Fiat 500x 1.0 t3 120 CV problemy

Najczęstsze problemy z Fiatem 500X

Fiat 500X 1.0 T3 120 CV może być zgrabnym subkompaktowym SUV-em o praktycznym wyglądzie, ale ma też różne problemy. Jakie są więc problemy z modelem Fiat 500X 1.0 T3 120 CV?

Niektóre z problemów z Fiatem 500X 1.0 T3 120 CV to opóźnione przyspieszenie, wadliwe hamulce, problemy elektryczne, problemy z rozruchem i szwankujące turbo. Ma również duży hałas wiatru, przedwczesne zużycie sprzęgła i nadmierne zużycie oleju. Zanim więc zainwestujesz w ten samochód, powinieneś być gotowy na większość z powyższych problemów.

Jakie są problemy z modelem Fiat 500X 1.0 T3 120 CV?

Opóźnione przyspieszenie

Opóźnione przyspieszenie to jeden z problemów, z którymi borykają się użytkownicy Fiata 500X. Jest to bardzo ryzykowne, ponieważ można nadmiernie przyspieszyć, a nawet spowodować wypadek lub zgniecenie. Najczęściej jest to spowodowane zatkanym filtrem powietrza, zabrudzonymi wtryskiwaczami paliwa oraz zabrudzonym masowym czujnikiem przepływu powietrza.

Wadliwe hamulce

Kolejnym poważnym problemem, z którym spotkało się wielu użytkowników Fiata 500X 1.0 T3 120 CV, są problemy z hamowaniem. Zacisk hamulca tylnego w tym samochodzie może pęknąć i ulec awarii. W efekcie sprawia to, że hamowanie jest mniej skuteczne i może nawet doprowadzić do kolizji.

Dobrą wiadomością jest to, że producent odwołał dotknięte problemem samochody i problem został naprawiony. Należy pamiętać, że większość modeli dotkniętych tym problemem została wyprodukowana w 2019 roku, w tym model 1.0 T3 120 CV.

Problemy z rozruchem

Modele Fiata są znane z problemów z rozruchem. Wielu użytkowników Fiata 500X również zgłosiło ten problem. I podobnie jak w wielu modelach Fiata, problem ten jest spowodowany zatkanym filtrem paliwa, wadliwą pompą paliwową, słabym akumulatorem i problemem z alternatorem. Przed próbą naprawy koniecznie należy zlecić kontrolę samochodu przez profesjonalnego mechanika.

  Czy Fiat Doblò to dobry samochód?

Problemy elektryczne

Problemy elektryczne są powszechne w modelu Fiat 500X 1.0 t3 120 CV. Niektóre z problemów, na które użytkownicy powinni być przygotowani, to wadliwe wentylatory chłodzące, uszkodzone przewody i słaby akumulator. Tak więc, jeśli Twój samochód ma problem elektryczny, powinny to być pierwsze części do sprawdzenia. Aby być po bezpieczniejszej stronie, należy wymienić słaby akumulator na jakościowy i bardziej wydajny.

Nadmierne zużycie oleju

Jest to kolejny problem, który zgłosili użytkownicy Fiata 500X, ale producent nic z tym nie zrobił. Zamiast tego, producent twierdzi, że to normalne. Tak więc, jeśli zamierzasz kupić nowego lub używanego Fiata 500X, powinieneś być gotowy na wydatki na olej. Aby uniknąć częstego uzupełniania oleju, należy kupić olej wysokiej jakości, który starczy na dłużej.

Hałas wiatru

Mimo że model Fiat 500X 1.0 T3 jest dobrze wykonany i stylowy, to nadal ma kilka problemów konstrukcyjnych. W tym przypadku Fiat 500X wytwarza hałas, gdy samochód przyspiesza. Przyczyną tego są pęknięte lub uszkodzone węże wlotu powietrza.

