Czy wszystkie Mercedesy są wyposażone w skórzane siedzenia?

Nie wszystkie Mercedesy są wyposażone w skórzane siedzenia. Tylko droższe, wyższe modele Mercedesa mają w standardzie skórzane siedzenia. Modele takie jak Klasa A, Klasa B, Klasa C, a na niektórych rynkach nawet Klasa E i GLE są jeszcze standardowo wyposażone w siedzenia z tkaniny/MB-Tex.

W niektórych przypadkach jest to rozwiązanie korzystniejsze. Na przykład taksówkarze i inni kierowcy samochodów Mercedes związanych z pracą zazwyczaj wybierają siedzenia z tkaniny, ponieważ są one trwalsze i nie trzeba wydawać więcej pieniędzy na drogie pakiety skórzane.

Robią tak również inni producenci samochodów premium, w tym Audi i BMW. Warto wspomnieć, że na niektórych rynkach nawet SUV-y GLA, GLB i GLC są standardowo wyposażone w siedzenia materiałowe/MB-Tex. Tkaninowe fotele nie są dostępne w najwyższej klasy modelach Klasy S, CLS, AMG GT, Klasy G i GLS.

Pakiet skórzany AMG i pakiet skórzany Designo Nappa

W USA modele takie jak Klasa C są standardowo wyposażone w tapicerkę Mercedes MB-Tex, która obejmuje siedzenia i wkłady drzwi. Jeśli chcesz mieć skórzane fotele w swoim Mercedesie, powinieneś zdecydować się na opcję AMG Leather Package lub pakiet skórzany Designo Nappa. Oba te pakiety ustawią Cię z powrotem $2k-$4k.
Pakiet AMG Leather składa się z wysokiej jakości skórzanych foteli, skórzanej kierownicy, skóry na drzwiach, a w niektórych przypadkach także na podłokietniku i desce rozdzielczej. W pakiecie znajduje się również wewnętrzne wykończenie aluminiowe, które pomaga jeszcze bardziej rozjaśnić wnętrze.

Pakiet skórzany Designo Nappa kosztuje 3,800 dolarów i obejmuje skórę Designo Platinum White Pearl/Black Nappa, górne wykończenia deski rozdzielczej i drzwi z przeszyciami MB-Tex oraz skórzaną kierownicę AMG.

  Czy felgi Audi pasują do Mercedesa?

Pakiety te znacznie poprawiają jakość wnętrza Klasy C i każdego innego modelu Mercedesa, ponieważ oferują także lepiej wyglądające, ładnie wyprofilowane pikowane fotele oraz pikowane wstawki w drzwiach.

MB-Tex Wnętrze Mercedesa

MB-Tex to materiał imitujący skórę, wykonany z winylu. Wiele nowszych modeli Mercedesa wyposażonych jest w tapicerkę MB-Tex, a niektóre z nich oferują nawet MB-Tex na siedzeniach. Warto wspomnieć, że MB-Tex jest wykonany tak, aby wyglądał tak samo jak zwykła skóra, ale kosztuje mniej i jest bardziej wytrzymały.

Wiele osób myli MB-Tex z prawdziwą skórą, ponieważ rzeczywiście wygląda jak prawdziwa skóra. Mercedes twierdzi jednak, że materiał ten wytrzyma 20 lat bez żadnych pęknięć. MB-Tex jest częścią historii Mercedes Benz już od dłuższego czasu, niektóre modele były wyposażone w MB-Tex już w latach 60-tych.

Mercedes wykorzystuje MB-Tex jako standardowy materiał do wykończenia wnętrz w wielu różnych modelach, nawet w tych z wyższej półki, jak GLE czy E-klasa. Niektórzy ludzie argumentują atrakcyjność sztucznej skóry w Mercedesie za 60 tys. dolarów, ale ten materiał jest rzeczywiście o wiele bardziej wytrzymały i łatwiejszy do czyszczenia w porównaniu do zwykłej skóry.

Istnieje wiele modeli Mercedesa z lat 70-tych, które używają MB-Tex, a w dzisiejszych czasach jakość wnętrza tych samochodów jest o wiele lepsza niż w przypadku samochodów wyposażonych w skórę z lat 70-tych. Co więcej, wielu wegan i wegetarian również preferuje MB-Tex, ponieważ materiał ten nie wykorzystuje żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego.

