Dlaczego wszystkie samochody są w tym samym kolorze

Aż 80% samochodów w dzisiejszych czasach malowanych jest w tak zwanych kolorach achromatycznych. Achromatyczne kolory zazwyczaj emitują różne niuanse bieli, czerni, szarości lub srebra, co oznacza, że te kolory nie są wszystkie, że kolorowe.

To dlatego, że większość ludzi ma tendencję do wyboru tych typów kolorów, ponieważ działają one korzystnie dla wartości odsprzedaży. Dealerzy są również chętni do decydowania się na podobne kolory, ponieważ będą one raczej stockpile te odcienie i barwy, a nie stockpile niezwykłe i niepopularne barwy.

Jednakże, nawet jeśli statystyki sugerują, że wszystkie samochody są albo czarne, białe, srebrne lub szare, prawda jest taka, że istnieje dość dużo więcej niuansów i odmian. Białe nie są wszystkie, że biały, są one zazwyczaj mieszane z różnymi innymi odcieniami do postrzegania jako bardziej luksusowe lub futurystyczny.

To jest ta sama historia z każdym innym kolorem, zwłaszcza czarnym. Wielu producentów samochodów te dni oferują dziesiątki „czarnych”, ale te kolory mają tendencję do przesunięcia od jaśniejszych do ciemniejszych w zależności od źródła światła. Często wahają się one od ciemnego lub północnego niebieskiego, ciemnej ceglanej czerwieni, ciemnej szmaragdowej zieleni i podobnych.

Kolory przy odsprzedaży – najbezpieczniejsze i najpopularniejsze kolory

Ulubiony kolor to subiektywna opinia, i to jest fakt. Tak czy inaczej, ludzie mają tendencję do kupowania pewnych rzeczy w swoich ulubionych kolorach, ale jeśli chodzi o samochody, domy i inne dość drogie rzeczy, mają tendencję do pójścia na bezpieczniejszą opcję, aby nie zaszkodzić wartości odsprzedaży.

To nie jest zarezerwowane tylko dla niedrogich lub ekonomicznych samochodów, to odnosi się do całego przemysłu samochodowego w ogóle. Może kilka niezwykle limitowanych edycji high-end luksusowych pojazdów są czasami malowane w bardziej śmiałe i abstynencji kolorów, ale są to raczej wyjątek w większości przypadków.

  Jakim samochodem jeździł Columbo

Według kilku różnych źródeł, aż 26% samochodów sprzedanych w 2021 roku było białych. Czarne samochody zajmują 19% wszystkich samochodów sprzedanych w 2021 roku, podobnie jest z szarymi samochodami. Srebrny jest czwartym najpopularniejszym kolorem, ponieważ 12% wszystkich samochodów sprzedanych w 2021 roku jest pomalowanych na srebrny kolor.

Kolory chromatyczne – najpopularniejsze opcje

Jak wspomniano wcześniej, kolory chromatyczne nie są aż tak popularne, ale jest kilka godnych uwagi wyjątków. Najpopularniejsze opcje chromatycznych lakierów samochodowych to niebieski, ponieważ 10% wszystkich samochodów sprzedanych w 2021 roku jest pomalowanych na niebiesko, a następnie czerwony z 9% samochodów.

Zielony jest powoli, ale stale robi powrót i jest teraz 3. najbardziej popularny kolor chromatyczny samochód jako 2-4% wszystkich samochodów sprzedanych w 2021 są malowane na zielono. Warto powiedzieć, że istnieje wiele różnych odcieni tych kolorów, ale wszystkie z nich są przede wszystkim niebieski, czerwony lub zielony.

Jasne i wyraziste kolory są najczęściej kojarzone z egzotycznymi supersamochodami lub dziwacznie wyglądającymi miejskimi samochodami kompaktowymi, ponieważ są one często skierowane do bardziej odważnych i młodych klientów. Samochody luksusowe prawie nigdy nie są malowane w jaskrawych i odważnych kolorach.

Najmniej popularne typy i kolory lakierów samochodowych

Istnieje wiele różnych farb i technik lakierniczych, a niektóre z nich są bardziej popularne niż inne. Warto powiedzieć, że złoto, fioletowy i żółty są najmniej popularne opcje farby samochodowej w USA przez długi strzał jak mniej niż 0.1-0-3% ludzi kiedykolwiek zdecydować się na tych.

