Czym jest pakiet Ford Tremor

2023 Ford Maverick Tremor Off-Road

SUV-y i ciężarówki Forda zawsze cieszyły się uznaniem miłośników off-roadingu, overlandingu i jazdy po pustyni. Dzieje się tak dlatego, że większość klientów uwielbia uczucie, jakie daje wytrzymały SUV/pojazd ciężarowy, czasami nawet bardziej niż jego zdolność do pokonywania szlaków terenowych i trudnego terenu. Ma to również związek z faktem, że wiele osób kupujących te ciężarówki/SUV-y używa ich do celów roboczych, które często obejmują przemierzanie trudnego terenu.

Ford wie o tym, dlatego większość SUV-ów/ ciężarówek Forda można dostać w jakiejś formie pakietu off-road. Przykład Forda, Ford Bronco Raptor jest najdroższą i najbardziej zdolną wersją coraz bardziej popularnego Bronco, a mimo to jest prawie całkowicie skupiony na sprawności off-roadingowej i jeździe po pustyni. Pakiet Tremor jest podobny, ale nie jest tak spójny jak pakiet Raptor, więc czym jest pakiet Ford Tremor?

Pakiet Ford Tremor to coś, co można znaleźć w takich ciężarówkach jak nowy Ford Maverick, F-150, Ranger i większość ciężarówek z serii Ford Super Duty. Pakiet Tremor zawiera wiele ulepszeń, z których wszystkie mają za zadanie uczynić Twoją ciężarówkę bardziej zdolną do jazdy w terenie, jednocześnie zwiększając jej wytrzymałość dziesięciokrotnie.

Jest to pakiet, który większość klientów Forda kocha ze względu na jego wygląd, nawet jeśli wielu z nich nie używa ich do jazdy w terenie, ale raczej do codziennej jazdy. W sumie pakiet Tremor to coś więcej niż to, co rzuca się w oczy, więc zajmiemy się dogłębnie tym, co właściwie zawiera ten pakiet.

  Czy Ford Ranger to dobry samochód?

Czym jest pakiet Ford Tremor?

Pakiet Ford Tremor to jeden z bardziej sensownych pakietów opcjonalnych Forda dla niektórych jego pojazdów. Pakiet Ford Tremor obejmuje takie rzeczy jak zwiększenie szerokości o jeden cal, większe i bardziej wytrzymałe 18-calowe felgi, twarde 33-calowe opony terenowe oraz kilka dodatkowych pakietów oprogramowania, które z pewnością podniosą Twoją grę w off-roading.

Pakiet ten zawiera również zwiększony skok zawieszenia, aby zapewnić lepsze wrażenia z jazdy po skałach i szybkiej jazdy terenowej. W zestawie znajduje się również mocniejszy układ napędowy, a także tylny mechanizm różnicowy z możliwością blokady. Jeśli zdecydujesz się na pakiet Tremor, możesz go jeszcze bardziej ulepszyć, wybierając przedni mechanizm różnicowy Torsen o ograniczonym poślizgu, który sprawia, że ciężarówka/ SUV jest jeszcze bardziej wydajna.

Wszystko to obejmuje również pewne ulepszenia wizualne, co oznacza nowe kolory, pewne naklejki i nowe materiały wykończeniowe.

Jakie funkcje oprogramowania posiada pakiet Ford Tremor?

Ford odrobił pracę domową podczas tworzenia pakietu Tremor, włączając również kilka dodatkowych funkcji oprogramowania, które sprawiają, że cały pakiet jest o wiele bardziej użyteczny. Obejmują one specjalną funkcję Trail Control, która działa jak adaptacyjny tempomat off-road i pomaga w jeździe po nierównościach, pozwalając samochodowi na przyspieszanie i hamowanie.

Funkcja Ford 1 Pedal Drive również znajduje zastosowanie w pojazdach wyposażonych w system Tremor i umożliwia prowadzenie samochodu w taki sposób, jakby był to pojazd elektryczny. Oznacza to, że do prowadzenia samochodu można używać wyłącznie pedału przyspieszenia, ponieważ w momencie zdjęcia nogi z pedału przyspieszenia samochód zacznie hamować.