Maybach Designo Nappa leather

Maybach jest luksusową submarką Mercedesa, a celem Maybacha jest oferowanie najwyższego poziomu luksusu i jakości materiałów spośród wszystkich innych modeli Mercedesa dostępnych na rynku. Maybach zazwyczaj używa najlepszej skóry Nappa i najlepszych drewnianych elementów wykończeniowych do swoich modeli klasy S i GLS.

  Tesla vs. Mercedes - Który jest lepszy?

Pakiet skórzany w Klasie S Maybach jest o wiele bardziej rozbudowany w porównaniu do zwykłej Klasy S. W wersji Maybach nawet słupki A, B i C są w całości pokryte skórą. Praktycznie każda powierzchnia, której można dotknąć we wnętrzu Maybacha pokryta jest najdelikatniejszą skórą Nappa.

Również cała wykładzina dachu pokryta jest skórą. Pakiet skórzany we wnętrzu Maybacha jest starannie zszywany, aby zapewnić najwyższy standard skórzanej tapicerki. Maybach uzupełnia skórę szlachetnymi, postarzanymi wykończeniami z lakierowanego drewna, które bardziej przypominają luksusowy jacht.

Tak samo jest w przypadku Maybacha klasy S lub Maybacha GLS, ponieważ oba te modele są szczytem luksusu Mercedesa i praktycznie każdy szczegół wnętrza jest w nich starannie przemyślany. Dodatkowo, oba te modele oferują nawet skórzane poduszki Mercedesa jako bonus.

Things to know about leather car interiors

Jakie są zalety skórzanych foteli?
Oczywiście, skórzane siedzenia są przyjemne w dotyku i zazwyczaj wyglądają znacznie ładniej niż siedzenia z tkaniny. Skórzane siedzenia są również bardziej odporne na plamy i łatwiejsze do czyszczenia w porównaniu z siedzeniami z tkaniny. Jeśli chodzi o odporność na zapachy, skórzane siedzenia są o wiele lepsze niż zwykłe siedzenia z tkaniny.
Podgrzewacze siedzeń lepiej pasują do skórzanych siedzeń, a rynek wtórny zazwyczaj faworyzuje skórzane siedzenia nad standardowymi siedzeniami z tkaniny.
Jednak skórzane siedzenia nie są tak wygodne w lecie, zwłaszcza jeśli znajdują się pod bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, gdzie mogą stać się gorące. Nie są one również tak trwałe i odporne na zarysowania.

  Najlepszy kabriolet z dachem typu hardtop Mercedesa

Czy skórzane siedzenia zwiększają wartość rynkową samochodu z drugiej ręki?

Według niektórych sklepów internetowych, skórzane siedzenia w samochodach 5-letnich zazwyczaj zwiększają wartość odsprzedaży o 600 dolarów. Oszczędność 600 dolarów nie jest duża w porównaniu z ceną, którą płacisz z góry, ale to w zasadzie ta sama historia z prawie każdym innym elementem wyposażenia na rynku wtórnym.

Samochody deprecjonować jako całości, więc cokolwiek wyposażyć swój samochód z jest również będzie stracić wartość z samochodem. To powiedziawszy, 2. rynki nie sprzyjają samochodom z siedzeniami z tkaniny, ponieważ są one zazwyczaj bardziej powszechne w modelach o niższej specyfikacji, a 2. rynek nie zapewnia dużo luki między niską i średnią specyfikacją samochodu.

Czy MB-Tex jest lepszy niż skóra Mercedesa?

To zależy od tego, co Państwo cenią najbardziej: uspokajający fakt, że faktycznie siedzą Państwo na bujnej skórze Nappa, czy fakt, że cokolwiek to jest, na czym Państwo siedzą, prawdopodobnie będzie Państwu służyć tak długo, jak sam samochód.
Skóra Mercedesa zazwyczaj oferuje wyższej jakości szwy, kontury siedzeń i aluminiowe detale, dzięki czemu całe siedzenie wygląda bardziej ekskluzywnie, mimo że sam materiał jest dość podobny.
Warto wspomnieć, że 99% ludzi nie byłoby w stanie odróżnić MB-Tex od skóry, gdyby nie mieli wcześniejszych doświadczeń z MB-Tex.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z