Dodge Avenger Niezawodność

Avenger to 4-drzwiowy sedan, który został wycofany z produkcji w 2014 roku, ale jest dobrą opcją jako samochód używany. Samochód posiadał wiele cech dla swojej kategorii. Wygląd samochodu jest również świetny z jego długim przodem. Samochód jest również świetny pod względem osiągów.

Przegląd

Samochód ten jest znany z powodu jego wykorzystania w sportach motorowych. Druga generacja miała wiele poziomów wykończenia, a także posiadała szybki silnik 3.6 L Pentastar V6. Posiada 6-biegową automatyczną lub 5-biegową manualną skrzynię biegów. Samochód posiada wiele cech, które są znane z bezpieczeństwa i niezawodności.

Niezawodność

Niezawodność ma bardzo duże znaczenie przy zakupie starego samochodu. Dodge nigdy nie był najbardziej niezawodną marką, ale w ostatnich latach poprawił swoją niezawodność. Znajduje się w rankingu Consumer Reports na 10 najbardziej niezawodnych marek. Avenger jest starą, ale niezawodną opcją.
Avenger ma świetną ocenę niezawodności 4.0 na 5.0 według Repairpal. Samochód znajduje się na 17 miejscu wśród 36 samochodów kompaktowych. Avenger ma wielką przewagę w swojej niezawodności ze względu na jego ranking bezpieczeństwa i niskie koszty utrzymania. Nie jest to jednak samochód kuloodporny i z pewnością ma kilka drobnych problemów.

Bezpieczeństwo

Avenger wypadł przyzwoicie w testach zderzeniowych, otrzymując ogólną ocenę „Acceptable” w testach zderzeniowych. Samochód został wybrany w „Top Safety Pick” przez IIHS ze względu na jego dobre bezpieczeństwo. Posiada również doskonałe funkcje wspomagające kierowcę, takie jak ABS, kontrola trakcji, elektroniczna stabilizacja toru jazdy itp.

  Cadillac XLR Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Samochody Dodge zazwyczaj nie kosztują dużo w porównaniu z samochodami importowanymi. Części są łatwo dostępne, a także tanie. Avenger jest starym samochodem, więc trzeba kupić samochód w dobrym stanie, aby zminimalizować koszty konserwacji i napraw. mimo to, średni roczny koszt konserwacji Avengera wynosi 541 dolarów, co jest dobrym wynikiem.

FAQ

Czy Dodge Avenger to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Dodge Avenger jest samochodem z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w samochodzie Dodge Avenger?

Dodge Avenger to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mid-Size Cars

Jaka jest moc Dodge’a Avengera i czy ma on turbo?

Dodge Avenger ma 283 KM i 260 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Regular Unleaded V-6 o pojemności skokowej 3.6 L Układ paliwowy to: Sekwencyjny MPI.

Jak duży jest bagażnik w Dodge Avenger?

13,5 stopy sześciennej ( 0,382 m3 )

Jaki typ kół posiada samochód?

Dodge Avenger ma 18 X 7 calowe aluminiowe koła przednie i 18 X 7 calowe aluminiowe koła tylne.

Jakie problemy mają Dodge Avengery?

Problemy ze skrzynią biegów dotyczyły modeli Avengers z automatyczną skrzynią biegów, w tym niespójna reakcja na zmianę biegów i nierówna/nieregularna zmiana biegów. Problem ten występował zarówno w modelach z lat 1995-2000, jak i 2008-2014. Jednak był to główny problem Dodge’a Avengera 2008.

Jaka jest oczekiwana długość życia Dodge Avenger?

Przeciętnie Dodge Avenger wytrzymuje między 190 000 – 220 000 mil. Dodge Avenger musi być zabrany do warsztatu około 0,26 razy w roku kalendarzowym na nieplanowane naprawy. Istnieje 11% szans, że wystąpi w nim poważny problem. Ponadto właściciele Dodge’a Avengera płacą średnio 542 dolary rocznie za naprawy.

  Chevrolet Blazer - niezawodność

Czy Dodge Avenger ma problemy ze skrzynią biegów?

Jest to częsty problem w samochodach, który łatwo zauważyć. Problemy ze skrzynią biegów w Dodge Avenger 2013 mogą obejmować opóźnienia w zmianie biegów lub szlifowanie podczas przyspieszania, drżenie samochodu na drodze, gwiżdżące dźwięki lub zapach spalenizny pod maską.

Dlaczego Dodge Avenger został wycofany z produkcji?

Ten model nie jest polecany ze względu na jego niskie oceny. Dodge zaprzestał produkcji modelu Avenger ze swojej głównej linii produktów po 2014 roku. Był on jednak nadal dostępny we flotach dziennych wypożyczalni.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z