  Najczęstsze problemy z Fordem Fusion

Wreszcie, funkcja Trail Turn Assist pomaga zmniejszyć promień skrętu poprzez przyhamowanie wewnętrznych kół, co ułatwia obrót wokół własnej osi. To robi dużą różnicę, jeśli chodzi o większe ciężarówki Forda, które stały się tak duże, że prawie niemożliwe jest zabranie ich na większość szlaków off-roadingowych.

Czy pakiet Ford Tremor jest tego wart?

Pakiet Ford Tremor nie jest tani, ale jest warty uwagi, jeśli chcesz zabrać swoją ciężarówkę w teren, ponieważ naprawdę czyni ją bardziej zdolną. Jeśli lubisz tylko wygląd pakietu Tremor, jesteś lepiej off przechodząc przez aftermarket trasy i umieszczenie serii naklejek, zestaw podnoszenia i parę dobrze wyglądających kół siebie.

Z drugiej strony, o pakiet Tremor będzie uczynić swój samochód bardziej konkurencyjny w 2. rynku ręki i jest zatem będzie zachować wartość lepiej. Tak więc, nawet jeśli koszty wstępne dla pakietu Tremor nie są tanie, można uzyskać niektóre z pieniędzy z powrotem, gdy przychodzi czas, aby sprzedać ciężarówkę.

Sekcja FAQ

Ile kosztuje pakiet Ford Tremor?

W przypadku Forda Maverick, pakiet Tremor podnosi cenę końcową o 3000 dolarów, podczas gdy pakiet „wygląd” dostępny w przypadku wybrania tego pierwszego, wyniesie Cię dodatkowo 1500 dolarów. Jednak pakiet Tremor w Fordzie F150 kosztuje aż 13 455 dolarów ekstra oprócz normalnej ceny, co sprawia, że jest stosunkowo blisko Raptora o najwyższej specyfikacji.

W związku z tym wybór tego pakietu ma sens tylko wtedy, gdy podoba Ci się jego wygląd i naprawdę chcesz go używać do tego, do czego został stworzony. Oznacza to, że ciężarówki do codziennej jazdy nie potrzebują ogromnych zestawów podnoszących, ogromnych głośnych opon i całego mnóstwa kalkomanii, ponieważ wszystkie te elementy po prostu rujnują codzienną zdolność do jazdy.

  Wszystko o 2023 Ford Maverick Tremor Off-Road

Czy Ford Raptor jest lepszy niż Ford Tremor?

Ford Raptor to top daddy wszystkich pakietów off-roadowych Forda, ponieważ ciężarówki Raptor mają tendencję do posiadania potężniejszych, zupełnie innych silników i są wybitnie różne od normalnych ciężarówek pod skórą. Dlatego też, ciężarówka wyposażona w Raptora jest o kilka poziomów wyższa od ciężarówki wyposażonej w Tremora.

Wiąże się to również z ogromnym wzrostem ceny, Ford F150 Raptor kosztuje 14 000 dolarów więcej niż Ford F150 Raptor, ale większość ludzi, którzy kupują Raptor, są bardziej niż zadowoleni z tego, co oferuje.

Jaka jest różnica między Fordem Tremor a Fordem XLT?

Pakiet Ford XLT jest tym, co Ford nazywa swoim luksusowym pakietem, co oznacza, że pakiet XLT oznacza po prostu normalną ciężarówkę Forda, ale z dodanymi luksusowymi funkcjami, takimi jak mnóstwo chromu, mocna klapa tylna, szkło prywatności, wspomaganie utrzymania pasa ruchu, dywany, srebrne koła, podgrzewane i zasilane lusterka skrzydłowe, lampy przeciwmgielne i garść więcej.

Pakiet XLT ma tendencję do kosztowania około 7000 do 8000 dolarów więcej dla F150, co oznacza, że podstawowy model XL kosztuje około 34 000 dolarów, ale XLT kosztuje 7000 do 8000 dolarów więcej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z