Czym jest pakiet BMW Premium?

Czym jest pakiet BMW Premium?

Pakiet BMW Premium to popularny wybór wśród fanów BMW. Daje on ekskluzywne wyposażenie, takie jak wygodne fotele z wbudowaną funkcją masażu, elektrycznie otwierana klapa bagażnika czy elektryczny szyberdach. Pakiet premium różni się znacznie w zależności od modelu zakupionego BMW.

Pakiet Premium BMW różni się w zależności od modelu BMW

Dobrym przykładem pakietu premium jest pakiet premium w BMW 328i lub 328d, który obejmuje komfortowy dostęp, komfortowe fotele, reflektory LED, szyberdach, podparcie lędźwiowe i radio satelitarne z bezpłatną subskrypcją na okres jednego roku.

Niektóre modele BMW, takie jak BMW 340i, mają pakiet BMW Premium jako standardową opcję zakupu. To również w dużej mierze zależy od tego, w jakim regionie aktualnie przebywasz podczas zakupu BMW. Różne regiony mają różne pakiety.

Wspólne cechy pakietu premium

Większość nowszych modeli BMW z pakietem BMW Premium posiada następujące elementy wyposażenia:

Automatyczne lusterka drzwi kierowcy i pasażera
Otwieracz drzwi garażowych
Kompas
Elektrycznie regulowane fotele pasażera i kierowcy z regulacją i podparciem lędźwiowym.
szyberdach
System BMW Assist z Bluetooth
Skóra Dakota
Opcje pamięci fotela kierowcy

Pakiet Sport

W ramach porównania do pakietu BMW Premium warto przyjrzeć się liście różnic pomiędzy pakietem BMW Premium a pakietem BMW Sport. Pakiet Sport przynosi następujące korzyści:

Ulepszone sportowe zawieszenie alternatywne
Listwy ozdobne Shadowline
Sportowa kierownica
Zwiększona prędkość maksymalna.
Inne 17” felgi z oponami o lepszych osiągach.
● 6-stopniowa skrzynia biegów Steptronic

Jak wyraźnie widać, jeden pakiet stawia na komfort i luksus, a drugi na czystą przyjemność z jazdy i lepsze osiągi w zakresie prędkości. To, który z nich jest lepiej dostosowany do Twoich potrzeb, zależy wyłącznie od Ciebie. Należy pamiętać, że pakiet premium posiada również tryb jazdy sportowej, który dla niektórych kierowców okazuje się być więcej niż wystarczający.

  Jaki jest najlepszy mały SUV BMW?

Pakiety sportowe zawsze mają sztywniejsze i sportowo zestrojone zawieszenie, co daje świetne rezultaty podczas jazdy z dużymi prędkościami, ale może być bardziej uciążliwe podczas pokonywania nierówności lub wybojów w mieście.

Pakiet BMW Premium w różnych seriach BMW

Typowe dodatki do pakietu Premium BMW serii 3 i ich koszt

Najlepiej sprzedającą się serią samochodów BMW jest BMW serii 3. Pakiet BMW Premium dodaje do tych pojazdów podgrzewane przednie i tylne fotele, podgrzewaną kierownicę, aktualizacje informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, nawigację GPS oraz aktualizacje z 10,25-calowego systemu informacyjno-rozrywkowego do ogromnego 12,3-calowego. Ponadto, będzie można grać z wyświetlaczem head-up.

Dla 2021 pojazdów, pakiet premium kosztuje około dodatkowych 3.500 dolarów, ale przynosi w funkcji, takich jak pakiet wspomagania jazdy, pasa ruchu, wykrywania martwego pola i poręczne funkcje, takie jak pomoc parkowania.

Pakiet BMW wiąże się z wymaganiami, na przykład, jeśli chcesz kupić pakiet Executive o wartości 4500 dolarów, musisz już pokryć koszty pakietu wspomagania jazdy, który kosztuje około 700 dolarów.

