Czym jest tryb przywoławczy Tesli?

Tesla to jedna z marek samochodów z najfajniejszymi i najbardziej zaawansowanymi technologiami. A jedną z najbardziej godnych uwagi technologii Tesli jest w pełni samojezdny system, który sprawia, że samochód jest niemal autonomiczny. Ale czym jest tryb przywoławczy Tesli?

Tryb przywołania Tesli to funkcja, która zapewnia kierowcom Tesli wygodę i bezpieczeństwo podczas parkowania i odbierania swoich samochodów. Na przykład, jeśli zaparkowałeś samochód w ciasnym miejscu lub w prywatnym garażu, możesz nakazać, aby samochód przyjechał do Ciebie bez konieczności zmagania się z dostępem do niego.

Tesla wprowadziła technologię summon we wrześniu 2016 roku. Technologia ta jest częścią aktualizacji oprogramowania autopilota w wersji 7.1. Początkowo technologia ta była dostępna tylko dla Tesli Model S i X, ale później została wprowadzona również do Tesli Model 3. Poza tym, w Tesli Model Y jest ona w standardzie.

Jak aktywować tryb przywoławczy Tesli?

Aktywacja trybu przywoławczego Tesli jest dość prosta. Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że Tesla znajduje się w parku i jest wyłączona. Następnie należy przytrzymać środkowy przycisk na pilocie przez około trzy sekundy, aż światła awaryjne zostaną włączone i zmienią się z migających na stałe.

Gdy światła awaryjne będą świecić się światłem stałym, zwolnij środkowy przycisk. Twoja Tesla włączyła tryb przywoławczy. Zauważ, że przyciski przedniego bagażnika i bagażnika działają jako przyciski kierunkowe. Przyciski bagażnika przedniego służą więc do jazdy do przodu, a przyciski bagażnika do jazdy do tyłu lub do cofania.

Jeśli chcesz anulować tryb summon, wystarczy ponownie nacisnąć środkowy przycisk. Wszystkie te procedury mogą być prowadzone za pośrednictwem aplikacji Tesla, jak również. Poza tym, Summon współpracuje z HomeLink, aby umożliwić działanie systemu. Może on obsługiwać bramę garażową, otwierając i zamykając ją po wjeździe i wyjeździe.

  Mercedes EQC VS Tesla

Co to znaczy wezwać Teslę?

Przywołanie Tesli to polecenie jej, aby do Ciebie przyjechała lub wyjechała z obszaru zabudowanego. Tryb przywoływania Tesli zapewnia użytkownikom wygodę i bezpieczeństwo, ponieważ nie muszą oni walczyć o dostęp do swojego samochodu w ograniczonych miejscach.

Czy wszystkie Tesle przywołują?

Nie. Tesla wprowadziła tryb summon we wrześniu 2016 roku. W związku z tym wszystkie Tesle wyprodukowane przed tym okresem nie posiadają tej funkcji. Jednak osoby posiadające Tesle, które zostały wyprodukowane przed wrześniem 2016 roku, nadal mogą pobrać oprogramowanie i przywoływać swój samochód. Mogą więc nadal cieszyć się trybem przywoływania, nawet jeśli ich samochody zostały wyprodukowane wcześniej.

Jaka jest różnica między Tesla summon a smart summon?

Tesla summon to funkcja, która pozwala na polecenie Tesli z miejsca parkingowego, aby Cię odebrała. Inteligentny tryb przywoławczy jest natomiast ulepszoną wersją trybu przywoławczego, ponieważ pozwala samochodowi jechać do Ciebie lub wybranego przez Ciebie miejsca docelowego.

Mimo że te dwie funkcje wyglądają podobnie, Smart Summon jest zaawansowaną wersją trybu Summon. Oprócz tego, że przyjeżdża do Ciebie, może również Cię podrzucić i zaparkować samochód. Tak więc, jest to po prostu więcej niż przywoływanie.

Poza tym, summon został zaktualizowany do inteligentnego summon we wrześniu 2019 roku. To jest po tym, jak Tesla zaktualizowała swoje oprogramowanie autopilota do wersji 10.0. Jednak najnowsza funkcja smart summon jest dostępna tylko dla samochodów Tesli z oprogramowaniem Autopilot FSD.

  Tesla vs. Mercedes - Który jest lepszy?

FAQ

Jakie są aktywne funkcje bezpieczeństwa Tesli?

