzeczy.

Wentylator

Nie chcesz doświadczyć agresywnego gorąca w swoim samochodzie, zwłaszcza latem. Nawet szminka może się stopić w gorącym samochodzie w lecie. Tak więc, możesz potrzebować wentylatora, aby utrzymać chłód w samochodzie podczas snu, chyba że masz wystarczająco dużo paliwa, aby utrzymać klimatyzację pracującą przez całą noc.

Namiot

To jest opcjonalne. Ale jeśli chcesz zrobić przedłużenie od pojazdu, aby uzyskać więcej miejsca do spania lub przechowywania rzeczy, możesz go potrzebować. Namioty są dostępne w różnych rozmiarach, więc kup taki, który odpowiada Twoim potrzebom lub pasuje do Volvo XC90.

  Jaki model zastąpił Volvo XC70?

Konfigurowanie zestawu adaptacyjnego

Od tego, jak długo przebywasz lub śpisz w swoim SUV-ie XC90, zależy, jak skonfigurujesz miejsce do spania. Jeśli to możliwe, przed rozłożeniem rzeczy należy zaplanować układ w głowie lub na papierze.

Umieść rzeczy w taki sposób, abyś miał do nich łatwy dostęp. Przygotowanie pojazdu do spania może zająć od kilku minut do kilku tygodni, w zależności od podejścia i tego, jak długo ma on funkcjonować.

Użycie już przerobionej skrzyni ładunkowej

Przekształcenie swojej przestrzeni w pokój może zająć tylko kilka minut. Ale jeśli chcesz bardziej profesjonalnie wyglądającą konfigurację, możesz kupić zestaw do konwersji SUV od firm takich jak Ququq (wymawiane jako Cuckoo), który robi zestaw do konwersji SUV camper. Jest on wyposażony w łóżko i przedział kuchenny do przechowywania przyborów kuchennych, gotowania i przechowywania żywności.

Inne przedmioty mogą zmieścić się w obszarze stóp fotela pasażera, gdy łóżko jest na zewnątrz. Więc zamiast myśleć o tym, jak ustawić pokój, po prostu dostać pudełko zestaw, popchnąć go do przestrzeni samochodu, a następnie zorganizować swoje rzeczy.

Gdy nie jest używany, można go złożyć i przechowywać w bagażniku Volvo. Możesz mieć trudności z dobraniem odpowiedniego zestawu, ale specjaliści pomogą Ci znaleźć idealny.

FAQ

W którym Volvo XC90 najlepiej się śpi?

Wszystkie wersje XC90 mają wystarczająco dużo miejsca do spania, jedyną różnicą może być poziom komfortu i przestrzeni. Na przykład model T8 R z 2010 r. jest bardziej krzywy, więc może być trudniej zmieścić w nim materac.

  Czy Volvo produkuje samochody hybrydowe?

Dlaczego ludzie śpią w samochodach?

Niektórzy ludzie mieszkają w samochodach jak w domu. Śpią w samochodach, aby zaoszczędzić pieniądze. A może jest to jedyna dostępna opcja, szczególnie podczas przygód na trasie. Niektórzy lubią spać w swoich samochodach dla zabawy.

Dlaczego nie spać w namiocie zamiast w samochodzie?

Namiot jest dobrą opcją do spania, szczególnie podczas biwakowania, ale może nie być w stanie wytrzymać surowego klimatu lub utrzymać robaki z dala. Ludzie mogą również czuć się bezpieczniejsi przed dzikimi zwierzętami, takimi jak niedźwiedzie i węże, w bezpiecznym wnętrzu swojego samochodu, a nie w namiocie.

Czy XC90 to najlepsze Volvo do spania?

Jeśli zamierzasz spać w samochodzie, potrzebujesz dużo miejsca. I to właśnie zapewnia XC90. Ma dużą przestrzeń ładunkową i obszerną kabinę. W połączeniu daje to wystarczająco dużo miejsca do spania i przechowywania innych niezbędnych przedmiotów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z