Ford Explorer Problemy z przekładnią

2023 Ford Explorer

Ford Explorer jest jednym z bardziej popularnych SUV-ów z całej gamy Forda, ponieważ jest więcej niż wystarczająco duży dla większości ludzi, ale nie jest tak gargantuiczny jak Expedition o najwyższej specyfikacji. Pierwszy Explorer został wprowadzony w 1990 roku i często był uważany za najlepszy SUV w swojej klasie. Ponadto, Fordowi udało się sprzedać mnóstwo egzemplarzy tego modelu przez te wszystkie lata, co oznacza, że Explorer prawdopodobnie pozostanie na zawsze.

Jeśli chodzi o jego mechanikę, Explorer ma tendencję do bycia odpowiednio niezawodnym SUV-em, ale w tym artykule skupimy się na najczęstszych problemach ze skrzynią biegów Forda Explorera. Pierwszym problemem, o którym będziemy mówić, jest ślizganie się biegów i ogólne trudności ze zmianą biegów w wygodny sposób.

Explorer jest również znany z tego, że jest nieco szarpany, zwłaszcza podczas takich rzeczy jak trzypunktowe skręty lub parkowanie. Zdarzają się również zgaśnięcia, zwłaszcza w przypadku starszych jednostek z przemiennikiem momentu obrotowego. Wreszcie, zamierzamy również wspomnieć o potencjalnych całkowitych awariach skrzyni biegów, które są zdecydowanie niepokojące, ponieważ mogą kosztować wiele tysięcy dolarów, aby je naprawić lub wymienić.

Podsumowując, nowa 10-biegowa skrzynia biegów w Explorerze ma pozostać na jakiś czas, co oznacza, że Ford prawdopodobnie będzie czynił ją coraz lepszą w miarę upływu czasu. Są one również dostępne dla ciężarówek Forda serii F, która jest niezwykle popularną linią ciężarówek, co oznacza, że Ford potrzebuje, aby ta skrzynia biegów była jak najbardziej niezawodna.

Ślizganie się biegów i trudne zmiany

Ślizganie się biegów, opóźnienia i nieregularne zmiany biegów wydają się być dość częstym zjawiskiem w przypadku tej 10-biegowej jednostki. Są one zazwyczaj spowodowane zacinającymi się zaworami i problemami z cewkami, które czasami mogą być rozwiązane poprzez proste zresetowanie systemu. Zużyciu mogą ulec również tarcze sprzęgła, a brak oleju w skrzyni biegów również może prowadzić do takich problemów.

  Czy Ford Fusion to dobry samochód?

W razie potrzeby uzupełnijcie płyn, jeśli nie, to kompletny przegląd skrzyni biegów jest naprawdę dobrą rzeczą. Jeżeli problem dotyczy sprzęgła, a dokładniej tarczy sprzęgła, najlepiej jest ją wymienić, ponieważ jest to jedyny dobry sposób na rozwiązanie tego problemu.

Szarpiąca skrzynia biegów przy niskich prędkościach

Szarpiąca skrzynia biegów przy niskich prędkościach to głównie problem jednostek dwusprzęgłowych, ale niektóre skrzynie z konwerterem momentu obrotowego są również winne tego problemu. 10-biegowa skrzynia biegów w Explorerze również wydaje się należeć do tej grupy. Dobrą rzeczą jest to, że większość z nich jest związana z niewłaściwą konserwacją skrzyni biegów, a dokładniej z zatkanymi płynami przekładniowymi.

Wadliwe masowe czujniki przepływu powietrza i zanieczyszczony płyn przekładniowy mogą również powodować te problemy. Najpierw najlepiej przeprogramować moduł skrzyni biegów, jeśli płyn i filtry są w porządku, jeśli nie są, wymień je oba i przeprogramuj moduł. Czasami zespół cewki może powodować te problemy i jedynym sposobem naprawy jest wymiana zespołu.

