Gdzie mogę dokonać wymiany oleju w moim Mercedesie?

Wymiana oleju ma zasadnicze znaczenie dla każdego samochodu, ponieważ pomaga pozbyć się nadmiaru zanieczyszczeń, które mogą gromadzić się w silniku samochodu. Ale gdzie można dokonać wymiany oleju w Mercedesie?

Wymiany oleju w Mercedesie można dokonać u certyfikowanego dealera Mercedesa, w niezależnym warsztacie lub samodzielnie. Wymiana oleju u certyfikowanego dealera jest najlepszym wyborem, ponieważ nie narusza gwarancji. Jest to jednak również najdroższa opcja.

Kiedy należy wymienić olej w Mercedesie?

Jeśli posiadasz model Mercedesa wyprodukowany w 2009 roku i później, powinieneś wymieniać olej przy każdym przeglądzie A i B. Krótko mówiąc, musisz wymieniać olej MB co 10 000 mil. Jeśli jednak posiadasz model z 2008 roku i późniejsze, musisz sprawdzić w instrukcji obsługi, jak powinna wyglądać prawidłowa wymiana oleju.

Jaki olej powinienem wlać do mojego Mercedesa?

Olej, który należy wlać do Mercedesa, zależy od kilku czynników, takich jak nawyki jazdy, klimat, w którym Państwo mieszkają, wiek silnika oraz jego rodzaj. Różne rodzaje olejów silnikowych to olej w pełni syntetyczny, olej na duże przebiegi, olej z mieszanki syntetycznej, olej do silników wysokoprężnych i olej konwencjonalny.

Mercedes określa typ oleju, który należy stosować w samochodzie. Wystarczy sprawdzić instrukcję obsługi właściciela, aby upewnić się, że używasz właściwego typu oleju dla swojego samochodu. Oto lista zatwierdzonych przez Mercedesa olejów:
o Castrol Syntec 5W-50
o Castrol Syntec 10W-40
o Castrol TXT Softec Plus 5W-40
o Mobil 1 Tri-Synthetic Formula 15W-50
o Mobil 1 Tri-Synthetic Formula 0W-40
o Pennzoil Synthetic European 5W-40
o Valvoline Synpower Pełnosyntetyczny olej silnikowy 5W-40
o Shell Helix Ultra 5W-30
o Shell Helix Ultra 5W-40

  Czy Mercedesy potrzebują specjalnego oleju?

Ile oleju potrzebuje Mercedes-Benz?

Ilość oleju, jaką należy wlać do samochodu, zależy od modelu Mercedesa, wielkości silnika i rodzaju oleju. Na przykład, jeśli posiadasz model AMG o wysokich osiągach, być może będziesz musiał użyć w pełni syntetycznego oleju silnikowego, podczas gdy zwykły 4-cylindrowy samochód zużywa niewiele oleju konwencjonalnego.

Większość silników zużywa od 5 do 8 kwarty oleju. Jeśli Państwa Mercedes ma silnik 4-cylindrowy, zużyje tylko 5 litrów oleju, natomiast jeśli jest to silnik 6-cylindrowy, będzie potrzebował około 6 litrów oleju. Krótko mówiąc, im mocniejszy samochód, tym więcej oleju zużyje.

Jak wymieniać olej w Twoim Mercedesie-Benz

Jeśli chcesz uniknąć kosztownej wymiany oleju w salonie Mercedesa lub w niezależnym warsztacie samochodowym, możesz wymienić olej samodzielnie. Niemniej jednak, aby nie popełnić błędu, należy postępować zgodnie z instrukcjami. Oto kroki, które należy podjąć:

o Przejrzyj instrukcję obsługi Mercedes-Benz, aby określić rodzaj lub ilość potrzebnego oleju.
o Podnieść pojazd za pomocą podnośnika
o Zdjąć osłonę przeciwbryzgową
o Wykręcić śrubę spustową oleju i spuścić olej do miski olejowej.
o Wymienić stary filtr oleju
o Wymienić śrubę spustową oleju i osłonę przeciwbryzgową
o Dolej nowy olej do samochodu
o Poczekać, aż olej osiądzie i sprawdzić poziom po 15 minutach.
o Ponownie ustawić alert wymiany oleju Mercedes-Benz na desce rozdzielczej samochodu.
N/B: Nie zapomnij kupić odpowiedniego typu oleju dla swojego modelu Mercedesa.

Jakie jest znaczenie wymiany oleju?