Cechy pakietu BMW serii 5 Premium

Pakiet Premium BMW serii 5 z 2021 roku kosztuje 2700 dolarów i obejmuje skórzane fotele, napęd na wszystkie koła, podgrzewane tylne fotele oraz wyświetlacz head-up. Ponadto zawiera hotspot Wi-Fi, elektryczną pokrywę bagażnika, zdalne uruchamianie i bezprzewodowe ładowanie urządzeń. Otrzymasz również ulepszoną wersję 16-głośnikowego systemu stereo Harman Kardon i infotainment oparty na gestach.

Kolejnym poziomem wyposażenia BMW serii 5 jest pakiet Executive, który kosztuje 3 600 dolarów więcej i zawiera wszystkie wyżej wymienione elementy, a także przyciemniane tylne szyby i ceramiczne elementy sterujące. Oprócz tego, za 1000 dolarów można otrzymać masujące fotele przednie.

  Czy istnieje 4-drzwiowy kabriolet BMW?

BMW serii 7 Pakiet Premium cechy i koszt

Co zabawne, ten w pełni pięknie wykonany luksusowy pojazd pozwala również klientowi na uaktualnienie do pakietu Premium, jakby nie był wystarczająco premium w pierwszej kolejności.
Pakiet Premium w BMW serii 7 jest dostępny dla modeli 740i, 740i xDrive oraz 750i xDrive i obejmuje elektryczną tylną osłonę przeciwsłoneczną oraz osłony tylnych szyb bocznych. Zawiera również wyświetlacz head-up i piękne skórzane wnętrze Nappa.

Pakiet Autobahn jest również dostępny dla tych samych modeli i obejmuje aktywny system Comfort Drive, funkcję Road Preview oraz zintegrowany aktywny układ kierowniczy.
Pakiet BMW serii 7 Premium obejmuje również fotele z funkcją masażu oraz laminowane szyby, które regulują temperaturę wnętrza i działają jako materiał dźwiękochłonny. Można też korzystać z zapachu powietrza.

Inne pakiety

Jeśli chcesz zwiększyć komfort jazdy swoim BMW do jeszcze wyższego poziomu, możesz skorzystać z pakietu Technology, który wzbogaca go o systemy wspomagające jazdę.

Jeśli zdecydujesz się podnieść poziom zadowolenia swoich pasażerów, możesz sięgnąć po pakiet Rear Seat Comfort Pack, który podnosi standard tylnych siedzeń pojazdu do pierwszej klasy. Dodaje on podgrzewane fotele, a także duże 10-calowe ekrany na tylnych siedzeniach obu przednich foteli. Nie tylko to, ale także odtwarzacz Blu-ray i telewizor wewnątrz samochodu.

More questions about BMW packages

Czy pakiet BMW Premium jest tego wart?

W zależności od modelu i regionu, w którym się znajdujesz, pakiet BMW Premium przynosi różne korzyści Twojemu samochodowi. W przypadku niektórych modeli, takich jak BMW serii 3, jest on bardziej wartościowy, ponieważ dodaje wiele funkcji, a w przypadku innych modeli, takich jak BMW serii 7, które już posiadają wiele luksusu i funkcji, jest on mniej wart swojej ceny.

  Najlepsze BMW dla wysokich kierowców

Co zawierają pakiety technologiczne BMW?

Wszystkie pakiety BMW są różne dla różnych modeli BMW, ale ogólnie rzecz biorąc, pakiet technologiczny BMW obejmuje bezprzewodowe ładowanie, kluczyk z wyświetlaczem LCD, 12,3-calowy ekran infotainment z obsługą gestów, wyświetlacz head-up i asystenta parkowania, który może zaparkować samochód automatycznie w każdym możliwym miejscu, zmieniając biegi, hamując i poruszając się samodzielnie.

Czym jest pakiet BMW Executive?

Pakiet BMW Executive nie jest dostępny dla wszystkich pojazdów i wymaga posiadania już wcześniej określonych pakietów, takich jak pakiet BMW Premium. Jest to rozszerzenie pojazdu przeznaczone specjalnie dla liderów biznesu i kadry kierowniczej. Zawiera on dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak zdalny rozruch silnika, podgrzewane i chłodzone uchwyty na kubki, przyciemniane szyby tylne, miękko zamykane drzwi, adaptacyjne reflektory LED i wiele innych.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z