Czy warto wymienić akumulator w samochodzie hybrydowym?

Jeśli chcesz samochód, który zużywa bardzo mało paliwa i jeden, który może rzeczywiście zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie, należy rozważyć hybrydowy. Jednakże, jeśli jesteś w nim na dłuższą metę są szanse, że są bardziej niż prawdopodobne, że będzie musiał wymienić baterię w pewnym momencie.

Nawet jeśli nowe baterie samochodów hybrydowych może kosztować kilka tysięcy dolarów, powinny one trwać co najmniej 100k mil, zanim zaczną się pogarszać. To powiedziawszy, jeśli kupisz hybrydę teraz, nie powinieneś się martwić o potencjalnych wymianach baterii w najbliższym czasie.

Faktem jest, że koszty wymiany baterii prawdopodobnie spadną, ponieważ coraz więcej hybryd jest rozwijanych. Poza wymianą akumulatora, można również spróbować go naprawić. Jeśli uda Ci się go naprawić, możesz liczyć na znacznie niższy rachunek.

Kiedy akumulator w końcu padnie, należy sprawdzić, czy gwarancja jest jeszcze aktywna. Czasami naprawa może być dość skuteczna i tania, czasami może być droga, terminowa i stanowić rozwiązanie krótkoterminowe.

Kupno nowej baterii

Czasami nie da się zrobić nic poza zainwestowaniem w nowy akumulator. Może to wynikać z faktu, że potencjalne naprawy akumulatora są równie kosztowne jak nowy akumulator, albo z tego, że chcesz mieć samochód w stanie OEM.

Tak czy inaczej, nowy akumulator jest najprawdopodobniej będzie najlepszą opcją, aby przejść do, jednak jest to również najdroższa opcja w większości przypadków. Większość renomowanych źródeł szacuje, że zupełnie nowy akumulator samochodu hybrydowego kosztuje od 3000 do 8000 dolarów, nie biorąc pod uwagę kosztów pracy.

  Skąd mam wiedzieć, że mój akumulator hybrydowy umiera?

Inną opcją może być zdecydować się na używany akumulator, jeśli możesz. Nawet jeśli nie ma wielu hybryd na drogach w tych dniach, kto wie, może kilka używanych baterii hybrydowych leżą wokół lokalnego warsztatu lub hybrydowych / EV specjalisty.

Używany akumulator kosztuje mniej, ale nie tak dużo, jak mogłoby się wydawać. Wiele źródeł online szacuje, że 2500 dolarów używany akumulator hybrydowy jest rzeczywiście tanie. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że używany akumulator hybrydowy może być również dobrze wykorzystany, więc należy sprawdzić, czy są dostępne jakiekolwiek zabezpieczenia gwarancyjne.

Naprawa akumulatora hybrydowego

Dziś żyjemy w dziwnym świecie, niektóre firmy produkujące smartfony uważają, że nie powinniśmy niczego naprawiać, jeśli się zepsuje, tylko całkowicie wymienić. Nawet jeśli można wyciągnąć kilka podobieństw między smartfonami i samochodami hybrydowymi/EV, nikt nie może powiedzieć, że naprawa baterii może być właściwą rzeczą do zrobienia w niektórych przypadkach.

Jak hybrydy zachować na palowanie, wiele nowych firm są również zobaczyć okazję do zarabiania kilka dolców poprzez naprawę uszkodzonych baterii samochodów hybrydowych. Wszystko to zależy jednak od rodzaju uszkodzenia, jakiego doznał akumulator. Czasami uszkodzenie może być zbyt poważne, aby można je było naprawić.

Innym razem, akumulator może być rzeczywiście doskonałym kandydatem do naprawy. Jeśli jesteś w stanie naprawić baterię bez niego nie jest w stanie utrzymać ładunek lub bez całej męki jest niczym innym jak tylko krótkoterminowe naprawy, należy zdecydowanie dać mu spróbować.

  Jaki jest najwolniejszy samochód na świecie?

Niemniej jednak, należy być ostrożnym w naprawach baterii, ponieważ czasami mogą one być trudne do prawidłowego osądzenia. Nawet jeśli akumulator może wydawać się w porządku przez następne kilkaset, a nawet tysiące kilometrów, istnieje szansa, że jutro może umrzeć. W związku z tym pamiętaj, aby poprosić o gwarancję jakiegokolwiek rodzaju.

Rzeczy do rozważenia, jeśli zdecydujesz się na naprawę swojego akumulatora

Jak już wcześniej stwierdzono, naprawa akumulatora może być najlepszym rozwiązaniem. Niemniej jednak, należy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim należy wybrać doświadczony warsztat, który zna się na naprawach akumulatorów.

Naprawa akumulatora jest trudnym zadaniem, dlatego też potrzeba wielu specjalnych narzędzi diagnostycznych i naprawczych. Ponadto, zawsze należy szukać warsztatu, który może zaoferować Państwu pewnego rodzaju gwarancję, która może trwać co najmniej rok lub dwa.

Wreszcie, naprawa akumulatora zawsze będzie gorsza niż zupełnie nowy akumulator. To może zranić wartość odsprzedaży samochodu i może również czasami być krótkoterminowe poprawki w najlepszym przypadku. Aby podjąć mądrą decyzję finansową, trzeba zbadać jak najwięcej spraw.

Dział FAQ

Co się stanie, jeśli nie wymienię akumulatora?

Gdy akumulator zaczyna się rozładowywać, silnik spalinowy musi to kompensować, aby samochód był zdolny do jazdy. Zwykle skutkuje to niską oszczędnością paliwa, co podkreśla cały sens zakupu samochodu hybrydowego.

Nawet wtedy, gdy stan akumulatora się pogarsza, wydajność samochodu również będzie się pogarszać, aż do całkowitej śmierci akumulatora. Gdy bateria w końcu padnie, nie będą Państwo w stanie prowadzić samochodu, a dodatkowo mogą Państwo uszkodzić resztę systemu hybrydowego.

  Czy samochody hybrydowe mogą być napędzane wyłącznie energią elektryczną?

Czy zawsze powinienem wymieniać akumulator, jeśli nie mogę go naprawić?

To zależy od tego, jak cenny jest samochód. Jeśli na przykład potrzebują Państwo 5000 dolarów na nowy akumulator, a sam samochód nie jest wart dużo więcej, to oczywiście należy go zostawić.

Wielu dealerów, serwisów, a nawet złomowisk może zaoferować Ci przyzwoitą sumę pieniędzy za części lub nawet cały samochód. Wszystko zależy od tego, co jest potrzebne i co to jest samochód, ale częściej niż nie, jeśli samochód nie jest wart tyle, nie należy inwestować w nowy akumulator.

Czy hybryda może jeździć bez akumulatora?

Większość hybryd w dzisiejszych czasach nie może jeździć bez działającego akumulatora, ale kilka z nich może. Na przykład Toyota Prius może jeździć bez akumulatora, ale takie sytuacje są zarezerwowane tylko dla nagłych wypadków.

Jazda bez działającej baterii może spowodować poważne uszkodzenie systemu hybrydowego i dlatego większość hybryd nie może być napędzany bez jednego. Jeśli utkniesz w martwym punkcie z powodu awarii akumulatora, powinieneś wezwać pomoc drogową i nie prowadzić ani nie pchać samochodu, jeśli nie jest to absolutnie konieczne.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z