Wymiana oleju w Twoim Mercedesie jest bardzo ważna i może przedłużyć żywotność silnika. Wymiana oleju pomaga zwiększyć zużycie paliwa, zapewnia smarowanie silnika, zmniejsza jego zużycie i gromadzenie się nagarów oraz sprawia, że silnik jest trwały. Dzieje się tak, ponieważ podczas wymiany oleju usuwane są zanieczyszczenia i osady, które mają negatywny wpływ na silnik.

  Jakie są najlepsze opony do Mercedesa E350?

Dodatkowo, wymiana oleju zgodnie z zaleceniami pomaga utrzymać silnik w czystości. Pomaga to również chronić inne części silnika, takie jak korbowody i wał korbowy. Części te będą pracować płynnie i optymalnie, gdy olej będzie wolny od osadów. Wreszcie, co nie mniej ważne, wymiana oleju zmniejsza ilość kosztownych napraw i zwiększa wartość odsprzedaży.

FAQ

Ile kosztuje wymiana oleju w Mercedesie?

Koszt wymiany oleju w Mercedesie zależy od rocznika, marki i modelu samochodu. Jeśli mają Państwo samochód z silnikiem 4-cylindrowym, koszt będzie niższy w porównaniu z samochodem z silnikiem 6-cylindrowym lub 8-cylindrowym. Co więcej, cena wymiany oleju w Mercedesie jest droższa w samochodach o wysokich osiągach niż w modelach podstawowych.

Średnio za wymianę oleju w Mercedesie u certyfikowanego dealera trzeba zapłacić od 150 do 500 dolarów. Niemniej jednak, jest to związane z dodatkowymi usługami, takimi jak wymiana filtrów oleju i sprawdzenie innych filtrów.

Dlaczego wymiana oleju w Mercedesie jest tak droga?

Wymiana oleju w Mercedesie jest bardzo kosztowna z powodu jakości oleju stosowanego w samochodach tej marki. Dodatkowo, metoda wymiany oleju jest dość kłopotliwa, co sprawia, że proces ten jest droższy niż w przypadku konwencjonalnych pojazdów. Inne powody to dodatkowe usługi u dealera i większa pojemność paliwa.

Czy Mercedesy mogą być serwisowane w każdym miejscu?

Tak, Mercedesy mogą być serwisowane w każdym miejscu. Jeśli jednak zdecydują się Państwo na serwisowanie swojego Mercedesa poza autoryzowanym dealerem Mercedesa, muszą się Państwo upewnić, że samochód jest serwisowany zgodnie z zalecanym przez producenta harmonogramem i że używane są oryginalne części Mercedesa.

  Najtańszy sposób na wymianę klucza do Mercedesa

Przed październikiem 2003 r. Mercedes nie zgadzał się na serwisowanie swoich samochodów w okresie gwarancyjnym przez nieautoryzowanego dealera. Od tego czasu mogą Państwo serwisować swojego Mercedesa w dowolnym miejscu, o ile używają Państwo części zatwierdzonych przez producenta oraz odpowiednich narzędzi i umiejętności.

Jak rozpoznać, kiedy Państwa Mercedes wymaga wymiany oleju?

Łatwo jest rozpoznać, kiedy Państwa Mercedes wymaga wymiany oleju. Niektóre z oznak, na które należy zwrócić uwagę to:
o Zapala się kontrolka oleju silnikowego
o Ciemny i ziarnisty olej
o Spadek poziomu oleju
o Głośne odgłosy pracy silnika samochodu
o Gdy samochód przejedzie 10 000 mil od ostatniej wymiany oleju.

Co to jest olej silnikowy z domieszką syntetyczną?

Syntetyczny olej silnikowy typu blend łączy w sobie najlepsze cechy w pełni syntetycznego oleju silnikowego i konwencjonalnego oleju silnikowego. W rezultacie jest on tańszy niż w pełni syntetyczny olej silnikowy, ale ma dwukrotnie dłuższą żywotność niż olej konwencjonalny. Dodatkowo, olej ten jest odporny na awarie i wytrzymuje wyższe temperatury.

Wniosek

Kiedy zauważycie, że Wasz Mercedes wymaga wymiany oleju, macie kilka opcji, gdzie możecie go wymienić. Może to być u dealera Mercedesa, w niezależnym warsztacie lub w domu. Wymiana oleju u dealera może być kosztowna, ale jest to najlepsza opcja, tym bardziej, jeśli samochód jest jeszcze na gwarancji.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z