Czy zimna pogoda ma wpływ na baterie Tesli?

Czy zimna pogoda ma wpływ na baterie Tesli?

Popularność Tesli rośnie nieprzerwanie od lat i jest to jeden z najbardziej godnych uwagi pojazdów elektrycznych na rynku. Jednak spora liczba osób mieszkających w zimnym klimacie ma pewne zastrzeżenia co do jego wydajności. To prowadzi nas do pytania – czy zimna pogoda ma wpływ na Teslę?

Zdecydowanie tak. Zimna pogoda wpływa na akumulatory Tesli, ale także na inne akumulatory EV. Według AAA, akumulatory samochodów elektrycznych tracą około 40% swojego zasięgu w ekstremalnie zimnym otoczeniu. Dlatego też, jeśli zamierzasz jeździć w zimne dni, spodziewaj się, że zasięg Twojego pojazdu drastycznie się zmniejszy.

Temperatura wpływa na zasięg akumulatora

Oprócz niskich temperatur, również ekstremalnie wysokie temperatury mogą mieć wpływ na zasięg Twojego akumulatora. Jednak wpływ gorącej pogody na zasięg baterii nie jest tak silny, jak w przypadku zimnej pogody.

AAA odkryło, że jazda samochodem elektrycznym w temperaturze 20 stopni F spowoduje utratę zasięgu o 12%, jeśli nie zostanie włączone ogrzewanie kabiny. Ale po włączeniu ogrzewania kabiny, zasięg spada szybko z 12% do 41%.

Podczas gdy w 95 stopni F, zakres spadł o 4%, gdy A / C nie jest używany, ale spadł dalej do 17%, gdy A / C jest używany. Ponadto, badanie wykazało, że zakres Tesla, gdy w pełni naładowany dostarczony 239 mil, ale zmniejszyła się do 91 mil w 20 stopni F.

Tesla, z drugiej strony, twierdzi, że jego zasięg zmniejsza się tylko o 1% w zimnej pogodzie, co wielu konsumentów w zimnych obszarach pogodowych zakwestionował. Podsumowując, oczywiste jest, że zasięg Tesli zmniejsza się w niskich temperaturach, ponieważ wpływa to na wydajność baterii.

  Czy samochody Tesli będą coraz tańsze?

Jak zmaksymalizować zasięg Tesli EV w ekstremalnych temperaturach

Dobrą wiadomością jest to, że Tesla rozumie zmagania samochodów EV w niskich temperaturach i dlatego oferuje kilka wskazówek, aby zmaksymalizować zasięg samochodu w ekstremalnych warunkach pogodowych. Niektóre z ich wskazówek dotyczących zimnej pogody obejmują:

  • Miej zaplanowany wyjazd – Tesla radzi kierowcom w zimnych obszarach, aby mieć zaplanowany wyjazd, ponieważ pomaga to oszczędzać energię.
  • Wstępne przygotowanie samochodu – Pomaga to wstępnie ogrzać samochód, gdy aktywujesz funkcję wstępnego przygotowania lub odszraniania w aplikacji Tesla.
  • Oszczędzaj energię na drodze – To zrozumiałe, że kabina będzie zimna w chłodne dni, ale powinieneś starać się jak najlepiej ograniczyć straty energii poprzez ograniczenie jej zużycia. Możesz to zrobić, unikając częstego i gwałtownego przyspieszania lub używając podgrzewaczy siedzeń zamiast ogrzewania całej kabiny.
  • Używaj opon i akcesoriów zimowych – Aby uniknąć obciążenia akumulatora i strat energii, zimą używaj opon zimowych, ponieważ zapewniają one lepszą trakcję i przyczepność. Ponadto, dzięki nim sterowanie samochodem będzie łatwe i bezpieczne.

Który model Tesli jest najlepszy na zimną pogodę?

