Dlaczego Mercedesy to złe samochody

Dlaczego Mercedesy to złe samochody

Mercedes-Benz jest jedną z najbardziej szanowanych marek samochodów luksusowych na rynku. Niezależnie od tego, ma też swoje brzydkie strony, o których warto wiedzieć przed zakupem jednego z nich.

Samochody Mercedes-Benz są bardzo drogie w zakupie i mają niską wartość odsprzedaży. Na dodatek, ta trzygwiazdkowa odznaka jest droga w utrzymaniu i naprawie. W przeciwieństwie do konwencjonalnych pojazdów, samochody Mercedesa wymagają specjalistycznej obsługi, aby nie naruszyć gwarancji.
Oto kilka powodów, dla których Mercedesy są złymi samochodami:

Niezawodność

Przed zakupem Mercedesa należy przeprowadzić badania i dowiedzieć się więcej o jego historii i reputacji. To dlatego, że niektóre modele Mercedesa są bardzo zawodne. Zaczynają mieć problemy po przejechaniu zaledwie 60 000 mil. Jednak większość Mercedesów nie zacznie rozwijać problemy aż po 100.000 mil.

Niektóre z powszechnych obszarów problemowych Mercedes są rdzy, transmisji i zawieszenia pneumatycznego. Rozważ zakup modelu Mercedesa, takiego jak Klasa E, który jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów luksusowych na rynku. Z drugiej strony, Mercedes-Benz Klasy C ma najwięcej problemów.

Niska wartość odsprzedaży

Kolejnym minusem Mercedesa jest to, że ma on jedną z najgorszych wartości odsprzedaży. Mimo, że ta marka samochodów luksusowych ma lepszą wartość odsprzedaży niż Audi i BMW, to jest oceniana niżej niż Lexus i Porsche. Według badań Kelly Blue Book, zarówno Porsche jak i Lexus mają wartość odsprzedaży powyżej 45%, podczas gdy Mercedes spada poniżej tego znaku.

Szacuje się, że większość modeli Mercedesa straci 42% swojej wartości odsprzedaży w ciągu pierwszych 4 lat. Oznacza to, że po 5 latach posiadania samochodu można go sprzedać za cenę niemalże do wyrzucenia. Dlatego właśnie używane modele Mercedesa są tak tanie.

  Najczęstsze problemy i usterki Mercedesa 4Matic

Drogie pogwarancyjne naprawy i konserwacja

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektórzy ludzie nie posiadają Mercedesa dłużej niż 4 lata? Gwarancja Mercedes-Benz obowiązuje przez 50 000 mil lub 4 lata. W tym okresie gwarancja obejmuje wady materiałowe i wykonawcze.

Po upływie gwarancji mogą Państwo żałować dnia, w którym kupiliście Państwo Mercedesa, jeśli nie stać Państwa na kosztowne naprawy. Koszt naprawy i konserwacji Państwa Mercedesa wzrasta wraz z końcem okresu gwarancyjnego.

Kosztowne części zamienne

Poza kosztownymi naprawami pogwarancyjnymi, napotkasz również drogie części zamienne. W przeciwieństwie do części Toyoty, które kosztują kilkaset dolarów, większość części Mercedes-Benz kosztuje tysiące dolarów.

Większość dealerów doradzi Państwu zakup oryginalnych części Mercedesa, ponieważ są one trwalsze. Są one drogie, ale zapewnią Państwu spokój i poczucie bezpieczeństwa. Dostępne są również części z rynku wtórnego, które są tańsze, ale nie mają długiej żywotności.

Autoryzowane punkty serwisowe Mercedes-Benz

Nie dość, że będą Państwo musieli kupować drogie oryginalne części MB, to jeszcze będą musieli Państwo płacić wygórowane opłaty u wyspecjalizowanych dealerów Mercedesa. Są to autoryzowani dealerzy Mercedesa, którzy dysponują odpowiednim sprzętem do obsługi Twojego Benza. Jednak ich opłaty są bardzo wysokie.

Przekombinowane i skomplikowane systemy

Jednym z głównych powodów, dla których samochody Mercedes-Benz nie zawsze są niezawodne, jest ich nadmiernie rozbudowany i skomplikowany system. Przekonasz się, że prawie każdy system Mercedesa jest niezwykle skomplikowany. Jeśli więc w Twoim samochodzie pojawi się mały problem, prawdopodobnie będziesz musiał sporo wydać, aby go naprawić.

