Ford Maverick – problemy

Ford Maverick - problemy

Ford Maverick jest nowością w linii samochodów ciężarowych Forda i wygląda na to, że Maverick staje się naprawdę popularnym samochodem ciężarowym. Powodem, dla którego tak wiele osób interesuje się Maverickiem, jest to, że jest to kompaktowy, ale przyzwoicie wyposażony i sprawny samochód ciężarowy. Przez lata samochody dostawcze bardzo się rozwinęły, a rynek potrzebował kompaktowego samochodu ciężarowego.

Niestety, Maverick od momentu wprowadzenia na rynek boryka się z kilkoma problemami, ale jest to częste w przypadku zupełnie nowego modelu. Dobra wiadomość jest taka, że większość z tych problemów nie jest poważna i nie powinna mieć wpływu na ogólną użyteczność Mavericka. Można powiedzieć, że Maverick nie jest najbardziej niezawodnym kompaktowym samochodem ciężarowym, ale nie jest tak źle, jak niektórzy sądzą.

Najczęstsze problemy dotyczące Forda Mavericka są związane z silnikiem, układem elektronicznym, układem paliwowym, problemami z niektórymi elementami bezpieczeństwa oraz problemami ze skrzynią biegów. Ford wydał kilka komunikatów o wycofaniu samochodu z rynku, aby rozwiązać te problemy, a w miarę upływu czasu Maverick powoli, ale zdecydowanie staje się coraz bardziej niezawodny.

Wycofanie produktu z rynku i początkowe problemy to zwykle tylko niedogodności związane z nowym modelem. Jest to powszechna praktyka w całym przemyśle motoryzacyjnym, nawet w przypadku samochodów wysokiej klasy, sportowych i luksusowych.

Ford Maverick – problemy z silnikiem

Zaczniemy od najważniejszego, czyli silnika. Silnik jest podstawowym elementem każdego samochodu i jeśli nie wykonuje on swojej pracy bez usterek, cierpi na tym użyteczność całego samochodu. Właściciele zgłaszali problemy z katalizatorem, zwłaszcza jeśli samochód był uruchamiany zdalnie.

  Ford Bronco Sport Niezawodność

Powodem takiej sytuacji jest prawdopodobnie fakt, że bezpośrednio do katalizatora biegnie linia wysokiego napięcia, co może być niebezpieczne. Niektórzy właściciele wyrażali obawy dotyczące potencjalnego zagrożenia pożarem, ale wygląda na to, że nie wystąpiło ono, przynajmniej jeszcze nie teraz.

Ford Maverick – problemy z elektryką

Problemy z elektryką wydają się być tymi, które powodują najwięcej bólu głowy, jeśli chodzi o Mavericka. Właściciele zgłaszali różne problemy z ekranem systemu informacyjno-rozrywkowego, a zwłaszcza z łącznością telefoniczną. Brak możliwości ładowania stacji radiowej lub brak możliwości podłączenia telefonu przez Bluetooth to tylko wierzchołek góry lodowej.

Niektórzy właściciele zgłaszali, że różne zaawansowane systemy wspomagania kierowcy są zbyt natarczywe lub w ogóle nie działają. Kilku właścicieli skarżyło się, że funkcja wspomagania utrzymania pasa ruchu jest całkowicie wadliwa. Aplikacje nie działają konsekwentnie, a z komendami głosowymi jest sporo problemów.

Ford Maverick – problemy z układem paliwowym

Ford Maverick wydaje się cierpieć z powodu problemu produkcyjnego, w którym dostawca zdołał uszkodzić zbiorniki paliwa, zanim jeszcze trafiły one do Mavericka. Z nieznanych nikomu powodów dostawca zdołał wywiercić otwory w zbiorniku paliwa. Dobra wiadomość jest taka, że nie odnotowano żadnych wypadków, które byłyby bezpośrednio związane z tym problemem.