  Jakie są wady samochodu hybrydowego?

Pearl, kolor-shifting rodzaje farb są najmniej popularne rodzaje farb, a następnie błyszczące kolory chromu. Metaliczne i płaskie kolory są najbardziej popularne, a większość samochodów te dni są albo jeden z tych dwóch. Satynowe / zamrożone / matowe kolory stają się coraz bardziej popularne w świecie samochodów wydajności.

Jest raczej oczywiste, dlaczego ktoś nie chciałby malować Honda Civic w złoto lub fioletowy, ponieważ sprzedaż takiego samochodu jest zdecydowanie będzie wyzwaniem. Oprócz odważnych i jaskrawych kolorów wnętrza, warto wspomnieć, że jaskrawe kolory wnętrza są również raczej odstraszające dla większości ludzi.

Sekcja FAQ

Jaki kolor wnętrza powinienem wybrać?

Ogólną zasadą jest to, że zawsze wybierasz kolory, które preferujesz. Jednak wybór jaśniejszych lub ciemniejszych kolorów ma swoje plusy i minusy. Jeśli zdecydujesz się na najbardziej popularną opcję, czyli czerń, Twoje wnętrze będzie dłużej wyglądać jak nowe, jeśli nie będziesz stosować żadnych specjalnych rozwiązań w zakresie czyszczenia i konserwacji, ale sprawi, że w kabinie poczujesz się bardziej klaustrofobicznie, ponieważ nie emituje ona żadnego światła.

Tak czy inaczej, z punktu widzenia wartości, to właśnie na nią należy się zdecydować. Jeśli zdecydujesz się na jaśniejszy kolor, taki jak biały, twoje fotele będą koszmarem do utrzymania w czystości, co zaszkodzi wartości odsprzedaży. Jednak jasny kolor wnętrza wpuszcza więcej światła do wnętrza kabiny, co sprawia, że wnętrze wydaje się jaśniejsze i przestronniejsze.

Czy istnieją jakieś podobne opcje odsprzedaży samochodu, które powinienem wybrać, jeśli chcę uzyskać maksymalną wartość odsprzedaży?

Aby uzyskać największą wartość z samochodu, gdy nadszedł czas, aby go sprzedać, to zawsze najlepiej iść na samochody, które są co najmniej umiarkowanie dobrze wyposażone. Samochody o niskiej specyfikacji bez niektórych istotnych elementów wyposażenia zazwyczaj amortyzują się jeszcze szybciej, ponieważ nikt nie chce kupić drogiego samochodu, który nie jest wyposażony na przykład w dwustrefową klimatyzację.

  Co jest złego w samochodach elektrycznych?

Ponadto, lepiej zdecydować się na felgi o regularnych rozmiarach i pominąć zakup 19 cali + koła, jeśli samochód nie jest w standardzie z nimi. Poza tym, zdecydować się na bezpieczny kolor wnętrza, które mogą być podkreślone z jaśniejszych kolorach. Co najważniejsze, zawsze sprawdzaj „niezbędne” opcje.

Jakie opcje wewnętrzne i zewnętrzne są niezbędne, aby uzyskać wysoką wartość odsprzedaży?

To zależy od samochodu, o którym mowa, ale taka filozofia jest zazwyczaj prawdziwa dla wszystkich samochodów, niezależnie od ich wartości. Jako takie, zawsze zdecydować się na wielostrefowej klimatyzacji, tempomat, kamery cofania, czujniki parkowania, HUD, jeśli to możliwe. Samochody z automatyczną skrzynią biegów są również o wiele bardziej popularne niż podręczniki, co oznacza, że będzie sprzedać automatyczny szybciej.

Oprócz tych, istnieje wiele różnych „niezbędne” opcje w zależności od samochodu, o którym mowa. Na przykład, nigdy nie powinieneś kupić Rolls Royce’a bez starej podsufitki, tak samo jak nie powinieneś kupić Porsche 911 bez pakietu Sports Chrono, supersamochodu bez systemu hydraulicznego podnoszenia przedniej osi, czy SUV-a bez systemu AWD.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z