Dlaczego nie powinienem kupować Mercedesa?

Mercedes-Benz jest jednym z najbardziej intrygujących pojazdów luksusowych na drogach. Dzięki swojej wysokiej inżynierii, luksusowym funkcjom, doskonałym osiągom i bezpieczeństwu. Ale dlaczego nie powinieneś kupować Mercedesa?

Nie powinni Państwo kupować Mercedesa ze względu na wysokie koszty utrzymania, wysoką wartość amortyzacji, zawodność, koszty pozagwarancyjne oraz specjalistyczne naprawy i konserwację. Wszystkie te czynniki sprawiają, że zakup Mercedesa jest stresujący. Oczywiście, o ile nie masz wystarczająco dużo pieniędzy na utrzymanie i naprawę samochodu.

Głównym powodem, dla którego wiele osób trzyma się z dala od Mercedes-Benz, są wysokie koszty utrzymania. Koszty te wzrastają jeszcze bardziej po upływie gwarancji. Ponadto, ponieważ Mercedes-Benz ma zbyt zaawansowaną technologię, psuje się częściej niż większość marek samochodów.

Dlaczego powinieneś trzymać się z dala od Mercedes-Benz?

Wysokie koszty napraw i konserwacji

Głównym powodem, dla którego nie powinieneś kupować Mercedesa jest jego wysoki koszt napraw i konserwacji. Średnio, będziesz musiał zapłacić co najmniej 908 dolarów rocznie, aby utrzymać Mercedesa. Proste zadanie, takie jak zmiana oleju w Mercedesie może kosztować około 800 dolarów.

Wręcz przeciwnie, naprawa głównych części może kosztować ponad 1000 dolarów. Na przykład, wymiana skrzyni biegów w Mercedesie może kosztować średnio 1800 dolarów. Poza tym, ważne jest również, aby pamiętać, że im starszy samochód, tym więcej problemów należy oczekiwać, aby poradzić sobie z.

Według badania JD Power, samochody Mercedes odnotowują w końcu 134 problemy na 100 pojazdów. Jest to średnia, ale nie tak dobra wiadomość dla właścicieli Mercedesa. Samochody takie jak Lexus i Toyota odnotowują mniej niż 108 problemów, dlatego ich naprawa i utrzymanie są bardziej przystępne.

  Jaki jest największy sedan Mercedesa?

Koszty pozagwarancyjne

Kolejnym wielkim bólem głowy związanym z posiadaniem Mercedesa jest sytuacja, gdy kończy się gwarancja. Nawet jeśli koszty napraw i konserwacji są wysokie, gdy Mercedes posiada gwarancję, koszty te wzrastają, gdy gwarancja się kończy.

Mercedes posiada ograniczoną gwarancję na nowy pojazd, która obejmuje wady materiałowe i wykonawcze przez 4 lata lub 50 000 mil, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Ponadto istnieje możliwość przedłużenia gwarancji. Jednakże, gdy gwarancja wygasa, naprawa lub konserwacja samochodu Benz jest bardzo kosztowna.

Specjalistyczne naprawy i konserwacja

Jeśli nie mają Państwo w okolicy certyfikowanego mechanika lub dealera Mercedesa, zakup takiego samochodu będzie bardzo kosztowny. Ale nawet jeśli mają Państwo w swojej okolicy certyfikowanego mechanika Mercedesa, są oni bardzo drodzy. Większość napraw Mercedesa wymaga specjalistycznych narzędzi i techników, którzy się nimi zajmują.

Jedynym problemem jest to, że usługi oferowane przez tych wyspecjalizowanych dealerów Mercedesa są dość drogie. A jeśli zdecydują się Państwo na serwisowanie swojego samochodu u nieautoryzowanego dealera Mercedesa, mogą Państwo stracić gwarancję, czego nie chcą Państwo robić.

Trudności w znalezieniu niektórych części

W zależności od marki i modelu Państwa Mercedesa, znalezienie niektórych części do Mercedesa może być trudnym zadaniem. Ponieważ niektóre części są bardzo drogie, mogą ich Państwo nie znaleźć u dealera lub będą musieli zamówić je specjalnie dla Państwa. W takich przypadkach mogą Państwo zapłacić więcej za naprawę swojego samochodu.

