Czy warto kupić Mercedesa z dużym przebiegiem?

Czy warto kupić Mercedesa z dużym przebiegiem?

Jeśli są Państwo na rynku nowego samochodu, istnieje sporo logiki za rozważeniem używanego Mercedesa jako kolejnego zakupu. Być może otrzymają Państwo więcej za zapłacone pieniądze, ale należy pamiętać o kosztach eksploatacji.

Wartość samochodu jest określana przez wiele różnych czynników. Popyt na rynku, przebieg, stan, koszty eksploatacji, historia konserwacji i wiele innych czynników, które razem składają się na kuszącą ofertę.
Używany Mercedes z dużym przebiegiem jest zakupem wartym rozważenia, jeśli wszystkie te czynniki sprawiają, że tak właśnie jest.

Amortyzacja

Pierwszym powodem, dla którego powinni Państwo zdecydować się na używanego Mercedesa z dużym przebiegiem, jest amortyzacja. Niektóre modele, takie jak klasa E, tracą 40-50% swojej wartości w ciągu pierwszych trzech lat. Biorąc pod uwagę fakt, że cena wyjściowa dla takiego samochodu jest bardzo wysoka, należy skorzystać z zalet amortyzacji i rozważyć zakup używanego.
Trzyletni Mercedes z kilkoma kilometrami na zegarze nie stracił 40-50% czynnika przyjemności, więc warto to rozważyć. Samochody są ważną inwestycją, a Mercedesy są dość ciężkie dla portfela, więc zakup używanego może uczynić go bardziej rozsądnym.

Przebieg

Nie wszystkie samochody z większym przebiegiem są sobie równe. Niektóre z nich były używane w niegodny sposób na złych drogach, prowadzone przez złych kierowców lub nie były odpowiednio zadbane. Należy pamiętać, że liczba na liczniku przebiegu mówi tylko połowę historii.
Znacznie ważniejsze jest, aby dowiedzieć się, jak samochód był używany. Prawidłowo zadbany Mercedes z przebiegiem 100 tys. mil jest lepszą propozycją niż ten, który był mocno eksploatowany po przejechaniu 50 tys. mil. Ponadto, należy kontekstualizować przebieg z wiekiem pojazdu.
12.000 mil jest powszechnie uważane za średni roczny przebieg, który większość kierowców pokrywa. Powiedzmy więc, że jesteś na rynku 5-letniego Mercedesa. Jeśli samochód ma więcej niż 60.000 mil na zegarze, jest uważany za przykład wysokiego przebiegu. A jeśli liczba ta jest dużo niższa, to jest uważany za pojazd o niższym przebiegu.

  Koszty utrzymania samochodu Mercedes vs Lexus

Stan

Stan i przebieg są zazwyczaj dwa czynniki, które korelują ze sobą, jak samochód starzeje. Wielu nabywców będzie kojarzyć wyższe samochody przebieg z samochodów w stanie subpar. Ale w rzeczywistości, to jest dalekie od prawdy.
Stan pojazdu jest wysoko ceniony jako priorytet numer jeden przy zakupie samochodu o wysokim przebiegu. I nie bez powodu, zwłaszcza jeśli stan jest poparty odpowiednią konserwacją i dokumentacją serwisową.
Samochody marki Mercedes są budowane z myślą o trwałości, więc znalezienie takiego w dobrym stanie jest zdecydowanie warte rozważenia. Bezwypadkowy, zadbany model Mercedesa może być rozsądnym zakupem, nawet jeśli ma na swoim koncie wiele kilometrów.
Należy poświęcić dużo czasu na szukanie wszelkich oznak szorstkiego użytkowania. Niektóre z nich to niewłaściwe ułożenie paneli nadwozia, zardzewiałe śruby, niespójne prace malarskie, wygięte szyny ramy i ewentualne subpar cover-ups powszechnie wykonywane na podbrzuszu samochodu.

Serwisowanie, konserwacja, inspekcje przed zakupem

Ważnymi czynnikami, na które należy zwrócić uwagę, są również serwisowanie, przeglądy i kontrole przed zakupem.
Pełna historia serwisowa oznacza, że dany samochód był serwisowany zgodnie z zaleceniami producenta. Nabycie samochodu z pełną historią serwisową mówi wiele o sposobie, w jaki dbano o samochód w trakcie jego eksploatacji.
Harmonogramy przeglądów powinny być właściwie przestrzegane. Krótkoterminowe przeglądy, takie jak różne filtry i opony oraz większe przeglądy, takie jak świece zapłonowe, płyny przekładniowe i smarowanie mechanizmów różnicowych są ważne przy zakupie używanego Mercedesa z dużym przebiegiem.
Przy zakupie używanego Mercedesa z dużym przebiegiem zdecydowanie konieczne są kontrole przed zakupem. Powinni Państwo zapytać sprzedającego, czy jest skłonny przeprowadzić inspekcję przed zakupem. Jeśli się na to zgodzi, to sam w sobie jest to dobry znak, że samochód jest w dobrym stanie.
Należy zdecydować się na prawnie wykwalifikowanego inspektora, który specjalizuje się w samochodach marki Mercedes i dostarczyć wszystkich niezbędnych informacji, aby jeszcze bardziej udowodnić zasadność kontroli.

