Dlaczego używane Mercedesy Klasy S są tak tanie?

Mercedes-Benz Klasy S jest flagowym modelem Mercedesa. Zupełnie nowy Mercedes Klasy S ma cenę bazową 110 850 dolarów, podczas gdy używana Klasa S ma średnią cenę 50 000 dolarów. Ale dlaczego używane Mercedesy Klasy S są tak tanie?

Używane Mercedesy Klasy S są niedrogie z powodu wysokich kosztów napraw i konserwacji. Wraz z wiekiem Mercedesa Klasy S rosną również problemy, z którymi musi się zmierzyć użytkownik. Mercedes S-Class jest tani również dlatego, że rynek używanych Mercedesów S-Class jest zalany.

Mimo, że Mercedes-Benz S-Class jest tani, nadal można znaleźć dobry używany samochód. Wszystko, co musisz zrobić, to upewnić się, że jazda próbna samochodu, mają go sprawdzić i sprawdzić jego historię. Co więcej, jeśli otrzymają Państwo certyfikowanego, używanego Mercedesa Klasy S, to jeszcze lepiej.

Kupno certyfikowanego Mercedesa Klasy S zmniejsza ryzyko zakupu samochodu z wieloma problemami. W większości przypadków certyfikowane pojazdy mają dodatkowe zalety, takie jak programy finansowania i gwarancje producenta. Dlatego mogą się Państwo zrelaksować, wiedząc, że otrzymują wysokiej jakości używaną Klasę S.

Ceny używanych Mercedesów Klasy S różnią się w zależności od roku produkcji, dodatków i stanu samochodu. Używany Mercedes-Benz Klasy S może mieć wiele mil, ale nadal, sprzedawać lepiej niż jeden z mniej mil. Tak więc należy rozważyć wszystkie istotne czynniki przy zakupie używanego Mercedesa Klasy S, w przeciwnym razie może się okazać, że mamy do czynienia z nietrafionym zakupem.

Co sprawia, że używany Mercedes Klasy S jest tak tani?

Wysoki koszt napraw i konserwacji

Głównym powodem, dla którego używane Mercedesy Klasy S są tanie, są ich wysokie koszty napraw i konserwacji. Jak większość luksusowych pojazdów, Klasa S jest wyposażona w niektóre z najnowszych technologii, które sprawiają, że łatwo się psuje. W rezultacie możesz odwiedzić mechanika więcej razy niż w przypadku zwykłego samochodu.

  Audi vs. Mercedes: Niezawodność

Ze względu na nadmiernie rozbudowane i skomplikowane technologie, naprawa Klasy S będzie kosztować Cię dużo więcej niż przeciętnego używanego samochodu. Na nieszczęście, większość napraw może wymagać specjalistycznych maszyn, które również podnoszą koszty napraw i konserwacji. Poza tym, nie można oddać tego samochodu do zwykłego mechanika, ponieważ większość z nich wymaga certyfikowanego dealera Mercedesa, który zajmie się nimi prawidłowo.

Dodatkowo, ponieważ Mercedes klasy S jest wyposażony w wiele zaawansowanych technicznie części i systemów, sprawia to, że samochód ma kilka wyzwań. A w miarę starzenia się samochodu problemy te stają się jeszcze większe. Dlatego nie jest wskazane, aby zdecydować się na stary model Mercedes-Benz, który ma 5 lat lub więcej. Taki samochód przyciąga wiele problemów.

Ogólnie rzecz biorąc, Mercedes należy do najdroższych samochodów w utrzymaniu, a prym wiedzie BMW. W ciągu 10 lat, koszt utrzymania Mercedesa wynosi około 12 900 dolarów, który jest tylko lepiej przez BMW na 17 800 dolarów. Większość modeli Mercedesa przyciąga około 908 dolarów w rocznych naprawach. Może to jednak wzrosnąć w zależności od problemów, z jakimi boryka się samochód.

Jeśli wziąć pod uwagę inne koszty, takie jak paliwo, wymiana oleju i ubezpieczenie, można zauważyć, że dużo pieniędzy jest stracone przez posiadanie używanego modelu Mercedes S-Class. A jeśli używany Mercedes-Benz Klasy S nie jest objęty gwarancją, koszty jeszcze wzrosną.

