Dlaczego BMW amortyzują się tak szybko?

Dlaczego BMW amortyzują się tak szybko?

Pomimo tego, że BMW są luksusowymi samochodami, które słyną z satysfakcjonujących wrażeń z jazdy, deprecjonują się szybciej niż większość marek pojazdów. Największym tego powodem jest stygmat, jaki ciąży na kierowcach BMW. Niedoświadczeni lub lekkomyślni kierowcy oznaczają agresywną jazdę i mniej konserwacji, co znacznie obniża cenę używanych BMW, często czyniąc z nich dobry interes.

Większość nowych niemieckich samochodów ulega szybkiej deprecjacji z tych samych powodów co BMW. Przyjrzyjmy się, dlaczego.

Degradowalna guma

Jednym z największych powodów szybkiej deprecjacji BMW jest stosowanie degradowalnej gumy, którą niemiecki rząd narzucił wszystkim producentom samochodów w kraju. Wszyscy główni producenci samochodów w Niemczech, tacy jak Porsche, Volkswagen, Opel, BMW, Audi, Mercedes-Benz i inni, stosują się do tych wytycznych.

Syntetyczna guma wytrzymuje znacznie dłużej niż 10 lat, ale została zakazana. Z powodu degradowalnej gumy wiele części w przeciętnym BMW ma tendencję do psucia się po kilku latach użytkowania. Jest to jeden z głównych powodów, dla których używane BMW tak łatwo się psują – ich plastikowe części są degradowalne, a nie syntetyczne.

Gdyby niemieckie samochody były zbudowane z takich samych części gumowych jak japońskie czy amerykańskie, ich silniki byłyby prawdopodobnie nie do zatrzymania i działałyby przez wiele lat.

Naprawy BMW są bardziej skomplikowane niż powinny być

Niemieckie samochody, a konkretnie BMW, wcale nie są łatwe w obsłudze. Prosta naprawa powinna trwać od 2 do 3 godzin, ale w przypadku BMW lub Mercedesa zajmie to dwa lub trzy razy więcej czasu, nie wspominając o kosztach robocizny, które są znacznie wyższe.

  Dlaczego kierowcy BMW mają złą reputację?

Pomimo faktu, że gumowa uszczelka może kosztować mniej niż 10 dolarów sama, w końcu może kosztować więcej niż 1000 dolarów, aby zastąpić, ponieważ zajmie kilka godzin dla mechanika, aby dotrzeć do niego z powodu ogromnego silnika V12, ledwo mieści się w zatoce silnika, co czyni go prawie niemożliwe, aby dotrzeć do jednej śruby, aby usunąć.

Pamiętając, że starsze samochody potrzebują więcej napraw niż nowsze, wszystko to dostaje faktored do ceny, ponieważ normalnie można się spodziewać napraw przy zakupie używanego samochodu. Jest to jeden z głównych powodów szybkiej amortyzacji pojazdów BMW.

Nowi kierowcy często wybierają BMW

Istnieje piętno wokół kierowców BMW jako agresywnych, niedoświadczonych i niegrzecznych. Agresywna jazda powoduje zużycie zarówno wnętrza, części zewnętrznych, jak i silnika pojazdu. Kierowcy BMW to kretyni, a przynajmniej tak przedstawiają ich filmy.

Pomimo tego, że filmy zwiększają świadomość konsumentów na całym świecie na temat tej marki samochodów, prowadzi to również do myślenia, że jeśli kupisz BMW z drugiej ręki, to może ono być już na skraju zniszczenia.

Niezależnie od tego, czy jest to prawda, czy nie, znacznie obniża to cenę używanych BMW. Prawdziwym problemem jest to, że wielu nowych kierowców wsiada do BMW, a niedoświadczeni kierowcy oznaczają mniejszą dbałość o pojazd, co z czasem prowadzi do spadku wartości i uszkodzenia silnika.

Leasing stanowi ponad 50 procent pojazdów BMW.

Podaż i popyt odgrywają główną rolę w kształtowaniu ceny każdego produktu, niezależnie od wizerunku marki. Ponieważ istnieje wiele leasingowanych BMW, oznacza to, że na rynek samochodów używanych trafia duża ilość dwu- i trzyletnich BMW. Im więcej samochodów danego modelu jest na rynku, tym większa jest konkurencja w sprzedaży, więc cena znacznie spada.

  Najlepszy olej do BMW 325i z 2006 r.

Amortyzacja modeli BMW w pierwszym roku jest brutalna. BMW, będąc symbolem statusu, polega na tym, że jego klienci lubią zapach prawdziwej skóry w samochodzie, który znika po pierwszym właścicielu. Ponadto, gdy bierzesz samochód w leasing, a jego gwarancja kończy się po 3. roku posiadania, zastanawiasz się, jak szybko się go pozbyć.

Wiele osób o tym wie i nie chce kupować używanego BMW, chyba że z dużym rabatem, ponieważ będzie musiało zapłacić za naprawy pogwarancyjne.

BMW to samochód precyzyjnej inżynierii

Będąc pojazdem precyzyjnej inżynierii, BMW wymagają odpowiedniej konserwacji i serwisowania. Jeśli Twój samochód jest po gwarancji i był naprawiany u lokalnego mechanika, który nie posiada licencji na naprawy BMW, mógł on wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Właściciele mają tendencję do sprzedawania swoich pojazdów tuż przed pojawieniem się oznak konieczności wykonania poważnej usługi lub naprawy z jakiegoś powodu. Po kilku takich sprzedażach, opinia publiczna zrozumiała, że należy być ostrożnym wobec nieuczciwych sprzedawców BMW.

Wielu recenzentów twierdzi, że jeśli spróbujesz zaoszczędzić pieniądze nie wymieniając wszystkich komponentów w układzie chłodzenia swojego BMW regularnie (co sto tysięcy mil), możesz skończyć z uszkodzoną uszczelką głowicy, której naprawa będzie kosztować ponad 4000 dolarów.

Problemy z kupnem używanego BMW

Jakie są najczęstsze problemy z używanymi BMW?

W najpopularniejszych modelach BMW występują takie problemy, jak awaria paska rozrządu, awaria elektroniki i wysokociśnieniowa pompa paliwowa, które mogą powodować słabe przyspieszenie i zacinanie się silnika przy wyższych obrotach. To może spowodować dalsze uszkodzenie silnika lub nawet uniemożliwić jego obracanie się.

  Najlepsze BMW dla kobiety

Czy opłaca się kupić używane BMW?

BMW z pewnością nie są dla każdego. Samochody BMW oferują czystą przyjemność z jazdy, ale za cenę sporych kosztów napraw. W ostatecznym rozrachunku, znacznie obniżona cena używanego BMW może kosztować Cię znacznie więcej w postaci napraw i kosztów posiadania.
Należy o tym pamiętać przy zakupie używanego BMW. Pomimo swoich problemów, BMW zapewnia moc i rozrywkę jak żaden inny pojazd, co sprawia, że używane BMW są popularnym wyborem. Upewnij się tylko, że znalazłeś takie, o które dobrze dbano i które jest w dobrym stanie.

Jakie są najbardziej niezawodne modele BMW?

Najbardziej niezawodne modele BMW, jakie można kupić, to E90 325i i 328i. BMW serii 3 z lat 90-tych zasłynęły z niemal kuloodpornych silników, które wytrzymują ponad 200 000, a nawet 300 000 mil w niektórych przypadkach. Inne świetne BMW do kupienia to BMW serii 3 z lat 2000-2006, które posiadają podobnie niezawodny układ napędowy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z