Ford Mustang Niezawodność

Jeden z najbardziej znanych samochodów sportowych, Mustang jest klasycznym samochodem sportowym Forda. Mustang jest na rynku od lat i jest to bardzo lubiany samochód sportowy, od kształtu ciała po osiągi. Samochód był także używany w wielu filmach i programach telewizyjnych, co jeszcze bardziej zwiększyło jego popularność.

Przegląd

Mustang był sławny przez cały okres swojego istnienia. Ostatnia, 6. generacja została wprowadzona w 2014 roku i posiada wiele poziomów wykończenia. Silniki stosowane w tym samochodzie wahają się od 2,3 L I4 do najszybszego silnika 5,2 L V8. Podstawowym modelem jest Mustang EcoBoost z silnikiem 2.3 EcoBoost, który produkuje 310 KM.

Niezawodność

Niezawodność jest często ignorowana w samochodach sportowych, ale ważna jest również jakość samochodu. Ford nie był najbardziej niezawodną marką, ale seria Mustang jest znaną i niezawodną serią. Ostatnie samochody Mustang mają świetną ocenę niezawodności 4,0 na 5,0 według RepairPal.

Bezpieczeństwo

Samochody Forda mają świetne oceny bezpieczeństwa i zostały poddane crash-testom. Mustang jest również crash-tested przez NHTSA i IIHS, i otrzymał pełną ocenę 5 gwiazdek przez NHTSA. IIHS również ocenił samochód z oceną „Good”. Ponadto, funkcje bezpieczeństwa obejmują monitorowanie martwego pola, system wspomagania pasa ruchu, system hamowania awaryjnego i wiele innych.

Amortyzacja

Wskaźnik amortyzacji określa również niezawodność samochodu. Ford był bardzo dobry w wartości odsprzedaży swoich samochodów. Mustang ma stosunkowo bardzo niską stopę amortyzacji – 30% po 3 latach i 43% po 5 latach.

  Czy Volvo to niezawodne samochody używane?

Konserwacja i naprawy

Fordy są dość drogie w utrzymaniu. Roczny koszt utrzymania Mustanga wynosi prawie 700 dolarów, co jest kwotą wyższą niż przeciętny koszt utrzymania. Samochód nie wymaga jednak częstych wizyt, a jakość części jest również bardzo dobra.

FAQ

Czy Ford Mustang to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Ford Mustang to samochód z napędem na tylne koła.

Ile miejsc jest w Fordzie Mustangu?

Ford Mustang to samochód z 4 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Subcompact Cars

Jaka jest moc Forda Mustanga i czy ma on turbo?

Ford Mustang ma 310 koni mechanicznych i 350 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.3 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jak duży jest bagażnik w Fordzie Mustangu?

13,5 stóp sześciennych ( 0,382 m3 )

Jaki typ kół posiada?

Ford Mustang ma 18 X 8 calowe aluminiowe koła przednie i 18 X 8 calowe aluminiowe koła tylne.

Który rocznik Mustanga jest najbardziej niezawodny?

Model 2014 jest najbardziej niezawodny. Czwarta generacja Forda Mustanga była ostatnią. Jak w przypadku wszystkich samochodów, ma tendencję do bycia bardziej niezawodnym, ponieważ większość jego wczesnych problemów została rozwiązana do tego roku. Mustang 2014 wystarczy dla większości właścicieli samochodów, ale ci, którzy szukają najnowszych technologii, będą rozczarowani.

Czy Mustangi mają długą żywotność?

Jeśli odpowiednio się o niego zadba, Ford Mustang może przejechać około 200 000 mil. Przy prawidłowej konserwacji, przeciętny Mustang będzie trwał 16 lat, jeśli jest prowadzony około 12,000 mil rocznie. Jest on dobrze zbudowany i może przetrwać długi czas, jeśli się o niego odpowiednio dba.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z