Czy zakup używanego Mercedesa to zły pomysł?

Mercedes to prestiżowa marka oferująca jedne z najbardziej zaawansowanych pojazdów luksusowych na rynku. Ale czy kupno używanego Mercedesa to dobry pomysł?

Kupno używanego Mercedesa nie jest złym pomysłem. Niemniej jednak, aby cieszyć się jazdą przez wiele lat, trzeba go odpowiednio konserwować. Jeśli więc jesteś osobą, która pomija planowe przeglądy, używany Mercedes nie jest dla Ciebie. Używany Mercedes może być drogi w utrzymaniu, ale oferuje komfort i luksus.

Niezależnie od tego, czy używany czy nowy, Mercedes nadal utrzymuje swój status „najlepszy albo nic”. Dlatego możesz być pewien, że dostajesz wysokiej jakości, luksusowy i wysoko zaawansowany technicznie samochód, nawet jeśli jest używany. Ważne jest, aby sprawdzić niezawodność używanego Mercedesa, którego zamierzasz kupić, aby uniknąć wielu problemów w przyszłości.

Korzyści z zakupu używanego Mercedesa

Prestiż

Mercedes-Benz jest standardem dla luksusowych samochodów od wielu dziesięcioleci. Trójramienny emblemat nie reprezentuje jedynie wysoko zaawansowanych technicznie samochodów, ale również status. Większość ludzi, którzy jeżdżą Mercedesami, jest postrzegana jako klasa wyższa od innych. To dlatego Benz jest uwielbiany przez menedżerów i prezesów.

Niezależnie więc od tego, czy kupują Państwo używany czy nowy model Mercedesa, i tak będą Państwo postrzegani z dużym szacunkiem. Poza tym, będą Państwo zadowoleni z jazdy samochodem z doskonałą historią i osiągnięciami w zakresie bezpieczeństwa, wydajności i trwałości.

Zaawansowane funkcje

Oprócz prestiżu, samochody marki Mercedes są wyposażone w jedne z najbardziej zaawansowanych funkcji na rynku. W związku z tym, niezależnie od tego, czy Mercedes jest używany czy nie, nadal będzie posiadał najwyższej klasy funkcje, których nie znajdzie się w najnowszych standardowych samochodach. Oznacza to, że otrzymują Państwo coś więcej niż tylko prestiżową plakietkę.

  Która klasa dochodowa kupuje BMW vs Mercedes?

Niektóre z wysokiej klasy funkcji, które można znaleźć w Mercedesie, a nie w większości samochodów głównego nurtu, to oświetlenie LED, wykończenie z drewna orzechowego, szyberdach, podgrzewane fotele, elektryczne szyby, skórzane fotele, PRE-SAFE i wiele innych. Te cechy sprawiają, że jazda Mercedesem jest inna niż zwykłymi samochodami.

Komfortowa jazda

Jeśli chodzi o komfort jazdy, niewiele marek samochodów może konkurować z Mercedesem. To zasługa najwyższej jakości materiałów, z których projektują swoje wnętrza. Mimo że są one używane, większość modeli Mercedesa jest wygodna i przytulna.

Niższa cena

Jedną z zalet zakupu używanego Mercedesa jest to, że zapłacą Państwo prawie połowę ceny nowego Mercedesa. Dzięki ich wysokiej wartości amortyzacji, która jest podobna do większości samochodów luksusowych. Należy pamiętać, że Klasa E ma jedną z najwyższych stóp amortyzacji. Po 5 latach posiadania tego samochodu, jego wartość amortyzuje się o około 67%.
Głównym powodem, dla którego Mercedes-Benz amortyzuje się szybciej, jest leasing. Mercedes bierze w leasing około 50% swoich nowych samochodów, co oznacza, że na rynku samochodów używanych jest wiele używanych modeli Mercedesa po trzyletnim okresie leasingu. Samochody te są zazwyczaj sprzedawane po bardzo korzystnych cenach.

Dobra reputacja w zakresie bezpieczeństwa

Kolejną korzyścią płynącą z zakupu używanego samochodu marki Mercedes w porównaniu z innymi pojazdami jest to, że otrzymują Państwo bezpieczny samochód. Pomimo tego, że Mercedes jest używany, nadal będzie posiadał najwyższej klasy funkcje bezpieczeństwa, które są standardem w jego samochodach. Funkcje takie jak kontrola stabilności, pomoc w utrzymaniu pasa ruchu, technologia PRE-SAFE i wiele innych.

