Dziesięć samochodów, których nie powinieneś kupować nowych (kup je używane zamiast)

Istnieje wiele powodów, aby kupić używany samochód zamiast jednego, który jest zupełnie nowy. Powiedzmy, że szukasz dla swojego nastolatka pierwszy pojazd i wiesz, że w pewnym momencie będą one uczestniczyć w jakimś wypadku. W przypadku takim jak ten, zakup używanego samochodu po prostu ma więcej sensu. Nowe samochody również doświadczyć większości ich amortyzacji w ciągu pierwszych dwóch lat, więc jeśli kupisz samochód, który jest jeden do dwóch lat, można zaoszczędzić sobie dużo pieniędzy. Wreszcie, niektóre marki i modele oferują wiele niezawodności, co oznacza, że można je kupić, gdy są one kilka lat, a oni nadal będzie trwać przez wiele dodatkowych lat.
Niezależnie od powodu, dla którego zdecydowałeś się kupić samochód używany, możesz zastanawiać się wcześniej, które marki i modele są najmądrzejsze opcje dla Ciebie do zakupu. Nie martw się, choć, ponieważ poniżej znajduje się dziesięć samochodów, które są rzeczywiście najlepsze, gdy kupisz je używane, a nie nowe.

1. Toyota Camry

Ten jeden nie jest niespodzianką. Camrys mają tendencję do utrzymania ich wartości przez bardzo długi czas i pobyt na drodze przez dziesięciolecia. Wiele z nich przejeżdża nawet 250 000 mil, więc ich obsługa techniczna jest bardzo ograniczona. Ponieważ są to samochody niewymagające konserwacji i niezwykle niezawodne, możesz kupić taki, który ma kilka lat lub więcej i zachować go na wiele kolejnych lat. Mogą one mieć cenę, która jest wyższa niż byś chciał, ale są tego warte, gdy weźmiesz pod uwagę, jak długo będą trwać.

  Czy hybryda jest lepsza od elektryki?

2. Kia Rio

Rio jest dobrym używanym samochodem, ponieważ nie kosztuje dużo, gdy jest nowy, a także dlatego, że trwa bardzo długo po zakupie. Ten pojazd jest również hatchback, który ma tendencję do być mniej kosztowne niż kompaktowe SUV i mniej popytu niż crossover SUV, co czyni je bardzo przystępne cenowo, mimo że trwa przez jakiś czas. To świetny, niewymagający konserwacji pojazd, który warto kupić jako pojazd używany.

3. Toyota Sienna

Jeśli chcesz samochód, który będzie trwał, nie można pokonać Toyota. I nawet jeśli ten van może mieć jeszcze pozostałości po poprzednich dzieciach, możesz go wyczyścić i będzie gotowy służyć Ci przez kolejne kilka lat lub dekad. Kupno tego vana to nie tylko dobry pomysł, ale także idealne rozwiązanie dla powiększającej się rodziny. Nawet jeśli kupisz Siennę, która ma dziesięć lat, nadal będziesz mógł się nią cieszyć przez wiele kolejnych lat.

4) Hyundai Sonata

Jednym z powodów, dla których Hyundai Sonata jest tak dobrym samochodem do zakupu, jest fakt, że firma oferuje hojną pięcioletnią gwarancję na 60 000 mil. Oznacza to, że jeśli kupisz używaną Sonatę, jest bardzo prawdopodobne, że pojazd nadal będzie objęty gwarancją. A ponieważ cena fabrycznie nowej Sonaty jest rozsądna, zazwyczaj można dostać jeden z tych samochodów w wieku poniżej czterech lat za około 10 000 dolarów mniej niż pierwotna cena, co czyni go niezwykle przystępnym dla każdego. Oferuje on zarówno niezawodność, jak i tanią cenę dla każdego, kto szuka dobrego używanego samochodu.

  Jaki jest najcichszy i najbardziej płynny samochód do jazdy?

5. Ford Focus

I zanim pomyślisz, że tylko zagraniczne samochody są na tej liście, Ford Focus jest kolejnym pojazdem, który jest idealny do zakupu używanego. Niektóre z zalet tego samochodu obejmują fakt, że części są łatwo dostępne, gdy samochód potrzebuje konserwacji, a jeśli wybierzesz jeden wykonany między 2008 a 2011, prawdopodobnie można go dostać za około 5000 dolarów lub mniej. To sprawia, że jest to świetny samochód dla ludzi na budżet.

6. Volvo XC90

Luksusowe samochody mogą stracić wiele ze swojej wartości w krótkim okresie czasu, ale nie tak w przypadku Volvo. XC90 zachowuje około 40% swojej wartości po 12 latach, a do tego jest jednym z najbezpieczniejszych pojazdów na drogach. Ma mniej zgłoszeń niż większość innych luksusowych SUV-ów i stanowi dla rodzin świetny sposób na zdobycie bezpiecznego, niedrogiego i luksusowego pojazdu, który nie rozbije banku.

7. Honda Civic

W prawie każdej liście najbardziej niezawodnych samochodów, Honda Civic jest zazwyczaj na samym szczycie, i jest ku temu powód. Nawet jeśli kupisz Civic, który ma dziesięć lat, nadal będzie prawdopodobnie uzyskać wiele z niego korzystać, ponieważ większość z nich trwa dobrze poza 300.000 mil znaku. Możesz wybierać spośród sedanów, coupe, a nawet hybryd. Jest to bardzo możliwe, aby uzyskać dobry Civic z dużo kopa lewo dla 5000 dolarów lub mniej.

8. Nissan Altima

Altima została uznana za numer jeden wśród używanych samochodów kosztujących poniżej 15.000 dolarów, a między stylem, funkcjonalnością i przystępną ceną, jest to świetny używany pojazd z wielu powodów. Jeśli sprawdzić pod maską, zobaczysz 182 KM, 2,5 litrowy silnik, który naprawdę pakuje cios; poza tym, jest to świetnie wyglądający pojazd, który będzie oczekiwać na posiadanie przez wiele lat.

  Jaki jest najlepszy SUV dla 6-osobowej rodziny?

9. Honda Fit

Niektórzy ludzie nigdy nie słyszeli o Fit, ale to świetny samochód, który jest dobrze wykonany, przyjemny w prowadzeniu i bardzo przystępny cenowo. A jeśli chodzi o zachowanie swojej wartości, Honda Fit nie ma sobie równych. Jeszcze lepiej, sportowy charakter tego samochodu sprawia, że jest to świetny samochód dla nastolatka, mimo że nadal ma czworo drzwi i dużo miejsca w środku. Jest to świetny używany samochód z wielu powodów, innymi słowy.

10. Subaru Outback

Istnieje wiele powodów, aby wybrać Subaru Outback dla swojego następnego używanego samochodu. Jest to szorstki i wytrzymały pojazd, wyposażony w napęd na wszystkie koła, co czyni go bardzo wszechstronnym i bezpiecznym. Samochód jest tani i łatwy w utrzymaniu, więc nawet jeśli zdecydujesz się na jeden, który jest dziesięć lat lub nawet starszy, zazwyczaj można liczyć na utrzymanie go przez bardzo długi czas. Poza tym, Outback jest również uznawany za jeden z najlepszych samochodów do kupienia jako nowy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z