Czy warto pokrywać nowy samochód podkładem?

Współczesne samochody są zabezpieczone antykorozyjnie prosto z fabryki i naprawdę nie ma potrzeby stosowania żadnych dodatkowych zabiegów antykorozyjnych. Dealer może Ci powiedzieć, że jest inaczej, ale wszystkie nowsze samochody są zabezpieczone przed rdzą. Na przykład BMW oferuje 12-letnią gwarancję na ochronę przed rdzą.

Ponadto, jeśli zdecydujesz się na maksymalne zabezpieczenie i wybierzesz lakierowanie podwozia, jeśli zadanie to nie zostanie wykonane prawidłowo, może to nawet zwiększyć szanse na korozję. Poza tym, jeśli już otrzymamy gwarancję na ochronę antykorozyjną, to zastosowanie jakiejkolwiek ochrony z rynku wtórnego może nawet spowodować utratę gwarancji.

Kiedy kupujesz samochód te dni, dealerzy oferują Ci mnóstwo różnych usług, takich jak undercoating lub różne ochrony tkanin. Większość z nich to tylko sposoby sprzedawcy zarabia dodatkowy dolar lub dwa, i nie są one wszystkie, że konieczne.

Undercoating używany samochód ma więcej sensu, zwłaszcza jeśli samochód jest więcej niż 10-15 lat. Niekorzystne warunki pogodowe, nagromadzenie soli, jak długo zamierzasz utrzymać samochód – to wszystko powody, które należy rozważyć, mówiąc o powłoce podwozia.

Powlekanie nowego/używanego samochodu

Powlekanie nowego samochodu ma pewne zalety i wady. Podwozie nowego samochodu jest prawdopodobnie tak czyste, jak nigdy dotąd, i jest to świetny moment na zastosowanie ochrony antykorozyjnej. Jeśli planujesz zachować samochód przez dziesięciolecia, a następnie przejść dalej i poprosić o podkład do zastosowania.

Jeśli chcesz podkładu używany samochód, istnieje wiele cząstek brudu i kurzu na podwoziu samochodu, które są trudne do czyszczenia całkowicie. Bez względu na to, jak dobrze wyczyścisz samochód, nigdy nie będzie on tak czysty, jak wtedy, gdy opuszczał fabrykę.

  Czy można naprawić rdzę pod samochodem?

Różne sposoby nakładania powłok podkładowych/odpornych na rdzę

Istnieje wiele różnych technik powlekania i zabezpieczania antykorozyjnego, z których można wybierać. Niezależnie od tego, czy będzie to spray z kroplami/niekapkami/tarem za 120-150$, czy metoda z modułami elektronicznymi za 500-1000$, znajomość specyfiki tych metod pomoże ci zdecydować, która z nich jest dla ciebie najlepsza.

Najnowsza, najbardziej obiecująca technologia z tych wszystkich jest strategicznie umieszczony moduł elektroniczny, który wysyła słaby prąd w całym samochodzie panele ciała, które w teorii powinny zatrzymać metalu z reakcji z wilgocią i tlenem. Technologia ta jest wciąż nowa, a recenzje są raczej mieszane.

Jednym z najczęstszych sposobów ochrony samochodu przed rdzą jest powłoka podkładowa. Technika ta polega na natryskiwaniu roztworu na bazie smoły na wszystkie odsłonięte panele nadwozia. Tego typu powłoki są zazwyczaj stosowane do podwozia samochodu, ale wymagają one dokładnego stosowania. Jeśli nie zostanie to zrobione prawidłowo, mogą one pękać i przedostawać się do nich wilgoć.

Drip Oil Spray i Dripless Oil Spray to dwa najczęstsze sposoby ochrony przed rdzą. Niekapiący spray olejowy jest prawdopodobnie lepszym pomysłem, ponieważ ta technika jest w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków i szczelin bardziej efektywnie, a bezkapiący wymaga wiercenia w określonych panelach nadwozia, a to nigdy nie jest dobry pomysł.