  Jaka jest różnica między klasami Mercedesa?

FAQs about buying a used Mercedes

Czy powinienem kupić Mercedesa z większym przebiegiem, czy nową markę z mniejszym przebiegiem w przystępnej cenie?

Kupno nowego samochodu wiąże się z wieloma korzyściami, w tym gwarancjami producenta, bezpłatnymi pakietami serwisowymi i zapachem nowego samochodu. Chociaż jest to mniej stresujące, martwiąc się o długoterminowej własności nowego samochodu, na pewno płacisz za to.
Ale niektórzy mogliby się spierać o logikę, która za tym stoi. Amortyzacja jest ogromnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie nowego samochodu. Za kwotę, którą wydasz na nową Hondę, możesz równie dobrze kupić używanego Mercedesa o wyższym przebiegu.
Jeśli zastosujesz się do wszystkich właściwych kroków, używany Mercedes ma więcej sensu niż nowszy samochód w przystępnej cenie. Tańsze marki nigdy nie mogą zaoferować tego samego poziomu doświadczenia premium, co Mercedes.

Jaka jest różnica w ubezpieczeniu używanego samochodu z większym przebiegiem w porównaniu z nowym?

Zupełnie nowy Mercedes klasy E może kosztować około 50-60 tys. dolarów. Koszty ubezpieczenia nowego samochodu są wyższe ze względu na jego wartość. Tak więc, jeśli samochód zostanie skradziony, firma ubezpieczeniowa musi zastąpić samochód wart 50 lub 60 tysięcy dolarów, dlatego ubezpieczenie takiego samochodu kosztuje więcej.
Z drugiej strony, nowsza klasa E pochodzi z wielu różnych funkcji bezpieczeństwa i antykradzieżowych, które zwiększają ogólne bezpieczeństwo własności, co z kolei działa korzystnie na składki ubezpieczeniowe.
Średnia cena wywoławcza klasy E z 2010 roku wynosi około 15 tysięcy dolarów. Koszty ubezpieczenia używanego Mercedesa są niższe, biorąc pod uwagę wartość samochodu. Jeśli więc Państwa używany Mercedes klasy E zostanie skradziony, firma ubezpieczeniowa będzie musiała zastąpić go tańszym samochodem, a w konsekwencji składki będą niższe.

  Najlepszy Mercedes RV

Jakie są plusy i minusy zakupu używanego Mercedesa z większym przebiegiem?

Po pierwsze, używany samochód pozwala zaoszczędzić pieniądze przy zakupie, ale jego eksploatacja kosztuje o wiele więcej ze względu na brak gwarancji i pakietów serwisowych. Używany samochód jest również wolny od wielu różnych rodzajów dodatkowych opłat związanych z zakupem nowego samochodu, takich jak podatki importowe, przygotowania dealerskie lub wysyłka.
Programy Certified pre-owned oferowane w wielu różnych samochodach używanych Mercedes oferują Państwu dokładnie sprawdzoną jakość produktu, ale nie oferują takiej samej ilości pokrycia, jaką otrzymuje nowy Mercedes. Opłaty rejestracyjne są zwykle tańsze w przypadku tańszych samochodów, podobnie jak składki ubezpieczeniowe.
Programy serwisowe i gwarancyjne nie są uwzględniane przy zakupie od prywatnego sprzedawcy. Należy również pamiętać, że niektóre nowe samochody marki Mercedes są sprzedawane po cenie wyższej od ceny naklejki ze względu na wyższy popyt.
Najważniejszą korzyścią z zakupu używanego samochodu jest brak kolosalnej amortyzacji. To mądrzejsza inwestycja w dłuższej perspektywie, ponieważ samochody marki Mercedes są wyceniane dość wysoko.
Możesz nie być w stanie wybrać różne opcje na zakup używanego samochodu. Ale sama liczba różnych ofert zapewni, że masz mnóstwo zasobów, aby zbliżyć się jak to możliwe do zakupu przykład dostosowany do Twoich potrzeb i pragnień.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z