Węże wlotu powietrza w tym samochodzie nie są zbyt trwałe. Kiedy więc pękają, przepuszczają niespodziewanie dużą ilość powietrza. W rezultacie podczas przyspieszania słychać głośny szum wiatru. Jest to bardzo frustrujące i może sprawić, że Twoja podróż będzie niekomfortowa. Upewnij się, że mechanik wymieni uszkodzony wąż wlotu powietrza, aby naprawić problem.

Niedziałające turbo

Zwykle zdarza się to, gdy samochód przekroczy 31 000 mil. Jeśli jednak jesteś na gwarancji, nie powinno to być problemem, ponieważ Fiat naprawi to dla Ciebie. Jeśli jednak jesteś poza gwarancją, jest to coś, z czym powinieneś się liczyć i co powinieneś wymienić w odpowiednim czasie.

  Czy Fiat 500 to złe samochody?

Przedwczesne zużycie sprzęgła

Kilku użytkowników Fiat 500X 1.0 T3 120 CV skarżyło się również na to, że mają problemy ze skrzynią biegów. Jeden z głównych problemów ze skrzynią biegów jest spowodowany przedwczesnym zużyciem sprzęgła. To sprawia, że samochód nie jest bezpieczny, ponieważ kierowca doświadczy opóźnionego przełączania między biegami. Więc, jeśli jesteś w ruchu, może nawet skończyć się powodując wypadek.

Rozwiązaniem jest wymiana zużytego sprzęgła na nowe i dobre.

FAQ.

Czy Fiat 500X 1.0 T3 120 CV jest niezawodny?

Nie, Fiat 500X jest jednym z najmniej niezawodnych modeli Fiata na rynku. Agencje niezawodności, takie jak J.D. Power i Repairpal przyznały Fiatowi 500X średnią niezawodność. Jest to dość niski wynik, biorąc pod uwagę, że większość modeli Fiata jest oceniana z nieco ponadprzeciętną niezawodnością. Wynika to z różnych problemów, które użytkownicy zgłaszali na 100 pojazdów.

Czy naprawa modelu Fiat 500X 1.0 T3 jest kosztowna?

Tak, naprawa Fiata 500X jest dość kosztowna. Oprócz tego, że jest to SUV, ten samochód przychodzi z kilkoma problemami niż większość jego rywali. Dlatego właściciel może spędzić więcej czasu w garażu niż większość jego konkurentów. Na dodatek koszt części zamiennych jest dość wysoki, a ich znalezienie nie jest łatwe.

Jak długo wytrzymuje Fiat 500X?

Podobnie jak większość jego rodzeństwa, dobrze utrzymany Fiat 500X powinien wytrzymać co najmniej 200 tys. mil. Niemniej jednak, ten samochód może nadal trwać przez ponad 250k mil, jeśli właściciel utrzymuje go dobrze rok w rok. Oprócz dbania o niego, użytkownik powinien również prowadzić go we właściwy sposób.

  Czy Fiat Fiorino to dobry samochód?

Jakie samochody są podobne do modelu Fiat 500X 1.0 T3 120 CV?

Jeśli stwierdzisz, że Fiat 500X nie oferuje wszystkiego, czego szukasz w subkompaktowym SUV-ie, istnieją różne alternatywy. Niektóre z nich to Fiat 500L, Jeep Compass, Fiat Toro, Jeep Renegade, Honda HR-V i Mazda CX-30.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie używanego Fiata 500X?

Kupno każdego używanego samochodu to wielka gra. Niemniej jednak istnieje kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć, aby wylądować najlepiej używanym samochodem na rynku. Niektóre z nich to historia samochodu, problemy z ramą, rdza, uszkodzenia lakieru, przebieg i kontrola silnika.

Bottom line

Fiat 500X 1.0 T3 120 CV jest jednym z najlepszych kompaktowych SUV-ów na rynku. Ten samochód ma elegancki wygląd i jest przestronny. Na dodatek jest praktyczny i wydajny. Jednak ma również kilka wyzwań, które omówiliśmy powyżej. Przy odpowiedniej opiece i konserwacji, ten samochód powinien łatwo zegar ponad 200.000 mil.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z