Wysoka wartość amortyzacji

Mercedes-Benz zaczyna tracić na wartości już w momencie opuszczenia salonu sprzedaży. Tylko w ciągu pierwszego roku amortyzuje się średnio o 18%. Po 5 latach Mercedes zamortyzuje się nawet o 45%. Mercedes ma jedną z najwyższych wartości amortyzacji, co oznacza, że po 5 latach posiadania sprzedadzą Państwo swój samochód za prawie połowę ceny.

  Czy można samemu wymienić olej w Mercedesie?

Nierzetelność

Kolejnym dobrym powodem, dla którego powinieneś trzymać się z daleka od Mercedesa jest zawodność tej marki. Większość modeli Mercedesa jest zawodna i plasuje się w czołówce najbardziej niezawodnych samochodów. Oznacza to, że zamiast cieszyć się jazdą, więcej czasu spędzisz w garażu, naprawiając problemy.

Przerysowane i skomplikowane systemy

Samochody marki Mercedes są wyposażone w jedne z najlepszych technologii na rynku. Mimo że technologie te sprawiają, że Mercedes jest bardziej zaawansowany niż inne samochody, są one źródłem problemów. W rezultacie Mercedesowi łatwiej jest się zepsuć niż Toyocie, Lexusowi czy Hondzie.

FAQ

Dlaczego powinienem kupić Mercedesa?

Tak, Mercedes może mieć swój udział w problemach, ale problemy te nie przeważają nad zaletami posiadania Mercedesa. Niektóre z powodów, dla których powinni Państwo kupić Mercedesa, to komfort, status, bezpieczeństwo, wydajność i trwałość.

Dlaczego Mercedes-Benz jest tak zawodny?

Mercedesy są tak zawodne, ponieważ są wyposażone w zbyt zaawansowane technologie. Co więcej, niektóre z samochodów są wyposażone w nowe technologie, które nie zostały w pełni przetestowane. Te technologie sprawiają, że samochody łatwo się psują.
Jednak nie wszystkie modele Mercedesa są zawodne, ponieważ Klasa E należy do najbardziej niezawodnych samochodów luksusowych. Wręcz przeciwnie, Mercedes klasy A należy do najmniej niezawodnych modeli Mercedesa. Przed zakupem jakiegokolwiek modelu Mercedesa warto dowiedzieć się, czy jest on niezawodny, czy nie.

Jaka jest średnia żywotność Mercedesa-Benz?

To zależy od wielu czynników. Po pierwsze i najważniejsze, to jak właściwie utrzymują Państwo swojego Mercedesa, będzie miało wpływ na to, czy przejedzie on więcej niż 200 tys. mil, czy nie. Po drugie, wybór bardziej niezawodnego modelu, takiego jak Mercedes klasy E, zapewni, że samochód będzie służył dłużej. Wreszcie, nie pomijanie zaplanowanych przeglądów samochodu może pomóc przedłużyć jego żywotność.

  Najlepszy Mercedes RV

Czy warto kupić 10-letniego Mercedesa-Benz?

Jeśli samochód jest odpowiednio konserwowany i w dobrym stanie, to czemu nie. Można kupić 10-letniego Mercedesa-Benz, jeśli jest niezawodny, a poprzedni właściciel dobrze go konserwował. Ponadto, samochód powinien mieć dobrą historię i kilku właścicieli w ciągu ostatnich 10 lat.

Dlaczego używane Mercedesy są tak tanie?

Używane Mercedesy są tak tanie z powodu wysokich kosztów napraw i konserwacji. Kiedy gwarancja na Mercedesa się kończy, naprawa i konserwacja Mercedesa jest nieco kosztowna. W rezultacie większość właścicieli Mercedesów sprzedaje je, gdy gwarancja się kończy lub prawie się kończy, po cenie do wyrzucenia.

Wniosek

Mercedes-Benz oferuje jedne z najbardziej fascynujących samochodów na rynku, ale nie wszystko, co się świeci jest złotem. Te samochody mają mnóstwo problemów, które powinny sprawić, że ich nie kupisz. Są drogie w utrzymaniu, szybciej się amortyzują, są zbyt zaawansowane technicznie, zawodne i wymagają specjalistycznej opieki. Wszystkie te czynniki powinny być wystarczające, aby trzymać się z dala od Mercedesa.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z