  Najlepszy używany Mercedes Hatchback

Wady zakupu używanego Mercedesa

Wysokie koszty napraw i konserwacji

Zanim wydasz swoje ciężko zarobione pieniądze na używanego Mercedesa, powinieneś być gotowy na wydatki związane z utrzymaniem samochodu. Wysokiej klasy funkcje i zaawansowana technologicznie inżynieria, w którą wyposażony jest Mercedes, sprawiają, że łatwiej się on psuje. W związku z tym powinni być Państwo gotowi na ponoszenie wysokich kosztów napraw i konserwacji przez cały okres posiadania samochodu.
Co więcej, Mercedes wymaga specjalnych narzędzi i wiedzy, aby obsługiwać swoje samochody. Dlatego nie mogą Państwo oddać swojego Mercedesa do zwykłego mechanika, chyba że chcą Państwo zepsuć swój samochód. Należy pamiętać, że mechanicy z certyfikatem Mercedesa są drożsi niż zwykli mechanicy.

Nierzetelność z powodu wysokiej jakości wyposażenia i najnowszej technologii

Jak wspomniano powyżej, modele Mercedes-Benz są wyposażone w najnowszą i najbardziej zaawansowaną technologię i funkcje. Te najnowsze technologie są tymi, które sprawiają, że te samochody są zawodne i powodują wiele problemów. W rezultacie podnoszą one koszty napraw i konserwacji.

Koszty pozagwarancyjne

Kolejnym niebezpieczeństwem związanym z zakupem używanego modelu Mercedes-Benz jest brak gwarancji. Jeśli nie masz gwarancji Mercedesa lub dealera, koszty napraw i konserwacji mogą być jeszcze wyższe. Warto więc rozważyć zakup używanego Mercedesa z certyfikatem. Są one zazwyczaj odpowiednio sprawdzone i objęte gwarancją.

FAQ

Jaki jest najlepszy używany Mercedes do kupienia?

Pomimo jednej z najwyższych wartości amortyzacji wśród modeli Mercedesa, Klasa E nadal pozostaje najlepszym używanym Mercedesem do kupienia. Samochód ten jest niezwykle niezawodny i trwały. Do tego jest komfortowy, przestronny i bezpieczny.

  Comment réinitialiser la climatisation d'une Mercedes ?

Czy warto kupić 10-letniego Mercedesa?

To zależy od tego, w jakim stanie jest samochód. Jeśli 10-letni Mercedes jest właściwie utrzymywany i konserwowany, to warto go kupić. Również model ma znaczenie, ponieważ nie wszystkie Mercedesy są niezawodne. Ale jeśli samochód jest w złym stanie i źle utrzymany lub brał udział w wielu wypadkach, to nie warto go kupować.

Czy Mercedesy mają dużo problemów?

Tak, mają. Mercedes jest jedną z najmniej niezawodnych marek samochodów na rynku. W większości modeli Mercedesa problemy pojawiają się po przejechaniu 100 000 mil. Jednak niektóre modele zaczynają mieć problemy już po przejechaniu 70 000 mil. Dlatego przed zakupem Mercedesa należy upewnić się, że ma on mniej problemów, w przeciwnym razie będą Państwo tego żałować.

Który z nich jest lepszy – Mercedes czy Audi?

Jeśli bezpieczeństwo, luksus, komfort i trwałość są tym, czego Państwo szukają, Mercedes jest lepszy. Ale jeśli pragną Państwo doskonałej obsługi, niezawodności i wydajności, Audi jest najlepszą opcją. Jednakże, wszystkie te marki samochodów są drogie w utrzymaniu, ale klasowe i prestiżowe.

Wniosek

Kupno używanego Mercedesa nie jest złym pomysłem, pod warunkiem, że utrzymujesz go właściwie. Jednak utrzymanie Mercedesa jest dość kosztowne, a znalezienie części do naprawy niektórych modeli może być trudnym zadaniem. Zanim kupisz używanego Mercedesa, dowiedz się, czy jest niezawodny i trwały.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z