Ford nie chce zapalić – przyczyny i jak to naprawić

Ford jest jednym z najbardziej udanych i najdłużej działających producentów samochodów w USA, który sprzedaje do 6-7 milionów samochodów rocznie. Tak niesamowite liczby są możliwe dzięki temu, że Ford zawsze przesuwa kopertę dalej i oferuje dziesiątki na dziesiątki ciekawych modeli ze wszystkich możliwych kategorii, w tym ciężarówki, SUV-y, samochody elektryczne, hatchbacki, a ostatnio sedany.

W tym artykule skupimy się jednak na tym, dlaczego Ford nie chce odpalić – przyczyny i jak je naprawić. Najpierw zaczniemy od akumulatora, który jest zazwyczaj głównym powodem, dla którego samochód nie chce odpalić. Dwa najczęstsze problemy to skorodowane zaciski akumulatora lub martwy/słaby akumulator, który nie jest w stanie zapewnić wystarczającej mocy do uruchomienia samochodu.

Drugim problemem jest słaba bateria w pilocie, która nie może być rozpoznana przez samochód i tym samym nie pozwala na uruchomienie samochodu. Trzecia kwestia związana jest z Twoim alternatorem i rozrusznikiem, które działają w tandemie z akumulatorem, co oznacza, że muszą działać prawidłowo, aby samochód mógł ruszyć.

Kolejna grupa zagadnień to układ dostarczania paliwa i świece zapłonowe/skrzynka bezpieczników. Nie są to tak częste przyczyny jak poprzednie trzy, ale również mogą czasami powodować, że Twój samochód nie chce odpalić. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego Ford nie chce zapalić, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Problemy z baterią

Jak wspomniano we wstępie, akumulator jest zazwyczaj najczęstszym powodem, dla którego samochód nie chce zapalić, ponieważ nie ma wystarczającej mocy, aby zasilić rozrusznik samochodu, który uruchamia silnik. Jako takie, należy znaleźć multimetr, aby przetestować wyjście baterii. Jeśli bateria odczytuje między 12-13 woltów, wszystko jest w porządku z akumulatorem. Jeśli odczytuje mniej, twój akumulator jest albo słaby, albo całkowicie wyczerpany.

  Częste problemy ze skrzynią biegów Forda Focusa

Musisz również skupić swoją uwagę na zaciskach akumulatora, które są znane do korodowania w niektórych samochodach. Jeśli rzeczywiście tak się stanie, nie będziesz w stanie uruchomić samochód, ponieważ połączenie między akumulatorem a samochodem nie istnieje. W takim przypadku należy zainwestować w wysokiej jakości środek do czyszczenia akumulatora i wyczyścić go, gdy jest odłączony.

Problemy z alternatorem i silnikiem rozruchowym

Bateria, alternator i rozrusznik to trzy główne elementy odpowiedzialne za rozruch samochodu. Oznacza to, że jeśli któryś z nich zawiedzie, nie będziesz mógł uruchomić samochodu. Alternator ma za zadanie ładować akumulator podczas pracy samochodu, oznacza to, że nawet jeśli uruchomisz samochód skokowo, samochód nie powinien dostarczać żadnego soku, ponieważ akumulator nie będzie ładowany.

Rozrusznik znajduje się między silnikiem a alternatorem i ma za zadanie rozkręcić silnik. Jako takie, jeśli masz wystarczająco dużo mocy, ale silnik nie korba, są szanse, że twój silnik rozrusznika jest winien. Oba te elementy można naprawić, ale dobrym pomysłem byłoby zastąpienie ich nowymi częściami OEM Ford.

Weak Key Fob Battery

Wszystkie nowe modele Forda są wyposażone w breloczki zamiast zwykłych kluczy z ostrzami, co oznacza, że breloczek ma teraz za zadanie zarówno uruchomić samochód, jak i uzyskać dostęp do niego. Jeśli bateria pilota jest martwa, samochód nie będzie w stanie rozpoznać klucza, a tym samym nie pozwoli Ci uruchomić samochodu.

Aby temu zaradzić, trzeba będzie wymienić baterię pilota. Jeśli twój Ford nie przyszedł z kluczem ostrza, jak również, można przetestować, aby zobaczyć, czy to naprawdę jest w dół do swojego klucza baterii fob, ponieważ powinny być w stanie uruchomić samochód z kluczem ostrza. Jeśli tak jest, twoja bateria jest w 100% powodem.

  Czy Ford Puma to dobry samochód?

Spark Plugs and Fuse Box

Świece zapłonowe mają za zadanie zapalić mieszankę paliwowo-powietrzną w komorze spalania, co oznacza, że spalona lub zdezelowana świeca zapłonowa nie będzie w stanie zapalić się. Jeśli tak się stanie, silnik może stanąć, zapalić się lub odmówić uruchomienia całkowicie, jeśli winna jest więcej niż jedna świeca zapłonowa.

Skrzynka bezpieczników jest tam, aby utrzymać swój samochód bezpieczny od przeciążeń elektrycznych, co oznacza, że skrzynka bezpieczników może się spalić, aby zapisać swój samochód, który może czasami nie pozwalają uruchomić samochód przed wymianą uszkodzonego bezpiecznika. Jeśli rzeczywiście tak jest, upewnij się, że wymieniłeś bezpiecznik o odpowiednim natężeniu prądu.

Fuel Delivery System Issues

Jeśli chodzi o system dostarczania paliwa, pompa paliwowa i filtry paliwa mogą spowodować, że samochód nie chce zapalić. Aby temu zaradzić, posłuchaj, czy pompa paliwa włącza się po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Jeśli nie słyszysz pompy paliwa nawet przy podniesionej masce, prawdopodobnie jest uszkodzona. Jeśli filtry paliwa są zatkane, blokują przepływ paliwa i tym samym nie pozwalają na uruchomienie samochodu.

Sekcja FAQ

Ile kosztuje akumulator do Forda?

Nowy akumulator do Forda będzie Cię kosztował od 100 do 250 dolarów w większości przypadków bez żadnych kosztów pracy. Jednak koszty te różnią się znacznie, ponieważ nie wszystkie modele Forda są takie same i nie wszystkie akumulatory i rozmiary akumulatorów są takie same. Zawsze upewnij się, aby użyć odpowiedniego akumulatora dla swojego Forda i byłoby dobrym pomysłem, aby szukać specjalnych ofert i kuponów, aby obniżyć tę cenę, jak to możliwe.

  Ford Mustang Shelby GT500 Niezawodność

Jak długo może wytrzymać akumulator Forda?

Akumulator Forda powinien wytrzymać co najmniej 5 lat, co jest zazwyczaj żywotnością normalnego akumulatora. Jeśli akumulator padnie wcześniej, coś jest nie tak z Twoim samochodem lub z tym, jak go traktujesz. Jeśli popchniesz swój akumulator poza pięć lat, są szanse, że umrze on bez uprzedzenia.

Czy Ford produkuje niezawodne samochody?

Modele Forda zazwyczaj mają średnią ocenę, jeśli chodzi o niezawodność, co jest w porządku. Różne marki mogą iść w obu kierunkach, co oznacza, że niektóre modele Forda są naprawdę niezawodne, podczas gdy inne są wątpliwe, aby powiedzieć. W sumie, jeśli odpowiednio o nie zadbasz, Fordy są zbudowane tak, aby trwać.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z