Dlaczego samochody Volvo tak szybko tracą na wartości?

Volvo to nie tylko bezpieczne i niezawodne samochody, ale także luksusowe. Jednak, jak wszystkie luksusowe samochody, również Volvos tak szybko tracą na wartości. Ale dlaczego samochody Volvos tak szybko tracą na wartości?

Głównym powodem, dla którego Volvo tak szybko traci na wartości, są wysokie koszty utrzymania. Utrzymanie Volvo jest dość drogie, jak każdego luksusowego samochodu. Dlatego po 3 latach posiadania lub po upływie gwarancji Volvo staje się drogie w naprawie i utrzymaniu.

Dodatkowo, Volvo amortyzuje się tak szybko z powodu wysokiego numeru leasingu. Podobnie jak niemieckie samochody luksusowe, wiele nowych Volvo jest również leasingowanych. Poza tym, ponieważ Volvo są samochodami luksusowymi, większość ich nabywców jest zamożna i nie preferuje kupowania samochodów używanych. Dlatego wiele używanych samochodów zalewa rynek, co sprawia, że cena spada bardzo szybko.

Oto niektóre z powodów, dla których samochody Volvo tak szybko tracą na wartości:

Wysoki koszt posiadania

Volvo to jedne z najbardziej niezawodnych samochodów na rynku. Nie psują się więc łatwo, co obniża koszty ich posiadania. Niemniej jednak po zakończeniu okresu gwarancyjnego koszt posiadania Volvo wzrasta, ponieważ części zamienne są dość drogie w zakupie.

Volvo jest zwykle objęte gwarancją na 4 lata lub 50 000 mil, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Poza tym, wraz z wiekiem Volvo wzrastają koszty napraw i konserwacji. Większość samochodów Volvo zaczyna mieć poważne problemy po przejechaniu 75 000 mil. Dlatego wartość Volvo drastycznie spada po przejechaniu 100 tys. mil.

Mniejsza liczba nabywców

W przeciwieństwie do samochodów klasy średniej, Volvo jest samochodem luksusowym, który ma specyficznych nabywców. Większość nabywców Volvo to ludzie zamożni, którzy zazwyczaj wolą kupować nowe, a nie stare samochody. Dlatego na rynku używanych samochodów Volvo jest mniej nabywców, co obniża koszty.

  Który z nich jest bezpieczniejszy: Tesla czy Volvo?

Dodatkowo, ponieważ używane samochody Volvo zalewają rynek samochodów używanych, obniża to ich koszt. Jest to jedna z rzeczy, które sprawiają, że samochód ten tak szybko się amortyzuje. Niemniej jednak, jest to powszechne dla używanych samochodów luksusowych, aby zalać rynek, ponieważ liczba kupujących używane samochody jest zazwyczaj niewielka.

Dużo samochodów bierze się w leasing

Podobnie jak Mercedes-Benz i BMW, Volvo również umożliwia swoim klientom wzięcie samochodu w leasing lub jego zakup. Dlatego po zakończeniu okresu leasingu wiele Volvo zalewa rynek, co sprawia, że ich ceny drastycznie spadają. A ponieważ dołączają one do już zalanego rynku używanych samochodów Volvo, ceny samochodów spadają.

Volvo zazwyczaj oferuje leasing krótkoterminowy i długoterminowy. Leasing krótkoterminowy trwa 24 miesiące, natomiast leasing długoterminowy 48 miesięcy. Tak więc osoby, które chcą jeździć nowymi modelami co kilka lat, mogą zdecydować się na usługi leasingowe Volvo. Na przykład koszt leasingu Volvo S60 wynosi 339 dolarów miesięcznie.

FAQ

Czy samochody Volvo zachowują swoją wartość?

Nie, Volvo nie zachowuje dobrze swojej wartości. Jeśli jednak porównamy Volvo z innymi luksusowymi samochodami, takimi jak BMW czy Audi, okaże się, że Volvo jest nieco lepsze. Niemniej jednak, model i rocznik samochodu również mają znaczenie, jeśli chodzi o modele Volvo, które zachowują swoją wartość.