  Najlepszy olej do silników wysokoprężnych Mercedesa

Dobre rzeczy, które warto wiedzieć o Mercedesie i niezawodności

Czy samochody Mercedesa są niezawodne?

Samochody Mercedes-Benz są nie tylko luksusowe, ale również zaawansowane technologicznie. Ponieważ posiadają wiele skomplikowanych systemów, czyni je to na dłuższą metę zawodnymi. Jednak nie wszystkie modele Mercedesa są zawodne. Mercedes-Benz klasy E jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów luksusowych na rynku.

Czy Mercedesy mają dużo problemów?

Tak, w samochodach marki Mercedes zazwyczaj pojawiają się pewne problemy, z którymi może być ciężko sobie poradzić. Dlatego przed zakupem wybranego przez Państwa Mercedesa, warto wiedzieć, z jakimi problemami boryka się dany model. W większości modeli Mercedesa problemy pojawiają się po przejechaniu 60 000 mil.
Jednak poważne problemy z Mercedesem zaczynają się po przejechaniu 100 000 mil. Dlatego też prawdopodobnie nie jest dobrym wyborem zakup modelu Mercedesa z przebiegiem ponad 150 000 mil.
Niektóre z typowych problemów z Mercedesem to rdza, awaria zawieszenia pneumatycznego, niskie ciśnienie w układzie hamulcowym, zużyty katalizator i problemy ze skrzynią biegów.

Czy powinienem kupić Mercedesa?

Mercedes-Benz to samochód z klasą. Dodatkowo podnosi on Państwa status, ponieważ ludzie zakładają, że właściciele Mercedesów mają zasobne kieszenie. Mimo to samochód ten ma swoje problemy. Nie tylko jest drogi w zakupie, ale również w utrzymaniu. Ponadto, aby obsługiwać swój samochód, muszą Państwo odwiedzić certyfikowanego dealera.

Czy Mercedes jest bardziej niezawodny niż Audi i BMW?

Mercedes, Audi i BMW są godnymi uwagi luksusowymi markami. Mercedes jest bardziej komfortowy niż BMW i Audi, podczas gdy BMW ma lepsze osiągi dzięki doskonałej obsłudze. Audi plasuje się pomiędzy tymi dwoma markami, ponieważ jest bardziej komfortowe niż BMW i ma lepsze osiągi niż Mercedes.
Jeśli chodzi o niezawodność, żadna niemiecka marka luksusowa nie pobije Mercedes-Benz. Pojazdy Mercedesa są nie tylko niezawodne, ale również najbardziej komfortowe i bezpieczne na rynku. Są one bardziej trwałe niż Audi i BMW.

  Jaki jest najlepszy SUV Mercedesa do kupienia?

Dlaczego używane Mercedesy są tak tanie?

Używane Mercedesy są tanie, ponieważ ich utrzymanie i naprawy są bardzo kosztowne. Kiedy Mercedesowi kończy się gwarancja, koszty utrzymania i zakupu części prawie się podwajają. W związku z tym wielu właścicieli Mercedesów pozbywa się samochodu po upływie gwarancji.
Ponadto spora liczba nowych modeli Mercedesa jest leasingowana. Po zakończeniu okresu leasingu samochody te są sprzedawane po przystępnej cenie w porównaniu z tym, ile mogłyby kosztować, gdyby były jeszcze nowe. Wiele osób korzysta z tego i nabywa samochody będące wcześniej w leasingu.

Wciąż warto

Ogólnie rzecz biorąc, Mercedes-Benz oferuje jedne z najlepszych samochodów na rynku. Samochody Mercedesa są nie tylko wygodne, luksusowe i wysoce zaawansowane, ale także bezpieczne. Jednak samochody te są drogie i bardzo kosztowne w utrzymaniu. Ponadto, mają one złą wartość odsprzedaży, a niektóre modele są zawodne.
Jeśli zamierzasz sprzedać swój Mercedes-Benz po kilku latach posiadania, może skończyć się żałując go w pierwszej kolejności. Gdy gwarancja się skończy, koszty napraw i przeglądów będą bardzo wysokie.
Podsumowując, warto poświęcić to, co złe, na rzecz tego, co dobre w ofercie Mercedesa. Ma wiele dobrych rzeczy w porównaniu do innych luksusowych samochodów w tej samej klasie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z