Czym jest Project Maybach?

Project Maybach

Design Mercedesa znany jest z tego, że jest wystawny, elegancki i luksusowy. Oznacza to, że Mercedes podąża za high-endowym językiem projektowania, który stara się połączyć wszystkie aspekty użyteczności z najwyższej jakości materiałami, ekscytującymi układami napędowymi, mnóstwem innowacji i pewnym ukłonem w stronę dawnych modeli Mercedes Benz.

Project Maybach został po raz pierwszy ujawniony jeszcze w 2021 roku i miał pokazać, na co stać Mercedesa Maybacha, jeśli chodzi o łączenie modnego stylu życia i samochodów. Project Maybach został zaprojektowany we współpracy ze zmarłym wielkim Virgilem Abloh, człowiekiem, który jest twarzą globalnej marki Off-White high-street fashion.

Project Maybach jest zbudowany od podstaw, co oznacza, że nie przypomina żadnego innego modelu Mercedesa. Jest również napędzany przez w pełni zelektryfikowany układ napędowy, aby utrzymać go w zgodzie ze współczesnymi trendami w branży motoryzacyjnej.

Mercedes twierdzi, że Project Maybach to nic innego jak „skromny wkład w ogromne dziedzictwo Virgila Abloha”. W tym artykule zagłębimy się w ten kawałek projektowania i inżynierii i powiemy wam, co musicie o nim wiedzieć.

Project Maybach – The Idea

Prawie wszyscy liczący się producenci samochodów w dzisiejszych czasach regularnie wychodzą z różnymi projektami koncepcyjnymi, dzięki którym mogą sprawdzić, jak dobrze dany projekt zostanie przyjęty przez społeczeństwo. Projekt Maybach powstał częściowo z tego samego powodu, ponieważ pokazuje możliwy język projektowania dla przyszłych seryjnie produkowanych samochodów Mercedes/Maybach.

Jest to również przypomnienie dla wszystkich innych, że Mercedes jest częścią branży mody, ponieważ nie jest to pierwszy ani ostatni raz, kiedy Mercedes współpracuje z projektantami luksusowej garderoby z najwyższej półki. Projekt Maybach jest również nieco inny od tego, co każdy jest przyzwyczajony widzieć od Mercedesa, co było możliwe tylko dzięki zaangażowaniu Virgila.

  Najczęstsze problemy z Mercedes W218

Mercedes i Virgil stworzyli również kolekcję mody na miarę, która zawierała kapelusze, koszule, rękawiczki i inne elementy garderoby z logo Maybach. Oprócz Project Maybach, Mercedes oferował również Maybacha S680, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o tej kolekcji.

Project Maybach – The Design

Project Maybach jest niezwykle dużym pojazdem elektrycznym, do tego stopnia, że nie da się ogarnąć jego rozmiarów poprzez zdjęcia. Nadwozie charakteryzuje się dwutonowym piaskowo-czarnym kolorem, który podkreśla ostre i geometryczne linie samochodu, przez co wydaje się on jeszcze większy niż jest w rzeczywistości. Cały przedział pasażerski jest pokryty pojedynczym kawałkiem szkła i zewnętrzną klatką w kolorze nadwozia.

Reflektory przypominają te z Mercedes Benz G-Class SUV, podczas gdy oczywiste jest, że Virgil mógł czerpać inspirację z Rolls Royce Phantom Drop-Head Coupe. Dzięki panelom słonecznym umieszczonym na całym samochodzie, Maybach stał się jak najbardziej niezależny, co czyni go idealnym do jazdy po pustyni.

Dzięki dodatkowej ochronie zarówno przedniego, jak i tylnego zderzaka, Project Maybach powinien być w stanie pokonać teren, którego nie ma żaden inny model Mercedesa. Widać to już w momencie, gdy widzimy jak mocne są opony i jak celowo i użytkowo wyglądają te piaskowe felgi.

Wnętrze podąża za tą samą filozofią, ponieważ jest zarówno oldschoolowe, jak i newschoolowe. Pokryte delikatną skórą i elementami w kolorze nadwozia, wnętrze Project Maybach jest minimalistyczne, ale w pełni funkcjonalne i wystawne, tak samo jak nadwozie.

  Mercedes 280SL problemy

Project Maybach – The Legacy

Project Maybach dołącza do dość dużej rodziny samochodów koncepcyjnych Mercedesa, z której Mercedes prawdopodobnie będzie czerpał inspirację dla przyszłych seryjnie produkowanych modeli Mercedesa. Jest to również przypomnienie o wielkim człowieku, który miał wizję, która ukształtowała cały przemysł modowy. Czym Mercedes jest dla świata samochodów, tym Virgil był dla świata mody high street.

Mercedes powiedział: „Chcemy z szacunkiem uczcić pracę naprawdę wyjątkowego talentu projektowego, który stworzył nieskończone możliwości współpracy dzięki swojej nieokiełznanej wyobraźni i zainspirował wszystkich, którzy znali jego prace.” To zdanie może idealnie podsumować to, jak bardzo projektanci Mercedesa byli zgrani z Virgilem i jak Mercedes nadal jest częścią świata wysokiej mody.

Podsumowując, Maybach Project jest przypomnieniem, że nawet jeśli życie jest krótkie i nieprzewidywalne, wielkie kreacje są zobowiązane do pokonania kajdan czasu i służyć jako hołd dla swoich twórców nawet po odejściu z tej ziemi.

Sekcja FAQ.

Czy mogę kupić Project Maybach

Nie, nie można. Ideą Projektu Maybach nie było sprzedawanie go, ale raczej pokazanie go podobnym umysłom w przemyśle motoryzacyjnym i wysokiej mody. Został on również stworzony, aby uzupełnić kolekcję mody między Maybach i Off-White, co z pewnością przyciągnęło więcej oczu do marki i produktu.

Możesz jednak kupić Mercedesa Maybacha s680 „inspirowanego modą” klasy S, ale tylko jeśli jesteś w stanie znaleźć jeden, ponieważ tylko kilkadziesiąt z nich zostało zamówionych.

  Najlepszy używany Mercedes-AMG do kupienia?

Czy Project Maybach jeździ?

Project Maybach rzeczywiście jest samochodem jeżdżącym, ale nie ma żadnych danych na temat baterii, silnika i zasięgu. Jest więcej niż prawdopodobne, że tylko jeden z nich istnieje na świecie, dlatego i tak nigdy nie będzie jeździł. W związku z tym, Maybach Project nadaje się do jazdy, ale na pewno nie zauważysz go toczącego się obok Ciebie na światłach stopu.

Jaki jest sens tworzenia samochodów koncepcyjnych, które nigdy nie powstały?

Bardziej niż prawdopodobne jest to, że chodzi o styl, wizerunek marki i po prostu sposób myślenia. Tego typu kreacje istnieją w sferze, która jest znacznie powyżej przemysłu motoryzacyjnego jako całości, zwłaszcza gdy są połączone z jednym z największych umysłów projektowania mody ulicznej.

Co więcej, nie jest w 100% prawdą, że te kreacje nigdy nie trafiają w ręce ogółu społeczeństwa, gdyż wiele lekcji i rozwiązań, które wyszły z podobnych projektów, ostatecznie trafiło do samochodów codziennego użytku, takich jak Mercedes Benz A-Class.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z