Rynek używanych Mercedesów Klasy S jest zalany

Innym powodem, dla którego używane Mercedesy Klasy S są niedrogie, jest fakt, że jest ich wiele na rynku. To dlatego, że 50% wszystkich nowych samochodów Mercedes są w leasingu. W rezultacie istnieje stały strumień zwrotów leasingu co trzy lata, powodując, że samochody zalewają rynek i obniżają ogólny koszt odsprzedaży.

  Jaki jest najlepszy Mercedes pod względem oszczędności paliwa?

Dlatego nowy Mercedes-Benz klasy S będzie kosztował około 110 850 dolarów, podczas gdy jego używany odpowiednik będzie kosztował około 50 000 dolarów, co stanowi około 47% jego pierwotnej ceny. To wszystko w okresie około 5 lat. Jak widać, jest to naprawdę dobra oferta.

Brak części zamiennych

Poza wysokimi kosztami utrzymania i napraw oraz zalewem rynku, Mercedes klasy S jest niedrogi również ze względu na deficyt części zamiennych. Znalezienie części zamiennych dla 5-10-letniego Mercedesa Klasy S nie jest łatwe. Z tego powodu wiele osób sprzedaje swoje stare modele klasy S po cenach dumpingowych.

FAQ

Czy Mercedes klasy S jest samochodem niezawodnym?

Mercedes Klasy S należy do najbezpieczniejszych sedanów na rynku. Jest jednak jednym z najmniej niezawodnych samochodów luksusowych na rynku. W porównaniu z konkurencją wyprzedza jedynie BMW serii 7, ale jest za Audi A8. Co więcej, w większości rankingów niezawodności wypada poniżej średniej.

Czy Mercedes Klasy S jest drogi w utrzymaniu?

Oczywiście, że tak. Mercedes-Benz Klasy S jest drogi w utrzymaniu ze względu na specjalistyczną opiekę, jakiej wymaga. Gdy Klasa S się zepsuje, nie poradzi sobie z tym żaden mechanik. Trzeba będzie poszukać wyspecjalizowanego dealera Mercedesa, który zajmie się naprawą i konserwacją samochodu. Ponadto, części zamienne są bardzo drogie i nie są łatwo dostępne dla starszych modeli.

Czy Mercedesy mają dużo problemów?

Tak, mają. Większość modeli Mercedesa ma wiele problemów po przejechaniu 100.000 mil. Jednak niektóre modele, takie jak Klasa E i Klasa CLS, są bardzo niezawodne. Jak wiele luksusowych samochodów, samochody Mercedes-Benz są wyposażone w bardziej zaawansowane i skomplikowane technologie, które sprawiają, że łatwo się psują.

  Jakie samochody są podobne do Mercedesa Klasy A?

Który używany model Mercedesa ma najlepszą wartość odsprzedaży?

Mercedes-Benz Klasy CLS ma najlepszą wartość odsprzedaży. Zawdzięcza to swoim wyjątkowym osiągom, zaawansowanym technologicznie funkcjom, luksusowej i przestronnej kabinie oraz niezawodności. Po 3 latach posiadania ten model dobrze utrzymuje swoją wartość na poziomie 43%. Najbliższym modelem Mercedesa o najbardziej zbliżonej wartości odsprzedaży jest Klasa E.

Czy Klasa S jest lepsza od BMW serii 7?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli zależy Ci na luksusie, niezawodności i bezpieczeństwie, Klasa S jest odpowiednim samochodem do kupienia. Jeśli jednak zależy Ci na mocy, osiągach i doskonałym prowadzeniu, BMW serii 7 będzie lepszym wyborem. Co więcej, Klasa S jest nieco droższa od Serii 7.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, używane Mercedesy klasy S są niedrogie z powodu wysokich kosztów napraw i konserwacji, modeli leasingowanych zalewających rynek i braku starych części zamiennych klasy S. Jeśli musisz kupić używany model Mercedesa Klasy S, rozważ nabycie certyfikowanego samochodu fabrycznego. Jest prawdopodobne, że będzie miał mniej problemów i może być objęty gwarancją.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z