GMC Envoy Niezawodność

GMC jest częścią General Motors, która koncentruje się na większych pojazdach, takich jak pickupy, SUV-y, itp. Envoy jest średniej wielkości SUV-em i jest świetnym samochodem do przewożenia ludzi i bagażu. Jednakże, samochód został wycofany z produkcji w 2009 roku.

Przegląd

Envoy jest świetnym SUV-em z ładnym wnętrzem i solidnym nadwoziem. Samochód dostępny jest w dwóch wersjach silnikowych 4,3 L lub 5,3 L, które są bardzo mocne. Samochód posiada również napęd 4×4, co pozwala na jazdę w terenie.

Niezawodność

Niezawodność jest kluczową informacją przed zakupem jakiegokolwiek samochodu. General Motors produkuje samochody od wieków i są one również wystarczająco niezawodne, aby im zaufać. GMC ma ocenę niezawodności 3.0 na 5.0, plasując się na 22 miejscu wśród 32 marek samochodów, co nie jest najlepszym wynikiem. Jednak Envoy jest niezwykle niezawodnym samochodem, ocenionym przez J.D. Power na 5 z 5.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest obecnie dużym zmartwieniem dla konsumentów, co jest wspaniałą rzeczą. Samochody ciężarowe GMC są regularnie poddawane testom zderzeniowym przez NHTSA i IIHS. Envoy został poddany crash-testom przez IIHS i otrzymał ogólną ocenę Acceptable przez IIHS. Samochód posiada funkcje bezpieczeństwa, takie jak poduszki powietrzne, elektroniczna kontrola stabilności, blokady bezpieczeństwa dzieci itp.

Stopa amortyzacji

Stopa amortyzacji pomaga nam również w określeniu niezawodności samochodu. GMC ma przyzwoitą wartość rezydualną nawet po 5 latach. Po 5 latach deprecjonuje się średnio o około 50%. Envoy jest starym pojazdem, więc stracił już większość swojej wartości.

  GMC Canyon Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty obsługi technicznej i napraw nie są najniższe w ciężarówkach GMC. Te ciężarówki i SUV-y, średnio kosztują około 744 dolarów rocznie, co jest nieco wysokie w porównaniu do innych konkurentów. Koszt utrzymania Envoya wynosi prawie 500 dolarów według RepairPal, co pokrywa wszystkie jego prewencyjne przeglądy i nieterminowe wizyty.

FAQ

Ile miejsc jest w GMC Envoy?

GMC Envoy to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Napęd na 4 koła

Jaka jest moc w GMC Envoy i czy ma on turbo?

GMC Envoy ma 300 koni mechanicznych i 321 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to gazowe V8 o pojemności skokowej 5.3L/ Układ paliwowy to: SFI.

Jaki typ kół posiada?

GMC Envoy ma przednie aluminiowe koła 18 x 8 cali i tylne aluminiowe koła 18 x 8 cali.

Czy GMC Envoy ma 3 rząd?

Firma GMC stworzyła model Envoy XL, biorąc standardowy model SUV-a Envoy i rozciągając go o dodatkowe 16 cali. Ta wersja o zwiększonej długości oferuje również miejsca w trzecim rzędzie.

Jaką skrzynię biegów ma GMC Envoy?

Wszystkie modele mają 4-biegową, automatyczną skrzynię biegów. Envoy może być wyposażony w napęd na tylne koła lub napęd na cztery koła Autotrac, który obejmuje dwubiegową skrzynię biegów.

Jaki rodzaj silnika znajduje się w GMC Envoy?

Standardowym silnikiem Envoya jest rzędowy sześciocylindrowy silnik Vortec 4.2L z 24-zaworami i podwójną głowicą. Wytwarza on moc 285 KM (213 kW)* i moment obrotowy 374 lb-ft (374 Nm*) i oferuje muskularne, a zarazem płynne osiągi wielu silników V-8 oraz wydajność i oszczędność paliwa silnika sześciocylindrowego.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z