Nakładanie i usuwanie zabezpieczenia antykorozyjnego

Po rozważeniu wszystkich opcji, może nawet zechcesz spróbować procesu aplikacji samodzielnie. Będziesz potrzebował wszystkich odpowiednich materiałów, takich jak dedykowany odtłuszczacz, dużo ręczników z mikrofibry, ciemny lakier samochodowy, pędzle, materiał do usuwania podkładu, materiał do usuwania podkładu, szlifierka, podkład i dużo papieru ściernego.

  Czy nowoczesne samochody wymagają zabezpieczenia przed rdzą?

Powinieneś zacząć od dokładnego oczyszczenia podwozia samochodu. Zaleca się, aby użyć podnośnika w tym momencie. Najpierw należy nanieść odtłuszczacz i oczyścić powierzchnię, a następnie zeszlifować wszystkie widoczne plamy rdzy, jeśli takie występują. Zaleca się stosowanie specjalnych okularów ochronnych. Pozostałą rdzę szlifujemy papierem ściernym o granulacji 220+.

Wytrzyj cały pył, zagruntuj wszystkie miejsca, które szlifowałeś i pomaluj wszystkie zagruntowane miejsca dedykowaną czarną farbą samochodową. Poczekaj, aż farba całkowicie wyschnie i nałóż podkład na wszystkie odsłonięte miejsca. Gumowany roztwór podkładowy jest zawsze dobrym pomysłem, ponieważ chroni podwozie nieco lepiej.

Jest to dość łatwe do usunięcia tego typu rozwiązań podkładowych. Wszystko, co musisz zrobić, to kupić dedykowany spray do usuwania podkładu, rozpylić go na powierzchnię i poczekać, aż podkład zacznie mięknąć. W tym momencie należy po prostu wziąć skrobak i zeskrobać wszystkie pozostałe powłoki, aż do uzyskania czystej powierzchni.

Dział FAQ

Która technika odrdzewiania jest najlepsza?

Najlepszym sposobem ochrony samochodu przed korozją jest olej w sprayu. Główne zalety tej techniki to przede wszystkim cena, ponieważ kosztuje ona tylko 100-150 dolarów oraz łatwość aplikacji. Ponadto, technika ta pozwala dotrzeć do wszystkich szczelin ciasnych bez konieczności wiercenia lub demontażu.

Po zastosowaniu oleju kapać może, to zwykle trwa do 48 godzin dla powłoki do kapania do wszystkich wyznaczonych obszarów. Po tym czasie powłoka twardnieje i zapewnia przyzwoitą ochronę przed rdzą.

  Czy powinienem odrdzewiać moje Porsche?

Czy należy samodzielnie nakładać powłokę podkładową?

Zaleca się, aby pozostawić to profesjonaliście, ale jeśli lubią Państwo pracować przy swoim samochodzie, powinni Państwo spróbować. Upewnij się jednak, że posiadasz wszystkie niezbędne materiały, a w szczególności podnośnik i okulary ochronne.

Po zastosowaniu go, poczekać kilka dni przed podjęciem samochód do kontroli. Zawsze dobrze jest, aby doświadczony profesjonalista rzucił na niego okiem, aby upewnić się, że wszystko jest tak, jak być powinno.

Jak często należy lakierować samochód?

Po nałożeniu lakieru podkładowego muszą Państwo powtarzać ten proces przynajmniej raz w roku. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie starszy podkład może się rozluźnić i wpuścić wilgoć pomiędzy powłokę a wrażliwe miejsca, co jest o wiele gorsze niż brak podkładu.

Jeśli zdecydujesz się na wysokiej jakości rozwiązanie podkładu, rok jest zwykle ramy czasowe, ale wiele mniej kosztownych rozwiązań podkładu tylko kilka miesięcy. Więc upewnij się, że jesteś dobrze poinformowany o wszystkich szczegółach pożądanego rozwiązania podkładu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z