Czy wymiana oleju u dealera jest tańsza?

Wymiana oleju u dealera zwykle kosztuje więcej pieniędzy w porównaniu z niezależnymi sklepami i sklepami typu Quick Lube, jednak koszty te mogą się różnić w zależności od rodzaju usługi świadczonej przez dealera, ponieważ niektórzy dealerzy oferują kupony i specjalne oferty, które wyrównują koszty lub nawet je obniżają.

Z punktu widzenia wygody, powinno być łatwiej przejść przez quick lube shop, jeśli są one dostępne w Twojej okolicy. Sklepy takie jak te mają tendencję do wykonywania wymiany oleju natychmiast, co oznacza, że Twój samochód powinien być zrobiony zanim skończysz kawę.

Z drugiej strony, dealerstwo zazwyczaj musi zaplanować swój samochód z wyprzedzeniem, co może kolidować z osobistymi planami, więc trzeba będzie dokonać korekt w celu wykonania wymiany oleju tak szybko, jak to możliwe.

Niezależne warsztaty znajdują się gdzieś pośrodku, ale różnią się najbardziej pod względem ceny, jakości i wygody. Podsumowując, wymiana oleju u dealera będzie prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem, jeśli nie masz dostępu do niezawodnych niezależnych warsztatów.

Dealerzy – zalety i wady wymiany oleju u dealera

Dealerzy specjalizują się w konkretnej marce, co oznacza, że prawdopodobnie będą mieli najlepsze rozeznanie, jak działa konkretny samochód. Oznacza to, że dealerzy rzadko popełniają błędy, jeśli chodzi o wybór najlepszego oleju.

Na pierwszy rzut oka są one droższe, ale nie zawsze tak jest, jeśli dany salon oferuje specjalne oferty lub kupony na usługi takie jak wymiana oleju. Warto wspomnieć, że wymiana oleju powinna być łatwym zadaniem dla każdego mechanika, więc nie jest prawdopodobne, że ktoś popełni błąd podczas jej wykonywania.

  Jakie są najfajniej wyglądające samochody poniżej $10k?

Wygoda jest również istotnym czynnikiem, zwłaszcza jeśli posiadasz tylko jeden samochód. Większość ludzi woli umówić się na wizytę u dealera, co oznacza, że może minąć trochę czasu, zanim będziesz mógł oddać swój samochód do wymiany oleju.

Niezależne warsztaty – plusy i minusy wymiany oleju w niezależnych serwisach

Istnieje wiele niezależnych warsztatów samochodowych i prawie wszystkie z nich zajmują się również regularną konserwacją samochodu, np. wymianą oleju. Korzyści płynące z korzystania z usług niezależnych warsztatów są takie, że zazwyczaj kosztuje to mniej pieniędzy i jest wygodniejsze.

Niezależne serwisy muszą konkurować z firmami dealerskimi, co oznacza, że muszą oferować coś, czego nie może zaoferować firma dealerska, a mianowicie cenę. Logiczne jest, że autoryzowany dealer jest lepszy w pracy z samochodami konkretnej marki.

W związku z tym niezależne warsztaty zazwyczaj oferują niższą cenę, ponieważ bez niej nie byłoby powodu, dla którego ktoś miałby zdecydować się na niezależny warsztat. Ponadto, niezależne sklepy nie są tak zajęte jak dealerzy, ponieważ jest ich więcej.

Oznacza to, że będziesz w stanie szybciej wymienić olej w swoim samochodzie, jeśli skorzystasz z niezależnej drogi.

Sklepy typu Quick Lube – zalety i wady wymiany oleju w sklepie typu Quick Lube

Sklepy typu quick lube specjalizują się w wymianie płynów samochodowych, co oznacza, że oferują najszybsze usługi spośród wszystkich trzech. Jest tak jednak tylko w przypadku, gdy dany samochód jest wystarczająco popularny. W przeciwnym razie mogą nawet nie być w stanie przeprowadzić wymiany oleju, jeśli nie mają wcześniej wszystkiego, czego potrzebują.

  Jakie są najlepsze SUV-y pod względem bezpieczeństwa i niezawodności?

Sklepy typu Quick lube wykonują jedynie regularne przeglądy, takie jak wymiana oleju, wyważanie i wymiana opon, wymiana akumulatora, wymiana wycieraczek oraz wszelkiego rodzaju kontrole i wymiany płynów. Oznacza to, że wymiany oleju dokonują przez cały dzień, co powinno zapewnić szybki czas realizacji.

Z drugiej strony, różnią się one w kosztach najbardziej w zależności od samochodu, o którym mowa i dostępności części. Główną zaletą sklepów typu quick lube jest czas, więc jeśli chcesz wymienić olej tak szybko, jak to możliwe, powinieneś wybrać niezawodny sklep quick lube w pobliżu.

Sekcja FAQ

Czy mogę sam dokonać wymiany oleju?

Podstawą samodzielnej naprawy samochodu jest samodzielna wymiana oleju. Trzeba się jednak upewnić, że jest się świadomym, jak ten proces przebiega, aby nie popełnić błędu. Po pierwsze, upewnij się, że kupiłeś wszystkie niezbędne narzędzia do wykonania tej pracy, w tym odpowiedni olej, odpowiednią ilość oleju, łyżki do spuszczania wody i ewentualnie podnośnik samochodowy.

Oczywiście, winda samochodowa nie jest koniecznością, ale jeśli masz dostęp do windy samochodowej, to powinno ułatwić proces. Przede wszystkim, trzeba spuścić cały stary olej, otwierając wszystkie korki spustowe oleju na samochodzie, więc upewnij się, aby zlokalizować je wszystkie. Po spuszczeniu całego oleju, zamknij odpływy i uzupełnij samochód nowym olejem. Na koniec należy sprawdzić bagnet, aby ustalić, czy zbiornik został napełniony.

Co się stanie, jeśli przez jakiś czas nie będzie wymiany oleju?

Jeśli nie wymieniają Państwo oleju w swoim samochodzie zgodnie z zaleceniami producenta, istnieje duże prawdopodobieństwo, że spowoduje to uszkodzenie silnika. Olej silnikowy jest niezbędnym składnikiem, jeśli chodzi o właściwe smarowanie silnika, które chroni ważne elementy silnika przed przedwczesnym zużyciem.

  Jaki jest najlepszy SUV dla 6-osobowej rodziny?

Olej silnikowy jest również używany do chłodzenia silnika, więc jeśli olej w silniku staje się szlamem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że silnik będzie się przegrzewał. Podsumowując, jeśli nie wymieniają Państwo oleju przez dłuższy czas, Państwa silnik najprawdopodobniej umrze.

Ile kosztuje wymiana oleju?

Jeśli skorzystają Państwo z usług dealera, rachunek wyniesie 35-150 dolarów, w zależności od samochodu i tego, czy używa on oleju syntetycznego, czy nie. Z drugiej strony, niezależni dealerzy mogą obciążyć Cię o 10 lub 20 dolarów mniej w większości przypadków.

Sklepy Quick lube są zazwyczaj gdzieś pośrodku, ale jak już wspomniano, różnią się najbardziej. Tak czy inaczej, jeśli zdecydujesz się na wymianę oleju samodzielnie, prawdopodobnie zaoszczędzisz sobie dużo pieniędzy w przyszłości.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z