Tesla Model Y

Nie wszystkie modele Tesli sprawdzą się znakomicie w niskich temperaturach. Jeśli więc mieszkasz w regionie, w którym przez większość roku jest zimno, lepiej sprawdzi się Tesla Model Y. To elektryczny crossover, którego cena wywoławcza wynosi około 53 000 dolarów.
Tesla Model Y wykorzystuje wnętrze, podwozie i układ napędowy z mniejszego modelu Tesla Model 3. Jest jednak dość przestronny z dodatkową przestrzenią ładunkową. Posiada również dodatkowe siedzenia w trzecim rzędzie i stylizację SUV, co wyróżnia go od Modelu 3.
Co więcej, moc podwójnych silników elektrycznych Modelu Y jest ogromna, co pozwala mu przyspieszyć od 0 do 60 w zaledwie 3,5 sekundy. Nabywcy mają możliwość wyboru różnych układów napędowych, ponieważ podstawowy model standardowego zakresu ma napęd RWD, podczas gdy modele dalekiego zasięgu i wydajności wyposażone są w system AWD.
Wszystkie te wymyślne funkcje można znaleźć w większości modeli Tesli. Ale to, co sprawia, że Tesla Model Y jest idealny na zimną pogodę, to dodanie pompy ciepła. Pompa ta zmienia postać rzeczy, jeśli chodzi o zimową pogodę.
Ponieważ większość modeli Tesli może stracić blisko 40% swojego zasięgu w zimie, pompa ciepła pomaga rozwiązać ten problem. Większość Tesli wykorzystuje ogrzewanie oporowe, które wytwarza jedną jednostkę ciepła z każdej jednostki energii przechowywanej w akumulatorze.
Dzięki tej koncepcji, pompa ciepła będzie pracować w celu maksymalizacji wydajności, ponieważ usuwa ciepło z zewnątrz i pompuje je do Twojego pojazdu. Krótko mówiąc, Twój samochód nie będzie generował ciepła, które zmniejszy zasięg akumulatora, ale zamiast tego będzie przemieszczał ciepło wokół siebie.
Należy pamiętać, że pompa ciepła może wytworzyć od 2 do 3 kW ciepła na każdy 1 kW energii zużytej do jego pompowania. Tak więc Tesla Model Y nie będzie odprowadzać tyle ciepła, co inne modele Tesli bez tej funkcji.

  Voiko Teslan viedä mekaanikolle?

FAQ

Co wpływa na wydajność baterii Tesli w niskich temperaturach?

Podobnie jak w przypadku pojazdów zasilanych gazem, na zasięg Tesli wpływa kilka czynników. Należą do nich ukształtowanie terenu, zachowanie kierowcy, obciążenie pasażerów, temperatura zewnętrzna i prędkość. Jeśli więc zamierzasz jeździć w niskich temperaturach, powinieneś wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki przed obliczeniem zasięgu akumulatora.
Jeśli zamierzasz jeździć samochodem w niskich temperaturach, posiadanie Tesli Model z pakietem akumulatorów o większej mocy ma kluczowe znaczenie. Im dłuższy zasięg, tym lepiej. Na przykład posiadanie Tesli Model S o zasięgu 412 mil jest lepsze niż posiadanie Tesli Model 3 o zasięgu 236 mil.

Jaka jest najlepsza temperatura dla baterii Tesli?

Staraj się utrzymywać swoją baterię Tesla powyżej 40 stopni F. Jeśli dostaną poniżej tej temperatury lub powyżej 115 stopni F, to baterie nie będą działać optymalnie. Te najbardziej efektywny zakres temperatur jest między 60 a 80 stopni F.

Czy można jeździć Teslą w deszczu?

Tak, można. Można jeździć każdym modelem Tesli w deszczu, a nawet w śniegu. Właściwie Tesla radzi sobie w deszczu wyjątkowo dobrze w porównaniu z większością samochodów z silnikami spalinowymi. W rzeczywistości samochody Tesli są bardziej odporne na warunki atmosferyczne niż większość pojazdów dostępnych na rynku. Mimo to spodziewaj się, że zasięg nieco spadnie w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Nie dopuść, by Twój silnik stał się zbyt zimny

W końcu zimna pogoda ma wpływ na baterię Tesli. Baterie Tesli działają najlepiej w temperaturze od 60 do 80 stopni F. Jeśli więc temperatura spadnie poniżej 40 stopni F, bateria staje się mniej wydajna i zaczyna tracić zasięg. Im zimniejsza temperatura, tym gorszy zasięg. Możesz jednak zastosować kilka wskazówek, aby spróbować ograniczyć straty energii baterii podczas jazdy w niskich temperaturach.

  Czy Tesla wytrzyma 10 lat?

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z