Stalling

Starsze modele Forda Explorera były znane z przeciągania się bez żadnych oczywistych powodów. Przeciągnięcie jest zwykle spowodowane przez uporczywy problem z przekładnią, a ponieważ przekładnia jest sprzężona przez cały czas, wał przestaje się obracać i w ten sposób samochód staje. To może być naprawdę stresujące, zwłaszcza jeśli dzieje się często, co zwykle ma miejsce, jeśli zignorujesz ten problem.

Jeśli chodzi o naprawę tego problemu, sprawdź pompę paliwową, ponieważ czasami może ona powodować przeciągnięcie samochodu z powodu braku paliwa. Niektóre problemy z filtrem powietrza i spalin może również powodować samochód do przeciągnięcia. Wreszcie, elektryka skrzyni biegów i moduły mogą się rozłączyć na kilka sekund i spowodować ten problem.

  Wszystko o 2023 Ford Bronco Sport

Transmission Failure

Awaria skrzyni biegów to najgorszy problem, jaki możesz napotkać, ponieważ potrzebujesz kompletnej przebudowy/wymiany skrzyni biegów, jeśli chcesz go rozwiązać. Na szczęście, te problemy są głównie rzeczą dla starszych modeli pre-2010 Explorer, ale złą rzeczą jest to, że są one dość powszechne. Inną złą rzeczą jest to, że mogą one wystąpić w zaledwie kilkudziesięciu tysięcy mil na zegarze.

Właściciele zgłosili, że samochód musi osiągnąć naprawdę wysokie obroty, aby nawet być w stanie przesunąć. Kiedy to się utrzymuje i nie zajmiesz się tym natychmiast, nieuchronna jest całkowita awaria. Spróbuj natychmiast sprawdzić cewkę lub sprzęgło, ponieważ naprawa tych dwóch elementów może zapobiec śmierci skrzyni biegów.

Dział FAQ

Czy 10-biegowa skrzynia biegów Forda jest dobra?

Jeśli poszukasz w Internecie informacji na temat 10-biegowej skrzyni Forda, często znajdziesz wielu właścicieli i doradców prawnych narzekających, że 10-biegowa skrzynia jest wadliwa i podatna na mnóstwo problemów. Pierwszy często ma zasługi, ponieważ istnieją różne problemy z 10-biegową, podczas gdy drugi jest głównie tam w celu zainicjowania shakedowns i dużych pozwów zbiorowych.

W rzeczywistości 10-biegowa skrzynia biegów jest więcej niż wystarczająco dobra, jeśli się o nią odpowiednio dba. Oczywiście, zdarzają się problemy, ale tak jest w przypadku praktycznie wszystkich skrzyń biegów. Te mechaniczne jednostki są delikatne i wymagają terminowej i właściwej konserwacji, w przeciwnym razie, wszystkie one ulegną awarii.

Czy Ford Explorer to dobry SUV?

Ford Explorer to naprawdę dobry rodzinny SUV, który spełnia oczekiwania tych, którzy szukają bezpieczeństwa, komfortu, przestrzeni i stosunkowo niskich kosztów eksploatacji rodzinnego SUV-a. Explorer nie jest luksusowym SUV-em, ponieważ nie próbuje nim być, jest to rodzinny SUV, który robi wszystko, czego oczekujesz od rodzinnego SUV-a, nie kosztując przy tym tony pieniędzy.

  Częste problemy z Fordem Tourneo

Nie jest to najbardziej komfortowy lub najbardziej niezawodny SUV w swojej klasie, ale nadrabia to oferując naprawdę dobre wyposażenie bazowe, dobre i mocne silniki oraz wiele standardowych i opcjonalnych funkcji bezpieczeństwa.

Jakie SUV-y rywalizują z Fordem Explorerem?

Ford Explorer należy do segmentu rodzinnych SUV-ów średniej wielkości, który obfituje w mnóstwo niesamowitych opcji, ponieważ ten segment jest naprawdę konkurencyjny. Do najpopularniejszych rywali Explorera należą Kia Sorento, Ford Bronco, Hyundai Santa Fe, Jeep Grand Cherokee i Honda Pilot.

Ponieważ Explorer może zaoferować trzy rzędy siedzeń, niektórzy zawsze porównują go do fizycznie większych i droższych SUV-ów, takich jak Kia Telluride i Hyundai Palisade.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z