Czym jest Brabus dla Mercedes-Benz?

W latach 80-tych Mercedes-Benz skupiał się przede wszystkim na komforcie i wyrafinowaniu. Kiedy jednak Bodo Buschmann zapragnął szybkiego i wyrafinowanego Benza, narodził się Brabus. Ale czym jest Brabus dla Mercedes-Benz?

Brabus to firma zajmująca się tuningiem i renowacją samochodów o wysokich osiągach, która modyfikuje Mercedes-Benz w wyjątkowy samochód. Pomaga więc tuningować i ulepszać samochody Mercedes-Benz w ekscytujące, piękne i mocne pojazdy. Więc jeśli chcesz poprawić styl i moc swojego Mercedesa, Brabus jest najlepszą opcją.

Historia Brabusa

Firma Brabus została założona przez klienta Mercedesa w latach 80-tych. Niemiec znany jako Bodo Buschmann chciał, aby jego Mercedes-Benz był szybszy i bardziej dopracowany niż zwykły Benz. Kiedy zauważył, że firmy tuningowe nie są w stanie zaoferować mu tego, czego pragnął, stworzył firmę Brabus, aby oferować takie usługi.

Brabus GmbH zajmuje się modernizacją i modyfikacją wnętrza Mercedesa. Oprócz tego ulepsza silnik samochodu, aby mógł dostarczać więcej mocy. W rezultacie wielu właścicieli Mercedesa, którzy chcą mieć samochód o większej mocy, szuka Brabusa.

Po ponad 40 latach działalności w branży Brabus ma na swoim koncie kilka godnych uwagi modeli samochodów, które tuningował i modernizował przez lata. Niektóre z najpopularniejszych tuningowanych samochodów Mercedes Babus to 1996 Brabus E V12, 1988 3.6 S lightweight, 2005 Brabus SLR McLaren, Brabus Black Baron, 2008 Brabus Bullit i 90-hp Brabus Rocket.

Jaka jest różnica między Mercedes-Benz a Brabusem?

Mimo że Brabus tuninguje i modernizuje pojazdy Mercedes-Benz, nie jest własnością Mercedesa. Mercedes-Benz jest producentem samochodów luksusowych, a Brabus zajmuje się rynkiem części zamiennych. Mercedes produkuje luksusowe i mocne pojazdy, natomiast Brabus specjalizuje się w tuningu wyczynowym i innych formach modyfikacji.

  Które Mercedesy posiadają asystenta martwego pola

Mercedes produkuje samochody od podstaw, do których należą Klasa A, Klasa C, Klasa CLS, Klasa E, Klasa S i wiele innych. Z drugiej strony Brabus specjalizuje się w tuningowaniu pojazdów Mercedes-Benz, Maybach i Smart. Zauważ, że Brabus jest największym tunerem Mercedes-Benz po marce Mercedes-AMG.

Jaka jest różnica między Mercedes-AMG i Brabus?

Mercedes-AMG i Brabus mogą wydawać się podobne, ale są bardzo różne. Obie te marki to firmy zajmujące się tuningiem wyczynowym. Ich głównym celem jest poprawa osiągów silnika poprzez zwiększenie mocy i ruchu. Do tego dochodzą modyfikacje nadwozia, które sprawiają, że samochód wygląda bardziej spektakularnie.

Jednak te dwie marki różnią się tym, że Mercedes-AMG jest pod szyldem Mercedes-Benz, podczas gdy Brabus jest samodzielną firmą. Obie te marki specjalizowały się kiedyś w tuningowaniu i restaurowaniu samochodów Mercedes-Benz, ale Brabus nie specjalizuje się już tylko w Mercedesach.

Obecnie Brabus modyfikuje zakupione samochody lub sprzedaje zmodyfikowane samochody, podczas gdy Mercedes-AMG pozostaje marką o wysokiej wydajności w ramach Mercedes-Benz. Należy pamiętać, że AMG zostało przejęte w 1999 roku i wszystkie samochody tej marki są sprzedawane w ramach Mercedes-Benz. Tak więc, jeśli chcesz model Mercedes-AMG, możesz go łatwo znaleźć w salonie Mercedesa, co nie ma miejsca w przypadku Brabusa.

Ile kosztuje Mercedes Brabus?

To zależy od marki i modelu samochodu, który ma zostać zmodyfikowany. Dodatkowo, rodzaj tuningu i modyfikacji, które chcesz wprowadzić, również odgrywa rolę. Jeśli chcesz ulepszyć silnik i styl swojego samochodu, możesz skończyć płacąc ponad 20 000 dolarów za ich usługi.