Każda Tesla wyprodukowana po 2014 roku jest wyposażona w aktywne funkcje bezpieczeństwa. Funkcje te są ważne podczas korzystania z autopilota lub systemu samojezdnego w Tesli. Poza tym, funkcje te są możliwe dzięki sprzętowemu i programowemu systemowi autopilota Tesli i obejmują one:

  • Automatyczne hamowanie awaryjne.
  • Unikanie zjeżdżania z pasa ruchu
  • Awaryjne unikanie zjechania z pasa ruchu
  • Ostrzeganie przed kolizją
  • Ostrzeganie przed kolizją boczną
  • Monitorowanie martwego pola
  • Przyspieszanie z uwzględnieniem przeszkód
    Te funkcje bezpieczeństwa są bardzo istotne i pomagają utrzymać bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów przez cały czas. Jednak kierowca powinien być w pełni uważny na drodze, pomimo posiadania funkcji bezpieczeństwa, które oferuje ten samochód.

Czy wszystkie Tesle przywołują?

Po odkryciu w 2016 roku, funkcja Tesla summon została początkowo wprowadzona na Tesla Model S i X. Ale później została również wprowadzona na Tesla Model 3. Dziś funkcję tę można znaleźć we wszystkich modelach Tesli, z Teslą Model Y włącznie.

Ile kosztuje funkcja inteligentnego przywołania Tesli?

Tesla wprowadziła funkcję inteligentnego przywoływania pod koniec 2016 roku. Oznacza to, że modele Tesli wyprodukowane przed tym okresem nie posiadają funkcji Smart Summon. Jeśli jednak Twoja Tesla ma ulepszonego autopilota i w pełni samojezdną technologię, nadal możesz zainstalować funkcję inteligentnego przywoływania.

Jeśli chcesz dodać funkcję inteligentnego przywoływania w swojej Tesli, będziesz musiał rozstać się z co najmniej 6 000 dolarów. A jeśli nie masz jeszcze rozszerzonej funkcji autopilota, będziesz musiał ją najpierw zainstalować, co może kosztować Cię jeszcze więcej.

Czy Tesla FSD jest darmowa?

FSD w pełnym brzmieniu oznacza „pełną jazdę autonomiczną”. Funkcja ta nie sprawia, że Tesla jest w pełni autonomiczna, ale dostarcza kilka dodatków, które sprawiają, że prowadzenie samochodu jest łatwe i przyjemne. Krótko mówiąc, FSD oferuje wiele funkcji wspomagających kierowcę, które sprawiają, że jazda Teslą jest przyjemna.

  Czy powinienem kupić używaną Teslę?

Niemniej jednak, funkcje jazdy autonomicznej, które oferuje FSD nie są za darmo, ponieważ Tesla pobiera miesięczną opłatę. Właściciele Tesli, którzy mają swoje samochody wyposażone w podstawowy system autopilota, są zobowiązani do uiszczania miesięcznej opłaty w wysokości co najmniej 199 dolarów, podczas gdy ci z rozszerzonymi funkcjami autopilota muszą płacić co najmniej 99 dolarów miesięcznie.

Czy potrzebujesz autopilota do Summona?

Tak, potrzebujesz odpowiedniego autopilota dla Summona. Nawet jeśli autopilot 1 jest wyposażony w odpowiedni sprzęt do obsługi podstawowego Summon, nie może on obsługiwać funkcji Smart Summon. Do obsługi funkcji Smart Summon potrzebny jest autopilot 2, w który wyposażony jest Twój samochód. Tak więc, jeśli twoja Tesla ma rozszerzony autopilot i pełną funkcję samo-jazdy, inteligentne przywołanie powinno działać.

Bottom line

Podsumowując, Tesla Summon Mode to funkcja, która zapewnia kierowcom Tesli wygodę i bezpieczeństwo podczas parkowania lub odzyskiwania samochodu z miejsca parkingowego lub garażu. Niezależnie od tego, kierowca musi mieć się na baczności, ponieważ system ten nie jest w 100% skuteczny.

Jednak nie wszystkie Tesle są wyposażone w tryb Summon, ponieważ jest on dostępny tylko w modelach Tesli wyprodukowanych po 2016 roku. Jeśli Twój samochód posiada autopilota i został wyprodukowany przed 2016 rokiem, nadal możesz zainstalować funkcję Summon na swoim samochodzie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z