Na przykład Mercedes-Benz klasy E zachowuje swoją wartość lepiej niż XC90, a XC90 lepiej niż Mercedes-Benz klasy C. Volvo XC90 po 5 latach amortyzuje się o 54%, podczas gdy Mercedes Klasy C w tym samym okresie amortyzuje się o 60%.

  Czy Volvo jest bardziej niezawodne niż Tesla?

Który model Volvo amortyzuje się najbardziej?

Niestety, nie każdy model Volvo dobrze trzyma swoją wartość. Dlatego też, zanim rozbijesz bank, aby kupić Volvo, upewnij się, że znasz jego wartość amortyzacji. Jednym z modeli Volvo o najniższych wartościach amortyzacji jest Volvo XC60. Samochód ten amortyzuje się szybko, bo o ponad 57% w ciągu pierwszych 5 lat posiadania.

Kiedy jest nowe, Volvo XC60 kosztuje około 51 550 dolarów. Ale po 5 latach, ten samochód może spaść jego cena bardzo szybko i sprzedać za około 22.800 dolarów. Jednak, gdy porównamy wartość amortyzacji tego samochodu z innymi luksusowymi samochodami BMW i Mercedesa, okaże się, że trzyma on swoją wartość lepiej.

Który model Volvo lepiej utrzymuje swoją wartość?

Skoro już wiemy, który model Volvo najszybciej traci na wartości, warto również wiedzieć, który z nich najlepiej ją utrzymuje. Volvo V70 najlepiej utrzymuje swoją wartość. Zaraz za nim plasują się Volvo XC70 i V50. Volvo V70 to samochód typu kombi.

Pomimo wycofania z produkcji, Volvo V70 jest nadal jednym z modeli Volvo, które najlepiej utrzymują swoją wartość. Obecnie jego cena bazowa wynosi około 38 800 dolarów. Z drugiej strony, używane Volvo V70 kosztuje około 15 500 dolarów. Wśród najnowszych modeli, Volvo XC90 lepiej utrzymuje swoją wartość. Zaraz za nim plasuje się Volvo XC40.

Które samochody najszybciej tracą na wartości?

Samochody luksusowe najszybciej tracą na wartości. Dzieje się tak głównie z powodu wysokich kosztów napraw i konserwacji. Dodatkowo, wiele luksusowych samochodów jest leasingowanych, co oznacza, że po kilku latach zaleją rynek. W rezultacie, ich wartość spada najszybciej niż większość samochodów mainstreamowych.

  Które Volvo jest najbezpieczniejsze?

Niektóre z luksusowych samochodów, które tracą swoją wartość najszybciej to BMW, Audi, Mercedes-Benz, Porsche, a nawet Volvo. Jeśli więc zamierzasz kupić luksusowy samochód i sprzedać go po kilku latach posiadania, powinieneś zastanowić się, ile wyniesie jego wartość na rynku odsprzedaży.

Czy Volvo jest drogie w utrzymaniu?

Tak, Volvo jest drogie w utrzymaniu. Podobnie jak w przypadku wszystkich samochodów luksusowych, utrzymanie Volvo jest kosztowne, ponieważ części zamienne są drogie i wymagają specjalistycznej obsługi. Na dodatek, Volvo psuje się znacznie łatwiej niż większość samochodów klasy średniej, co oznacza, że często będziemy odwiedzać garaż.

Wniosek

Podsumowując, samochody Volvo amortyzują się tak szybko, ponieważ są to samochody luksusowe, mają wysokie koszty utrzymania i napraw, niski popyt na samochody używane i wysokie koszty leasingu. Tak więc, zanim zainwestujesz w jakiekolwiek Volvo, powinieneś wiedzieć, że straci ono swoją wartość bardzo szybko, chyba że chcesz je zatrzymać na długi okres czasu.

Pomimo wysokiego wskaźnika amortyzacji, Volvo to doskonałe samochody, które nie tylko oferują komfort, luksus i zaawansowaną technologię, ale także bezpieczeństwo. Dlatego otrzymujemy więcej niż oferuje większość samochodów klasy średniej. Poza tym można rozważyć zakup modelu Volvo o niskiej stopie amortyzacji, takiego jak Volvo XC90.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z