Na przykład strojenie Mercedesa-Benz G-Class G500 z 2018 roku może kosztować Cię co najmniej 150 000 USD. Należy pamiętać, że początkowy koszt zakupu G500 wynosi około 123 000 dolarów. Jeśli uwzględnisz koszt zestawu tuningowego Brabus, kwota ta może gwałtownie wzrosnąć do około 150 000 USD.

  Czy Mercedes jest lepszy niż Lexus?

Niektóre z elementów, które zostaną zmodernizowane i odrestaurowane w Twoim G500 to włókno węglowe, maska silnika, grill, klamki drzwi, logo, reflektory, koła i opony. Jednak najbardziej godną uwagi modernizacją jest 4,0-litrowy silnik V-8 twin-turbo G500, który otrzymuje wyjątkowy wzrost mocy, dodając do 78 KM i 74 lb-ft momentu obrotowego.

Normalny Mercedes-Benz G-500 osiąga moc 422 KM i 450 lb-ft momentu obrotowego. Po modernizacji silnika, ten sam samochód będzie osiągał moc 500 KM i moment obrotowy 524 lb-ft. Wraz z 9-biegową automatyczną skrzynią biegów, samochód ten zapewni wyjątkowe przyspieszenie od 0 do 60 mph w zaledwie 5,7 sekundy.

Pomimo tego, że Brabus jest firmą niezależną od Mercedesa, można na nich polegać, ponieważ oferują 3-letnią gwarancję na tuning Brabusa lub 62 000 mil.

FAQ

Co to w ogóle znaczy Brabus?

Brabus GmbH to połączenie dwóch nazwisk – Bodo Buschmann’a i Klausa Brackmann’a. Tak więc Brabus pochodzi od Brackmann i Buschmann. Należy pamiętać, że Brackmann był w firmie tylko dlatego, że zgodnie z niemieckim prawem do założenia firmy potrzebne są dwie osoby. Jednak po założeniu firmy Brackmann sprzedał swoje udziały Buschmannowi.

Jakie są najbardziej kultowe modele Brabusa?

Od momentu powstania w 1977 roku Brabus ma na swoim koncie kilka wspaniałych transformacji, które stały się kultowymi samochodami. Przy tak wielu przerobionych samochodach pod swoją nazwą, niektóre z nich po prostu się wyróżniają. Należą do nich: 1988 3.6 S lightweight, Brabus G63 6X6, 2005 Brabus SLR McLaren, 2008 Brabus Bullit, Brabus 900 i Brabus Rocket 900 Cabrio.

  Która marka ma wyższe stawki ubezpieczeniowe, Audi czy Mercedes?

Czy samochody Brabusa są tego warte?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli chcesz zmodyfikować swojego Mercedesa i poprawić moc jego silnika, to Brabus jest tego wart. Dodatkowo Brabus jest idealny dla Ciebie, jeśli chcesz poprawić wygląd wewnętrzny i zewnętrzny swojego samochodu. Brabus oferuje więcej skóry i niestandardowych kolorów, które sprawią, że Twój Mercedes będzie wyglądał wyjątkowo.

Która z nich jest lepsza – AMG czy Brabus?

Obie te marki wykonują dobrą robotę przy tuningowaniu i modyfikowaniu samochodu, ale jeśli chcesz mieć potężny i niewiarygodny samochód, Brabus jest najlepszym wyborem. Poza tym, AMG jest fabrycznie dostrojone, podczas gdy Brabus przenosi je na inny poziom. Ogólnie rzecz biorąc, Brabus jest nieco lepszy od AMG, ponieważ ma więcej możliwości.

Jaka jest różnica między Mercedesem Brabus a Mercedesem AMG?

Brabus jest firmą zajmującą się tuningiem i renowacją na rynku wtórnym, podczas gdy Maybach jest częścią linii Mercedes-Benz. Dlatego Brabus zajmuje się modyfikacją i tuningiem samochodów Mercedes-Benz, podczas gdy Maybach jest modelem Mercedes-Benz.

Końcowe przemyślenia

Brabus pomaga tuningować i zmieniać standardowe modele Mercedes-Benz w samochody o wysokich osiągach i specjalne. Jednak w przeciwieństwie do Mercedes-AMG, Brabus jest niezależną firmą, która modyfikuje pojazdy Mercedes-Benz, Maybach i Smart. Brabus sprzedaje już zmodyfikowane samochody lub modyfikuje zakupione samochody.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z