Zła wiadomość jest taka, że Ford po prostu nie może podjąć takiego ryzyka i dlatego wycofał z rynku ponad 5 000 modeli Maverick. Dość łatwo jest stwierdzić, czy Twój Maverick jest objęty tym wycofaniem, ponieważ jeśli tak, będziesz mógł wyczuć zapach paliwa z odległości mili.

  Czy felgi Mercedes pasują do Ford?

Ford Maverick – problemy z systemami bezpieczeństwa

Prawdopodobnie najbardziej zauważalnym problemem dotyczącym palety bezpieczeństwa Forda Mavericka jest ten związany z niewłaściwie zapiętymi klamrami tylnych siedzeń, które mogą się poluzować w razie wypadku i spowodować obrażenia. Z tego powodu Ford ogłosił wycofanie z rynku, ponieważ problemy z pasami bezpieczeństwa są jednymi z najgorszych problemów, jakie można napotkać.

Wspomnieliśmy już, że różne zaawansowane systemy wspomagania kierowcy nie działają tak dobrze, jak większość z nas miała nadzieję, ale Ford prawdopodobnie rozwiąże większość z tych problemów w odpowiednim czasie.

Ford Maverick – problemy z przekładnią

Skrzynia biegów w Fordzie Maverick nie musi być złym urządzeniem, ponieważ nie wykazuje tendencji do awarii na szerszą skalę. Jednak niektórzy właściciele zgłaszali problemy z wyciekami płynu przekładniowego, dziwnymi zapachami, opóźnionymi zmianami biegów, odgłosami zgrzytania podczas zmiany biegów i starą dobrą kontrolką ostrzegawczą skrzyni biegów.

Wycieki płynu są najczęstszą z tych przypadłości i mogą mieć duży wpływ na działanie skrzyni biegów. Dlatego zawsze warto sprawdzić obudowę skrzyni biegów, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych wycieków. Pamiętaj też, aby wymieniać płyn przekładniowy zgodnie z zaleceniami producenta.

Sekcja FAQ

Ile kosztuje Ford Maverick?

Ceny Forda Maverick 2022 zaczynają się od nieco poniżej 20 000 USD, co jest niezwykle korzystną ceną za pickupa Forda, który jest wystarczająco duży dla większości ludzi. Maverick Lariat to model z najwyższej półki, który kosztuje około 27 000 USD, co nadal jest naprawdę kuszącą ceną, biorąc pod uwagę to, co można otrzymać za swoje pieniądze.

  Czy Ford Ranger to dobry samochód?

Zrozumiałe jest, że wiele osób jest zainteresowanych kupnem Mavericka, ponieważ jest on bardziej użyteczny niż większość ciężarówek Forda serii F. Maverick wygląda na tak duży jak F150 sprzed dekady lub dwóch, co jeszcze bardziej potwierdza fakt, że samochody ciężarowe bardzo się rozwinęły na przestrzeni lat.

Czy Ford Maverick może holować?

Większość ludzi zakłada, że Maverick o mocy poniżej 200 KM nie będzie w stanie nic holować, ale są w błędzie. Pomimo tego, że Maverick ma mały silnik, nadal może holować około 4000 funtów, co jest wystarczające dla większości ludzi. Maverick ma również maksymalną ładowność 1500 funtów, czyli o kilkaset funtów mniej niż lekkie samochody ciężarowe.

Jeśli potrzebujesz ciężkiego samochodu ciężarowego o dużych możliwościach holowniczych, nie zdecydujesz się na Mavericka. Jeśli jednak jesteś człowiekiem pracującym dorywczo i czasem zdarza Ci się holować, Maverick jest świetnym wyborem.

Czy warto kupić Forda Mavericka?

Nowy Ford Maverick to niedrogi, ekonomiczny, przytulny i użyteczny samochód ciężarowy, który nie wyróżnia się niczym poza oszczędnością paliwa. Oznacza to, że Maverick może nie jest najlepszym wyborem dla entuzjastów, ale jest doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą mieć niezbyt duży samochód ciężarowy, który może wykonać 80% tego, co większy samochód.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z